Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 7 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 345678 SonuncuSonuncu
61 den 70´e kadar. Toplam 72 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servisler ekmek yesin diye : )
    Buyuk ihtimal ama paramizi alirken keske duzgun yapsalar islerini. CB125E her yag degisimde subap ayar (15dk) gerek yapmiyorlar, Africa'nin her 2 sene fren hidrolik, 3 sene de bir antifriz degismesi gerek, ama yapmiyorlar. Ve tabi Africa'nin subap ayar hikayesi var

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buyuk ihtimal ama paramizi alirken keske duzgun yapsalar islerini. CB125E her yag degisimde subap ayar (15dk) gerek yapmiyorlar, Africa'nin her 2 sene fren hidrolik, 3 sene de bir antifriz degismesi gerek, ama yapmiyorlar. Ve tabi Africa'nin subap ayar hikayesi var
    İşi bilen ustada yok çok da elletmemek lazım : )
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Enduroist Üye arif sevinç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    arif
    Motosiklet
    Multistrada 950
    Marka
    Ducati

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Honda bakımları 1000 - 6000 -12000 -18000- 24000 diye gider ama 6 ay baremi vardır ,yani hangisi önce dolarsa , 6000 de iken gittin 15 günde 6000 km yaptın diyelim km önce dolduğu için servise gideceksin yada son bakımdan 6 ay geçti toplam da hiç binmedin yada az bindin mesela 1000km yaptın, yine gideceksin. Tabii bu garantisi devam etsin diye...

BMW de de aynı durum 1 yıl yada 10.000km , hangisi önce dolarsa.

Ort fiyat Honda da senede 2 kere giriyorsun BMW de bir kere yıllık maliyet birbirine yaklaşık sayılır. (€ kuru aşırı artmamışsa)
    Şimdi Hondanın sitesinden baktım. X-adv için bakım periyotları kitapçıkta 1000-12000-24000 diye gidiyor. Herhalde zaman aralığı da yılda birdir. Geçen servise gittiğimde Forza için yazan yılda bir 4000km aralıklarla yazısını ilettim onlarda kabul etti ama emin olamadılar. Yani kitapçıkta bunlar yazarken neden 6 ayda bir bakım istiyorlar?

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı arif sevinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi Hondanın sitesinden baktım. X-adv için bakım periyotları kitapçıkta 1000-12000-24000 diye gidiyor. Herhalde zaman aralığı da yılda birdir. Geçen servise gittiğimde Forza için yazan yılda bir 4000km aralıklarla yazısını ilettim onlarda kabul etti ama emin olamadılar. Yani kitapçıkta bunlar yazarken neden 6 ayda bir bakım istiyorlar?
    Africa Twin kitapçığında da 12bin de bir yazar ama reelde öyle değil maalesef, X-ADV nin özelinde ayrı bir durum söz konusu mudur , sormak lazım.

5. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

arif sevinç (20-02-2021)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Ülkemize özel yol, hava şartları ve kullanım alışkanlıkları nedeni ile !!!! en önemlisi de yetkili servis öpücüğü ile iki yıl boyunca ensenizde ve cüzdanınızda boza pişirmek için ne yazık ki.

7. omercem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

arif sevinç (20-02-2021),Osman Somuncu (20-02-2021)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Çok teşekkür ederim Ali bey. Peki her iki motor için de soruyorum; sabah kalktım 2 km bir yol gidicem, konağı açtığımda her ikisini de ısıtmadan marşa basıp gidebilir miyim? Bir de honda bakımları 1000, 4000, 8000 diye gidiyor fiyatları bilmiyorum, Bmw bakımları hakkında bilginiz var mı?
    Sorunuza cevap verilmiş ancak ben de bir şey eklemek isterim. Servisin imkanları ve distribütör firmanın da servis garantisinde ne derecede fayda sağladığı konusunda ele alırsak BMW bu konuda daha sahipkar gibi geliyor. Elbette Honda’nın servis garantisi sahiplenmesi inkanları konusunda bir hizmet almadım, çünkü kullanıcısı olmadım. Ancak BMW olarak garantim bitmesine karşın iyi niyet garantisinden( garantim bitse bile hala yetkili servis Borusan’da bakımlarımı yaptırdığım için) yaklaşık 40 bin değerindeki şaft ve diferansiyel körükleri de dahil, komple sıfır değişti. Bunu Almanya yaptı. Hondanın vfr1200’ünde de şaft değişimini garantiden yapıldığını duymuştum. Ama şartlarının ne olduğunu tam bilmiyorum. Bu durumu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Isim
    arif
    Motosiklet
    Multistrada 950
    Marka
    Ducati

