Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye harun solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    harun solmaz
    Motosiklet
    Yamaha Supertenere
    Marka
    Honda

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusur olmadigini nasil cozdunuz anlamadim, ve hak aranmasinin neden komik olabilirki?

Ferhat yanilmiyorsam iyi haberim var, senin makinada SAR elektronik top speed kesici var galba. TKC80 lastikle gelen makinalar 128mph (213kmh) kesici mevcut. Sokmek icin KTM 250euro ucret var...

https://advrider.com/f/threads/1290s...speed.1350013/

https://advrider.com/f/threads/1290s...#post-36357806

Bu yoruma gore KTM hiz kesicinin sokulmesini izin vermiyormus bayi/servislerine. Ayrica bir cok servisin konu hakkinda bilgisi yokmus bile...
    umarım durum/sorun budur ve sittin sene sürüp sinirlerini bozacak ve masraf yapacağın hukuki bir sürece girmezsin...durum elektronik/yazılımsal bir kısıtlama ise ben olsam bunu sorun olarak dahi algılamam.250 euro'yu da gezmeye harcarım.

Enduroist Üye Ferhat Gulce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ferhat Gulce
    Motosiklet
    1290s
    Marka
    Ktm

Alıntı harun solmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umarım durum/sorun budur ve sittin sene sürüp sinirlerini bozacak ve masraf yapacağın hukuki bir sürece girmezsin...durum elektronik/yazılımsal bir kısıtlama ise ben olsam bunu sorun olarak dahi algılamam.250 euro'yu da gezmeye harcarım.
    Eğer buysa sorun yok. Ancak ilk sahibi yağmur modunda dahi ilk lastikleri ile son hızı gördüğünü ifade etti. Yalan da olabilir bilemiyorum.
    Çünkü navigasyon inanılmaz görünüyor dedi, sonra servisteki eleman navigasyon harita olarak görünmez dedi. Bir sürü muamma var da hayırlısı bakalım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ferhat Gulce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer buysa sorun yok. Ancak ilk sahibi yağmur modunda dahi ilk lastikleri ile son hızı gördüğünü ifade etti. Yalan da olabilir bilemiyorum.
    Çünkü navigasyon inanılmaz görünüyor dedi, sonra servisteki eleman navigasyon harita olarak görünmez dedi. Bir sürü muamma var da hayırlısı bakalım.

Ferhat hocam, degerlerinizde bir teknik matematiksel degere rastlamadim(ifadelerinizde “yavas hizlanma” gibi duyusal bahsetmissiniz).

Motoru Dyno testine soktunuz mu? Daha teknik bir deger alip emin olabilirsiniz.

Isim
    Ferhat Gulce
    Motosiklet
    1290s
    Marka
    Ktm

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ferhat hocam, degerlerinizde bir teknik matematiksel degere rastlamadim(ifadelerinizde “yavas hizlanma” gibi duyusal bahsetmissiniz).

Motoru Dyno testine soktunuz mu? Daha teknik bir deger alip emin olabilirsiniz.

Emir Bey Merhaba;
    Aldığım serviste şikayete istinaden bilgisayara bağlandığı akabinde sürüş testine tabii tutulduğu söylendi. Trafik varmış en fazla 205’e kadar çıkabilmiş test eden arkadaş.
    İlk sahibiyse son hızı gördüğünü dile getirmiştir. Kendim 7defa test ettim 220 km hızı geçmesi mümkün değil. 220 sabit kalıyor. Hafif yokuşta 117 civarına düşüyor. Yaptığım ufak çaplı bir araştırmaya göre 200-250 arası zaten hızlı bir ivmelenme ile gerçekleşiyor. Bendeyse 205-220 arası Tracer 900’den çok çok çok daha yavaş.

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Emir Bey Merhaba;
    Aldığım serviste şikayete istinaden bilgisayara bağlandığı akabinde sürüş testine tabii tutulduğu söylendi. Trafik varmış en fazla 205’e kadar çıkabilmiş test eden arkadaş.
    İlk sahibiyse son hızı gördüğünü dile getirmiştir. Kendim 7defa test ettim 220 km hızı geçmesi mümkün değil. 220 sabit kalıyor. Hafif yokuşta 117 civarına düşüyor. Yaptığım ufak çaplı bir araştırmaya göre 200-250 arası zaten hızlı bir ivmelenme ile gerçekleşiyor. Bendeyse 205-220 arası Tracer 900’den çok çok çok daha yavaş.

