Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 19´e kadar. Toplam 19 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

1.Hiç ikinci el motor almadım ,bu konu da tecrübem yok ama ekspertiz yapıyorlarsa yetkili servisine giderdim.

2.Alacağın motor marka ve modelle ilgili olarak , yapacağın araştırmaya göre değişir, örneğin 2016 -17 AT ların büyük büyük bölümün de tel paslanması vardır,bildiğim çok az kişi garantiden değişti,bir çoğu da kabul edilmedi. yine aynı modeller de kill swicth ve sol da ki set butonu sorunlu,yine büyük bölümü garantiden değişti ama ben sorun yaşamamıştım , 18-19 modeller de akü değişti lityum aküye döndü,16 modellerin çoğu aküsünü değiştirdi, ekspertize götürüldüğün de ölçüm yaparlar herhalde,km sine bağlı olarak,dişli zincir seti değişmiş mi,lastiğin diş derinliği gibi,balatalar bitik mi vs bakılacak öncelikli yerlerdir.Bir de AT lar da süspansiyon manuel olduğu için kendi kilonuza ve sürüş zevkinize göre ayarlamanız gerekir aldığınız da aklınız da olsun.

3. Saydıklarından konfor sele yaptıran var mıdır AT a hiç görmedim, tur aksesuarı olarak yazdığın gibi çanta,tur camı,soğuk olacaksa elcik ısıtma,görünürlük açısından sis farı bence yeterlidir,3 lü metal çanta setini bağlantı demirlerine uygun markalardan 4000 e çıkarsın diye tahmin ediyorum,sis farın da aralık çok geniş sana kalmış,elcik ısıtma oxford tavsiye ederim.Bunların dışın da aksesuar gibi düşünme ama AT ile yolculukta , mutlaka ön arka iç lastik ve lastiği gerektiğin de sökebilmek için 22/27 anahtar bulundurmak lazım,tabii küçük bir pompa da olsun turda.(Ben michelin kullanıyorum küçük olanı)

4. yukarı da yazdıklarım bu soruya da cevap olmuş oldu.
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Standart Africa Twin tavsiye

Alıntı Fatih Arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorularımı tek tek yazmak yerine toprlamaya çalıştım.

1- Bir motsiklet beğendiğimde, exspertiz için avrupa ve asya yakalarında nereye gidebilirim?
    2- Birinci soru ile bağlantılı motorun durumu veya kronik sorunlarınları ile ilgili dikkat etmem gereken konular nedir? Örnek olarak Akünün durumu, jant tellerinde paslanma vb.
    3- Fiyat'da aksesuran etkisi önemli olmalı. Uzun turlar için motor ile beraber verilen aksesurlarda üçlü çanta seti, tur camı, konfor sele yoksa bunları sonradan almam bana tahmini kaça mal olur?
    4- Özellikle hangi aksesurların verildiği ilanları tercih etmeliyim?
    1) Motosenkron - Bostancı
    2) Jant teli paslanmayan 2016 AT ben bilmiyorum, 2016 model alacaksanız akü, zincir dişlisi, ön arka fren balataları değişmiş olmalı. İllaki km si geliyor değişiyor. (Bende durum bu en azından)
    3-4) Uzun tur cami bence gerekli değil, ben söktüm orjinal evde duruyor. Konfor seleye gerek duyanı ben görmedim çünkü konforlu bir selesi var AT’ın. Orjinal çanta seti olmasada olur. Alüminyum çanta seti olmasa bile çanta demiri olacak ki soft çanta takarsınız gerekirse. Sis farı olsa da olur olmasa da olur. (Ben söktüm) Koruma demiri olacak tabi. Orta sehpa lazım... Çanta seti, koruma demir’i haricinde çok para tutmaz aksesuarlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Konfor sele konu acilmisken...AT selesi rahatsiz degil, ama uzun yolculuk icin rahat degil, her gun 200+ km yapilacak ise yetersiz kaliyor. 13 sene kullandigimiz Airhawk var ama sok tak vs istemedik artik emekli oldu onlar. Seat Concepts aldik memnunuz, on arka konfor sunger (ve tabiki sparise gore kilifi) geliyor orjinal kilif ve sunger zarar vermeden rahatlikla sokulup yerine yenisi takiliyor. Artci sele duz kesim, frenlemede ileri kayma yok. Orjinal sele 1-3 saat sonra rahatsiz ederdi Seat Concepts ile 6-8 saat gittik hissetmeden. Kilif secenekler var, sadece on veya on/+arka alma opsyonlar var, fiyat ona gore yansiyor. Kargo ve gumruk dahil Touratech selelerden cok daha ucuzdu....yanilmiyorsam yari fiyati nerdeyse.

https://seatconcepts.com/collections...6+hon-crf1000a
    Konu Deniz Kupeli tarafından (25-02-2020 Saat 12:07 ) değiştirilmiştir.

4. Deniz Kupeli güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (26-02-2020),Çağın Sarılar (26-02-2020),yılmaz yılmaz (26-02-2020)

Enduroist Üye Fatih Arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fatih Arslan
    Motosiklet
    NC750X DCT
    Marka
    Honda

Aşağıdaki ilan nasıl? Fiyat benim için biraz yüksek fakat çanta seti. Koruma demiri var. Adventure DCT bu fiyattan alınır mı? Satmak istediğimde elimden kolayca çıkarabilir miyim?

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konfor sele konu acilmisken...AT selesi rahatsiz degil, ama uzun yolculuk icin rahat degil, her gun 200+ km yapilacak ise yetersiz kaliyor. 13 sene kullandigimiz Airhawk var ama sok tak vs istemedik artik emekli oldu onlar. Seat Concepts aldik memnunuz, on arka konfor sunger (ve tabiki sparise gore kilifi) geliyor orjinal kilif ve sunger zarar vermeden rahatlikla sokulup yerine yenisi takiliyor. Artci sele duz kesim, frenlemede ileri kayma yok. Orjinal sele 1-3 saat sonra rahatsiz ederdi Seat Concepts ile 6-8 saat gittik hissetmeden. Kilif secenekler var, sadece on veya on/+arka alma opsyonlar var, fiyat ona gore yansiyor. Kargo ve gumruk dahil Touratech selelerden cok daha ucuzdu....yanilmiyorsam yari fiyati nerdeyse.

https://seatconcepts.com/collections...6+hon-crf1000a
    Ben de Tucano Urbano' nun cool fresh ürününü kullanıyorum. Hem seleyi bir miktar konforlu hale getiriyor hem de müthiş bir hava sirkülasyonu sağlıyor. Özellikle yaz döneminde olmazsa olmaz diyebilirim. Hem seleyi rahatlatıyor hem de terlemeyi engelliyor. Tavsiye ederim.

Not: En büyük dezavantajı ıslanınca zor kuruması.

https://urun.n11.com/modifiye-urunle...igi-P202764513

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Aşağıdaki ilan nasıl? Fiyat benim için biraz yüksek fakat çanta seti. Koruma demiri var. Adventure DCT bu fiyattan alınır mı? Satmak istediğimde elimden kolayca çıkarabilir miyim?
    Fatih ilan derken ?

KILIBIKRAYDIR

Isim
    Fatih Arslan
    Motosiklet
    NC750X DCT
    Marka
    Honda

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

90 Teklif edilebilir, aldktan sonra hemen elden çıkarma işi biraz şans işi, o sırada ki arz talep oranına ve verdiğiniz fiyata bağlı, hemen gitmesini istiyorsanız piyasa altına indiniz mi verirsiniz. Zaten yeni modellerin fiyatı ile A.T. düşünenler daha çok 16-19 arası ikinci elde dolaşacaktır.
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Isim
    Fatih Arslan
    Motosiklet
    NC750X DCT
    Marka
    Honda

2021 yılı içinde ev almak istediğimiz için bu kadar çok parayı bağlamaktan vazgeçtim. Şu an NC750 bakıyorum. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12