Tekrar merhaba; uzun bir bekleyişin ardından ve fiyatların yükselişinden, stoklarda motor olmayışından vs vs. Sonunda 1-2 gün sonra motorunu alıyorum. X-adv çok istedim yakından görmek nasip olmadı ve stoklarda motor olmadığından alamadım. BMW 2 ay sonraya gün verdi diye almadım. Ktm 890 adv motosikleti çok istedim ama yakından görmek nasip olmadı diye alamadım. Motor beni biraz korkuttu. O mu olsun bu mu olsun derken bi cesaret Ducati Multistrada 950 yi çok beğendim. Kapora verdim beklerken de düşündüm sürekli baz geçerim belki diye ama diğer motorların da fiyatları çok yükseldi. Bakalım artık hayırlısı yeni motosikletim umarım beni mutlu eder, umarım doğru karar vermişimdir. Herkese yardımlarından ve değerli yorumlarından ötürü çok teşekkür ederim.

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Tekrar merhaba; uzun bir bekleyişin ardından ve fiyatların yükselişinden, stoklarda motor olmayışından vs vs. Sonunda 1-2 gün sonra motorunu alıyorum. X-adv çok istedim yakından görmek nasip olmadı ve stoklarda motor olmadığından alamadım. BMW 2 ay sonraya gün verdi diye almadım. Ktm 890 adv motosikleti çok istedim ama yakından görmek nasip olmadı diye alamadım. Motor beni biraz korkuttu. O mu olsun bu mu olsun derken bi cesaret Ducati Multistrada 950 yi çok beğendim. Kapora verdim beklerken de düşündüm sürekli baz geçerim belki diye ama diğer motorların da fiyatları çok yükseldi. Bakalım artık hayırlısı yeni motosikletim umarım beni mutlu eder, umarım doğru karar vermişimdir. Herkese yardımlarından ve değerli yorumlarından ötürü çok teşekkür ederim.
    Hayırlı olsun Arif, iki arkadaşım da var son dönemde dediğin gibi f/p oranı yüksek bir model, kazasız belasız keyifle kullan

11. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

arif sevinç (23-05-2021)

Isim
    arif
    Motosiklet
    Multistrada 950
    Marka
    Ducati

Motorumu yaklaşık bir haftadır kullanıyorum, şehir içinde 15-20 dk kullanımda tech 90 kevlar motosiklet pantalonu giyiyorum ama yine de bacaklarım inanılmaz şekilde yanıyor, Yarım saatlik kullanım sonunda eve geldiğimde bacaklarım kıpkırmızıydı. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Motorumu yaklaşık bir haftadır kullanıyorum, şehir içinde 15-20 dk kullanımda tech 90 kevlar motosiklet pantalonu giyiyorum ama yine de bacaklarım inanılmaz şekilde yanıyor, Yarım saatlik kullanım sonunda eve geldiğimde bacaklarım kıpkırmızıydı. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?
    Sende ki kızarıklık sıcaklamadan dolayı mı yoksa alerjin mi var bilmiyorum ama denim kumaş yapısı itibarı ile ve içerisinde kullanılan kevlarlardan dolayı maalesef sıcaklarda yakar ve yapışır, aynı markanın varsa yazlık yada farklı markaların file modellerini deneyebilirsin spidi,dainese gibi markalarda var.

14. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

arif sevinç (29-05-2021)

Sayfa 7 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 345678 SonuncuSonuncu