Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Muarem yağızhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Muharrem yolcu
    Motosiklet
    Benelli Trk502
    Marka
    Bisan

Standart Zincir değişimi hakkında soru???

Arkadaşlar enduro Turing motosiklet kullanıcısıyım şuan 10.350km dir orjinall zincirini kullanıyorum fakat 5 adet oring düşmüş... Ortalama 100.125km sürat ile kullanıyorum zincirim genelde temiz yağlı olur sorum şu 1. Zincir kopma riski varmıdır 2. Değişmesi gereken km ne olmalı tecrübeli dostların yorumunu bekliyorum. Teşekkürler....

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Mezarlıklar kendini vazgeçilmez sananlarla dolu..

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Kibar kullaniyorsan 20 bin rahat gormesi gerekir. Sert/agresif, artcili/yuklu kullanmak ve/veya duzenli temizlik yapmadan kullanirsan omru kisalir. Zinciri ayari cok onemli artcili/yuklu ayar solo kullanimina gore farkli.

Benim AT'nin orjinal zincir 26 bin de yakinda degistirmeyi planliyorum.

10bin de o-ringler yipraniyorsa dusuk kalite zincir olabilir veya temizlik yaparken cok sert fircalamis olabilirsin....veya oto yikamacida kimyasal kopukler zedelemis olabilir.

Yipranims O ring leri degistirmek mumkun. Zarar gormus baklalari kesip yerine yenisini takabilirsin, ama yerinde olsam kaliteli zincir ile degistirirdim (sahtelere dikkat).

On/arka dislileri kontrol et genelde zincir degisince arka disli degisir, duruma gore on ve/veya arkaya degistirmek gerekir.

Youtube a 'how to check a motorcycle chain for wear' gir gorursun nasil zincir kontrol edilir.
    Konu Deniz Kupeli tarafından (24-02-2020 Saat 11:25 ) değiştirilmiştir.

3. Deniz Kupeli güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Çağın Sarılar (24-02-2020),cemkucuk (24-02-2020),Muarem yağızhan (24-02-2020)

Enduroist Üye Muarem yağızhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Muharrem yolcu
    Motosiklet
    Benelli Trk502
    Marka
    Bisan

Kesinlikle artçılı artık kullanmıyorum genellikle motosikleti ani gaz açma veya yüklü, arazi veya zorlayarak kullanmam yinede değişirsem iyi olacak sanırım zincirin 100km Süratle kopması halini düşünmek bile istemiyorum

Mezarlıklar kendini vazgeçilmez sananlarla dolu..

Enduroist Üye Kahraman İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kahraman İnal
    Motosiklet
    Multistrada V4 S Full
    Marka
    Ducati

Alıntı Muarem yağızhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar enduro Turing motosiklet kullanıcısıyım şuan 10.350km dir orjinall zincirini kullanıyorum fakat 5 adet oring düşmüş... Ortalama 100.125km sürat ile kullanıyorum zincirim genelde temiz yağlı olur sorum şu 1. Zincir kopma riski varmıdır 2. Değişmesi gereken km ne olmalı tecrübeli dostların yorumunu bekliyorum. Teşekkürler....

5 adet o-ringin düştüğünü nasıl anladınız ?

O-ring eksilse bile (ki ben böyle birşey duymadım) zincirin kopma ihtimali olmaz. Olsa olsa zincir o-ringi olmayan bölümden uzar.

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Zincir normal şartlarda 30000 km gider (ben 30000den önce bu güne kadar hiç değiştirmedim)O ringler düştü ise bir hata veya hatalı kullanma vardır.O ring düşünce zincir hemen kopmaz kullanmaya devam edersen kopabilir ama bu zaman alır.Zinciri değiştireceksen karaköy/kürekçiler sokakda DİNAMİK ZİNCİR var CZ marka uygun fiyatlı zincir oldukça iyidir ben defalarca kullandım hiç sorun yaşamadım,fiyatıda uygundur tavsiye ederim.Kolay gelsin..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..