Ferhat hocam, bahsettiğimiz hızlar böyle bir motosiklet için ciddi hızlar. Benim çok rahat defalarca 250km/h üstü hızlar gördüğüm de oldu, 210km/h 'yi geçemediğim zamanlar da oldu. Rüzgar hızı, rüzgar yönü, sürüş modu, amortisör sertliği, çanta olup olmaması, bir sürü etken var. En doğru sonucu dyno testi verecektir.
    Kontrol eden servis neleri kontrol etti? Belki hava kanalı girişinde bir tıkanıklık var, belki benzin filtresinde bir sıkıntı. Eğer servis sana sıkıntı olduğu halde sıkıntı yok cevabı veriyorssa, dyno testi çıktısıyla başvurduğunda sorunu bulmak zorunda kalırlar.

Ben teknik veri insanıyım Eski sahibi onu yapmış(Adam kaç kg, boyu kaç?), servis bunu yaptı sözel ifadeler(bu adamın kg kaç, boyu kaç?). o yüzden teknik veri ile emin olmanızı tavsiye ederim.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ferhat hocam, bahsettiğimiz hızlar böyle bir motosiklet için ciddi hızlar. Benim çok rahat defalarca 250km/h üstü hızlar gördüğüm de oldu, 210km/h 'yi geçemediğim zamanlar da oldu. Rüzgar hızı, rüzgar yönü, sürüş modu, amortisör sertliği, çanta olup olmaması, bir sürü etken var. En doğru sonucu dyno testi verecektir.
    Kontrol eden servis neleri kontrol etti? Belki hava kanalı girişinde bir tıkanıklık var, belki benzin filtresinde bir sıkıntı. Eğer servis sana sıkıntı olduğu halde sıkıntı yok cevabı veriyorssa, dyno testi çıktısıyla başvurduğunda sorunu bulmak zorunda kalırlar.

Ben teknik veri insanıyım Eski sahibi onu yapmış(Adam kaç kg, boyu kaç?), servis bunu yaptı sözel ifadeler(bu adamın kg kaç, boyu kaç?). o yüzden teknik veri ile emin olmanızı tavsiye ederim.
    Emir, 7 defa denedim 220 yi hiç geçemedim diyor arkadaş. her seferinde rüzgar çanta yol engellemiş olamaz. ben 1190 kullandım 1290 test ettim. Bence bir arıza ya da elektronik sınırlama dışında böyle bir şey mümkün değil. 1190 nefes almadan 200 çıkıyor oradan da 270 doğru uzuyordu. 1290 test motosikleti ve şehiriçi olduğu için böyle bir hıza çıkmadım tabi onunla. ama motosiklet o hızlara rahatça çıkabilecek kapasitede.

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

bana top speed kesici gibi geldi tabi bilemeyiz... çok elektronik makineler.

Enduroist Üye CemERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan Cem ERK
    Motosiklet
    1090R
    Marka
    Aprillia

1090’da (2017) 207km/h de hız kesici vardı 2 defa bizzat yaşadım şuan 2017 1290 S kullanıyorum ama 200 km/h nin üzerine çıkmadım en kısa sürede deneyeceğim

Isim
    Ferhat Gulce
    Motosiklet
    1290s
    Marka
    Ktm

Alıntı CemERK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1090’da (2017) 207km/h de hız kesici vardı 2 defa bizzat yaşadım şuan 2017 1290 S kullanıyorum ama 200 km/h nin üzerine çıkmadım en kısa sürede deneyeceğim

