Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 6 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 2345678 SonuncuSonuncu
51 den 60´e kadar. Toplam 72 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Arif Bey kardeşim,senin tercihini (veya ikilemini); başını ve kuyruğunu kaldırmış bir ata binmek ile yürüyen bir sandalyede oturmak arasındaki tercihe benzettim...
    Tabii geçmişindeki skuter alışkanlığın seni bu ikilemde bırakıyor..Bence ata binmeyi dene..Kendini çok yenilemiş hissedeceksin..

2. Osman Somuncu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

arif sevinç (14-02-2021)

Enduroist Üye arif sevinç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    arif
    Motosiklet
    Multistrada 950
    Marka
    Ducati

Alıntı Osman Somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arif Bey kardeşim,senin tercihini (veya ikilemini); başını ve kuyruğunu kaldırmış bir ata binmek ile yürüyen bir sandalyede oturmak arasındaki tercihe benzettim...
    Tabii geçmişindeki skuter alışkanlığın seni bu ikilemde bırakıyor..Bence ata binmeyi dene..Kendini çok yenilemiş hissedeceksin..
    Teşekkür ederim yorumunuz için. 2 motoru da göremediğim ve test edemediğimden de bir türlü karar verememem. Bir tomar para verip rengine bile karar veremiyoruz neredeyse. İkisi de ön siparişle geliyor. Hergün YouTube videoları izlememe rağmen bir karara varamadım. İşin garibi 2021 model motorlar ile ilgili türkçe bir video yorum yok. Ne bileyim belki yurt dışına gidip video çeken veya yurtdışında yaşayan biri olur diye düşünüyordum ama yok maalesef. Bakalım Motosikletimi alınca inşallah burada paylaşıcam.

4. arif sevinç güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (14-02-2021),Osman Somuncu (14-02-2021)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı arif sevinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim yorumunuz için. 2 motoru da göremediğim ve test edemediğimden de bir türlü karar verememem. Bir tomar para verip rengine bile karar veremiyoruz neredeyse. İkisi de ön siparişle geliyor. Hergün YouTube videoları izlememe rağmen bir karara varamadım. İşin garibi 2021 model motorlar ile ilgili türkçe bir video yorum yok. Ne bileyim belki yurt dışına gidip video çeken veya yurtdışında yaşayan biri olur diye düşünüyordum ama yok maalesef. Bakalım Motosikletimi alınca inşallah burada paylaşıcam.
    Nokta yardımcı olayım, her iki motosikleti de (x-adv ile f750gs) test ettim. Kesinlikle f750gs derim. Bu x-adv’nin kötü olduğu anlamına gelmesin, çok neşeli ve kuvvetli alet, virajlarını da sevdim, normalde beni scoter tarzı virajlarda hep ürkütür, ama bunda o durumu yaşamadım. Eğer ki fiyatlar birbirine yaklaşacaksa zaten bu durumda BMW ilk tercih olmalı. Onlarda alçak sele seçeceği de var. 165 cm kadar sürücüler de kullanabilir. BMW fren, süspansiyon konforu, yakıt tasarrufu ve sürüş konforları (elcik ısıtma, Pro ABS, T.C., lastik sensörü, gibi elektronik donanımlar) için yine f750gs tercih sebebidir. Bu yorumu bir önceki şartlarınıza istinaden daha nokta bir tercih olarak söylüyorum. Başkasına bu yorumlarım farklı gelebilir, bu bir genelleme değildir, size uygun olan hakkındaki fikirlerimdir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

6. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

arif sevinç (14-02-2021),Osman Somuncu (14-02-2021),Tamer GEVECİ (08-06-2021)

Enduroist Üye arif sevinç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    arif
    Motosiklet
    Multistrada 950
    Marka
    Ducati

Çok teşekkür ederim Ali bey. Peki her iki motor için de soruyorum; sabah kalktım 2 km bir yol gidicem, konağı açtığımda her ikisini de ısıtmadan marşa basıp gidebilir miyim? Bir de honda bakımları 1000, 4000, 8000 diye gidiyor fiyatları bilmiyorum, Bmw bakımları hakkında bilginiz var mı?

8. arif sevinç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (22-03-2021)

Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Çok teşekkür ederim Ali bey. Peki her iki motor için de soruyorum; sabah kalktım 2 km bir yol gidicem, konağı açtığımda her ikisini de ısıtmadan marşa basıp gidebilir miyim? Bir de honda bakımları 1000, 4000, 8000 diye gidiyor fiyatları bilmiyorum, Bmw bakımları hakkında bilginiz var mı?
    BMW ile ilgili kullanıcı arkadaşlar yazacaktır.
    Ama ben tüm motorlar için genel olarak yazayım..0km.aldığınız her motorun ilk bakımı ve yağı 1000km. de yapılır.Sonrakiler üretici firmanın tavsiyeleri ile ve garanti şartları gereği yapılır..
    Genelde; bakım aralıkları kullandığınız yağın kalitesiyle ilgili km.aralıklarında yapılır.

Mineral yağlar azami 5000km.de
    Yarı sentetik yağlar 6000km.de,
    Tam sentetik yağlar 8000km.de..(bazıları bunu 10 bine kadar uzatabilir) yapmak gerekir..

Yağı değiştirirken,her defasında mutlaka filtresi de değişmeli..Diğer bakımları da km.ye göre el kitabında yazılanlar olacaktır..
    Konu Osman Somuncu tarafından (15-02-2021 Saat 17:57 ) değiştirilmiştir.

10. Osman Somuncu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

arif sevinç (14-02-2021)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Honda bakımları 1000 - 6000 -12000 -18000- 24000 diye gider ama 6 ay baremi vardır ,yani hangisi önce dolarsa , 6000 de iken gittin 15 günde 6000 km yaptın diyelim km önce dolduğu için servise gideceksin yada son bakımdan 6 ay geçti toplam da hiç binmedin yada az bindin mesela 1000km yaptın, yine gideceksin. Tabii bu garantisi devam etsin diye...

BMW de de aynı durum 1 yıl yada 10.000km , hangisi önce dolarsa.

Ort fiyat Honda da senede 2 kere giriyorsun BMW de bir kere yıllık maliyet birbirine yaklaşık sayılır. (€ kuru aşırı artmamışsa)
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

12. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (22-03-2021),arif sevinç (16-02-2021),Osman Somuncu (15-02-2021)

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Çok teşekkür ederim Ali bey. Peki her iki motor için de soruyorum; sabah kalktım 2 km bir yol gidicem, konağı açtığımda her ikisini de ısıtmadan marşa basıp gidebilir miyim?
    Gidersin tabii neden gitmeyesin. Ben 1250 yi bile bazen şehir içi kullanıyorum.

14. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

arif sevinç (16-02-2021)

Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Honda bakımları 1000 - 6000 -12000 -18000- 24000 diye gider ama 6 ay baremi vardır ,yani hangisi önce dolarsa , 6000 de iken gittin 15 günde 6000 km yaptın diyelim km önce dolduğu için servise gideceksin yada son bakımdan 6 ay geçti toplam da hiç binmedin yada az bindin mesela 1000km yaptın, yine gideceksin. Tabii bu garantisi devam etsin diye...

BMW de de aynı durum 1 yıl yada 10.000km , hangisi önce dolarsa.

Ort fiyat Honda da senede 2 kere giriyorsun BMW de bir kere yıllık maliyet birbirine yaklaşık sayılır. (€ kuru aşırı artmamışsa)
    6000km. dolmadan 6 ay şartı,kış mevsiminde binemeyen kullanıcılar için kötü..
    Servise garanti süresi için sigorta primi yatırmak gibi bir şey..

16. Osman Somuncu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

arif sevinç (16-02-2021)

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Honda bakımları 1000 - 6000 -12000 -18000- 24000 diye gider ama 6 ay baremi vardır
    Yurt disi servis araliklari bin - 12k - 24k - 36k - 48k. Neden araya bir ekstra servis gerekiyor belli degil.

18. Deniz Kupeli, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Osman Somuncu (16-02-2021)

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurt disi servis araliklari bin - 12k - 24k - 36k - 48k. Neden araya bir ekstra servis gerekiyor belli degil.
    Servisler ekmek yesin diye : )

Sayfa 6 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 2345678 SonuncuSonuncu