F650 CS imde kullanmak üzere yedek bir f650 gs motoru almıştım.
bazı parçalarını kullandım, çok azını da satmıştım.
Şimdi motorumu sattığım için ihtiyacım olmayan parçaları elden çıkartmaya karar verdim.
Motoru Samsun'da usta bir arkadaşım vasıtası ile dağıtmıştım. İçindeki yağı dahi biz boşalttık. Hollanda dan 10 bin km civarında getirilmiş bir motordu.
Motorun durumu hakkında krankı sattığımda alan arkadaş sanırım Güngören de İbrahim ustaya taktırdığını ve adeta sıfır olduğunu söylemişti. bu sebepten yatakları da almaya karar vermişlerdi.
Elimde
komple şanzıman dişli grubu, debriyaj tası, göbeği ve yayları, plakaları-balataları,
marş rublesisi takımı (bilya bir miktar revize edilir ya da değişir ise sıfır denilebilir)
marş motoru
sol debriyaj kapağı
silindir, piston(sekmanları üzerinde)
üst kapak: eksantrik milleri ve şimleri yok, kepler var.
balansör
motor alt kısmı sağ ve sol (krank yatakları yoktur, üzerinde rulmanları da var yanılmıyorsam bakarım)
Başkaca parçalar da var ama aklıma geldikçe revize etmeye çalışacağım.
Parçalar gerçekten 40-50 bin km ve üzeri yapmış motor parçaları değildir. İhtiyacı olanların işini fazlasıyla göreceğine eminim.
kendim titizliğim sebebiyle motoru almıştım. Çok şükür sadece eksantrik ve şimleri kullandım. bunun dışında ihtiyaç olmadı
ilgilenenler buradan iletişime geçer ise çok geçmeden detaylı fotoları kendisine iletebilirim.