Cem Bey translate yardımıyla biraz aydınlandım aslında (aşağıdaki fotoda) :_) 2017’de kesici yok ancak 2018 ve sonrasında mevcut. Yine de deneyip bilgi verirseniz sevinirim.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Arkadaşlar Merhaba,
    Ferhat Bey size de merhaba, Ferhat Bey ' in bahsettiği motorun ilk sahibi benim. Motoru sattığımdan bir çoğunuzun haberi yok bende başlığı görünce okumaya başladım şaşırdım da doğrusu Ferhat Bey ya beni yanlış anlamış ya ben kendimi ifade edememişim o yüzden buraya yazılı olarak tekrar belirteyim yanlış anlaşılmalara yer vermeyelim. Öncelikle motoru 0 km olarak bayiden teslim aldım yaklaşık 20000 km boyunca sadece ben kullandım. 15000km bakımı yılı kilometreden önce dolduğu için 13500 -14000 km civarlarında yapıldı ve bunu haricinde herhangi bir KTM servisinde herhangi bir işlem görmedi, kayıtlar kontrol edilebilir. Motosiklete asla herhangi bir chip tuning, upgrade performans hava filtresi vs takılmadı tamamen orijinal kullandım.11000Km lerde üzerinde gelen lastiği Metzeler Karoo Street le değiştirdim ki son derece memnun kaldığım bir lastik sadece Scorpion Trail 2 den daha az radyal , benim kullanımıma göre beni daha mutlu etti. Gelelim Ferhat BEy ' in aklında kalan muammalara birincisi ben asla son hız diye bir kelime kullanmadım, kullanamam da neye göre kime göre son hız? aynı model aynı km de makineler bile kullanıma vs göre birbirinden daha farklı hızlara erişebilir bu birçok etkene bağlıdır ben mühendis değilim ama olmaya da gerek yok yan mesleğim gereği (oto filo kiralama) bunu birçok araçta birçok kez tecrübe ettim motosiklette araba gibi bir makine makas biraz daha düşük olabilir ama fark illa ki olabilir. Ben motoru ya 3 ya 4 sefer rain mod a almışımdır, o da çok şiddetli yağmur varsa sürekli sport ta kullandım ve kullanırım Forum da beraber sürdüğüm arkadaşlar da bunu bilir, aynı motoru kullandığım arkadaşlarımda bilir. YAni benim böyle bir ifadem olmadı yanlış anlamış olabilirsiniz. NAvigasyon inanılmaz görünüyor konusuna gelince, öyle bişey de söylemedim çünkü ben 1 kez dahi telefonumu motosiklete bağlamadım, uygulamayı ücretini ödeyip telefonuma kurmadım hatta aramızda bu konuşma şöyle geçti , ben motora telefonu hiç bağlamadım çünkü Scala marka intercomla motosiklet bağlantı yaptığı zaman sapıtmalar oluyor o yüzden Onur SENA marka intercom kullanır demiştim. Navigasyon ekranda sağa - sola dün veya düz git şeklinde komutlar gösteriyor demiştim yani inanılmaz falan gibi bi kelime kullanmadım. Son hız veya yavaş hızlanma konusuna gelince benim öyle bir şikayetim olmadı olsa da servise götürür kontrol etttiridim, whatsap konuşmamız kayıtlı size orada tavsiye de bulunmuştum ve usta önermiştim , o servise mi gittiniz bilmiyorum ama motosikletin 5-6 ay garantisi var, ne ben kullanırken ne size satıldığında herhangi bir arıza lambası ışığı yanmıyordu. Yukarıda söylediğim gibi geçmişte de böyle bir sıkıntısı olmadı söylenen hızlara ben kolayca çıkıyordum topcase kullandığım için 190-200 km süratten sonra bazen kafa salladığı ve riskli olduğu için dikkat ediyordum. Ben size yine öneri olarak, eğer önerdiğim yetkili servise gitmediyseniz oraya gitmenizi zincir- dişliyi, filtrelerinizi, soketleri bir kontrol ettirmenizi ecu'yu kontrol ettirmenizi belki gerekliyse resetlettirmenizi tavsiye ederim. Dyno test önerisi gelmiş aslında süper belki de en doğru tavsiye, aktarımda mı sıkıntı var ? zincir gergin mi bunlara da bakmak lazım motorun fabrika verisi 160hp ama arka lastiğe daha düşük bir aktarım yapabilecektir. Bu segmentte en az güç kaybıyla aktarımı yapan motosiklet bir önceki motosikletim olan BMW S1000Xr'dır . Lastik vs. çok bişey değiştireceğini zannetmiyorum zaten ayağındaki lastik V hız endeksli bi lastik kaldı ki Ramazan Bayramın da yağmur ve kuru havada kullandım ve herhangi bir sorun bana göre yoktu. Umarım varsa bir sorun kısa zamanda çözülür sizde keyif alırsınız, ben çok keyif alarak güzel turlar yaparak kullandım. iyi sürüşler
    Boş teneke çok ses çıkartır.

11. yılmaz yılmaz güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (28-10-2019),Arif Oral Unal (28-10-2019),Berkay İnal (28-10-2019),Çağın Sarılar (30-10-2019),Emir ÇELTEK (29-10-2019),Serdar ZIMBA (28-10-2019),Uğur Özbay (30-10-2019)

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu