1.Hiç ikinci el motor almadım ,bu konu da tecrübem yok ama ekspertiz yapıyorlarsa yetkili servisine giderdim.

2.Alacağın motor marka ve modelle ilgili olarak , yapacağın araştırmaya göre değişir, örneğin 2016 -17 AT ların büyük büyük bölümün de tel paslanması vardır,bildiğim çok az kişi garantiden değişti,bir çoğu da kabul edilmedi. yine aynı modeller de kill swicth ve sol da ki set butonu sorunlu,yine büyük bölümü garantiden değişti ama ben sorun yaşamamıştım , 18-19 modeller de akü değişti lityum aküye döndü,16 modellerin çoğu aküsünü değiştirdi, ekspertize götürüldüğün de ölçüm yaparlar herhalde,km sine bağlı olarak,dişli zincir seti değişmiş mi,lastiğin diş derinliği gibi,balatalar bitik mi vs bakılacak öncelikli yerlerdir.Bir de AT lar da süspansiyon manuel olduğu için kendi kilonuza ve sürüş zevkinize göre ayarlamanız gerekir aldığınız da aklınız da olsun.

3. Saydıklarından konfor sele yaptıran var mıdır AT a hiç görmedim, tur aksesuarı olarak yazdığın gibi çanta,tur camı,soğuk olacaksa elcik ısıtma,görünürlük açısından sis farı bence yeterlidir,3 lü metal çanta setini bağlantı demirlerine uygun markalardan 4000 e çıkarsın diye tahmin ediyorum,sis farın da aralık çok geniş sana kalmış,elcik ısıtma oxford tavsiye ederim.Bunların dışın da aksesuar gibi düşünme ama AT ile yolculukta , mutlaka ön arka iç lastik ve lastiği gerektiğin de sökebilmek için 22/27 anahtar bulundurmak lazım,tabii küçük bir pompa da olsun turda.(Ben michelin kullanıyorum küçük olanı)

4. yukarı da yazdıklarım bu soruya da cevap olmuş oldu.