Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu
    Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Tabi bir de ekranı sağlam bir telefon. Tek başına çıktığımda SOS çağrısı gönderebilmek için en garantili ama biraz pahalı çözüm uydu üzerinden çalışan cihazlar, ama pahalı tabi biraz. Cepte taşınacak ve kocaman kırılgan ekranı olmayan bir telefon oldukça mantıklı çünkü esasen riski baya küçültüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Daha oncesinde yazdigim gibi icinde hat olmasada darbeye dayanikli tabiri caiz iise tuslu telefonu motorun guvenli bir yerine ornegin koltuk altina kuyulup cikmak yola riski azaltir hakan abinin dedigi gibi mumkunse tek cikma ha illa cikacaksan fazla uzaklasma....

Tartismaya soyle bir boyut getireyim; 7-8 sene kadar oldu kafam atik oldugu bir gun ormana daldim croos denilebilecek bir motor patikadan ciktim ormanin icine dogru giderken bir yerden motorla zipladim fakat konamadim ve sag ayagimi catlattim biraz debelendikten sonra cikisin cok engebeli oldugunu ve dal ve spanzet kullanarak sardigim ayak ile oradan cikamayacagima kanaat getirdikten sonra 154 jandarmayi aradim bana konum sorunca kala kaldim cunku neredeyim bilmiyorum ki falanci patikadan giderken yikik agacin oradan saga dondum gibi geveledim durdum ve hava karardiktan sonra motorun egzosunu soktum ve gazlayarak gurultu cikardim sonrasinda anca buldular beni.

Hikayenin ozeti , hadi ulastik konumumuzu nasil vericez? Iste burada gprs cihazlari onem tasiyor bence

Kisacasi hicbir onleminiz olmadan tek basiniza girmeyin ormana kardesim o kadar basit....

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. ismail gur, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (20-11-2019)

Enduroist Üye Enver kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Enver Kutlu
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

inrico 298s , uydu telefonu işine bulaşmadan acaba bir çözüm olabilir mi!!!
    2g çekim gücü oldukça yüksek.
    Konu Enver kutlu tarafından (20-11-2019 Saat 03:20 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi bir de ekranı sağlam bir telefon. Tek başına çıktığımda SOS çağrısı gönderebilmek için en garantili ama biraz pahalı çözüm uydu üzerinden çalışan cihazlar, ama pahalı tabi biraz. Cepte taşınacak ve kocaman kırılgan ekranı olmayan bir telefon oldukça mantıklı çünkü esasen riski baya küçültüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Boyle bisey.....?

https://www.catphones.com/en-gb/cat-s31-smartphone/

https://www.hepsiburada.com/blackvie...p-telefonu-ssc

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı oguzetuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

(Telefonun sinyal aldığı bölgede bulunduğunuzu farz ederek)
    Iphone'lara özel "açma-kapama tuşuna 5 kere art arda basınca önceden tanımlı numaraları arıyor ve konum gönderiyor"
    Telefonun kesinlikle her zaman mont cebinde taşınması gerekli. Kaza anında sizden uzağa fırlamaması için ve hasar alıp bozulma riskini azaltmak için.
    Bir de ben tek başıma uzaklaşacağım zaman whatsapp'ten canlı konum gönderiyorum evdekilere.
    Şebeke kapsamı alanı dışındayken de tek çözüm uydu bağlantılı takip cihazları.
    Benim geçen sene yaptığım kazada cebimde çıt çıtlar kapalı halde telefonum 100 metre ,ileride bulundu çalışır vaziyette idi abimi arayabildim ambulansda..bilgi için yazdım..ekranı kırılmaz folyo ile kaplıydı o kırıldı ama telefon ekranı sağlamdı hala kullanıyorum..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı ismail gur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha oncesinde yazdigim gibi icinde hat olmasada darbeye dayanikli tabiri caiz iise tuslu telefonu motorun guvenli bir yerine ornegin koltuk altina kuyulup cikmak yola riski azaltir hakan abinin dedigi gibi mumkunse tek cikma ha illa cikacaksan fazla uzaklasma....

Tartismaya soyle bir boyut getireyim; 7-8 sene kadar oldu kafam atik oldugu bir gun ormana daldim croos denilebilecek bir motor patikadan ciktim ormanin icine dogru giderken bir yerden motorla zipladim fakat konamadim ve sag ayagimi catlattim biraz debelendikten sonra cikisin cok engebeli oldugunu ve dal ve spanzet kullanarak sardigim ayak ile oradan cikamayacagima kanaat getirdikten sonra 154 jandarmayi aradim bana konum sorunca kala kaldim cunku neredeyim bilmiyorum ki falanci patikadan giderken yikik agacin oradan saga dondum gibi geveledim durdum ve hava karardiktan sonra motorun egzosunu soktum ve gazlayarak gurultu cikardim sonrasinda anca buldular beni.

Hikayenin ozeti , hadi ulastik konumumuzu nasil vericez? Iste burada gprs cihazlari onem tasiyor bence

Kisacasi hicbir onleminiz olmadan tek basiniza girmeyin ormana kardesim o kadar basit....

Çok güzel bir örnek olmuş aslında. Serdar abi de güzel demiş telefonda kontör olmasa bile 112 aranıyor diye. Aklımda şu akldı SIM kart olmadan da 112 aranıyor mu acep ??

Jandarma beni nasıl bulacak. Esasında adamlar iyi kötü sana yaklaşmış abi zaten tek çıkmayla riski almışsın bence Jandarma bir şekilde sana yaklaşmakla başarılı. Burada şunu önerebilirim. Eski Gürbüz başkanın bir yöntemi vardı. Ceketinde bir polis düdüğü olurdu. Acil durumda seninki gibi yol dışında kalma durumunda bulunmak için. Yani egzos sökmek yerine daha verimli ve basit bir çözüm olabilir bu. Düdük .

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı MelihUlubilgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim geçen sene yaptığım kazada cebimde çıt çıtlar kapalı halde telefonum 100 metre ,ileride bulundu çalışır vaziyette idi abimi arayabildim ambulansda..bilgi için yazdım..ekranı kırılmaz folyo ile kaplıydı o kırıldı ama telefon ekranı sağlamdı hala kullanıyorum..
    Geçmiş olsun Melih Abi.
    Riskleri yok edemiyoruz işte, minimuma indirgeyebiliyoruz.
    En güzeli burada yazılanlara hiç ihtiyaç duymamak tabi..
    Oğuz TUNA

Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    Marka
    Ducati

Alıntı HakanVelioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir örnek olmuş aslında. Serdar abi de güzel demiş telefonda kontör olmasa bile 112 aranıyor diye. Aklımda şu akldı SIM kart olmadan da 112 aranıyor mu acep ??

.
    Evet aranabiliyor.

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı ismail gur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet aranabiliyor.

Eğer durum bu ise cidden bir 3310 bulup SIM takmadan taşımak lazım. Zira 3310 test ettiğim en düşse de kırılsa da çalışan telefondu

Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    Marka
    Ducati

Hatta 112 akla gelmez ise dunyanin neresinde olursaniz olun 911 aradiginizda sim olmasa da hic bir ucret olmadan acil servise ulasabilirsiniz Turkiyede bile 911 ararsaniz 112 e baglanirsiniz

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu