Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 26 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

[QUOTE=burak kuru;277739]Alper Bey çok mantıklı ve ekonomik bir çözüm olmuş. Sizin bu yan spor çantaların yaklaşık ölçüleri nedir? Artçı binerken sıkıntı çekiyor mu?
    Burak bu çözümlerin hiçbirinde artçı binip inerken bi sıkıntı çekmez merak etme!
    Konu KamilCerit tarafından (28-02-2020 Saat 10:34 ) değiştirilmiştir.

2. KamilCerit, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Bora Karayel (27-02-2020)

Enduroist Üye burak kuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak KURU
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Kamil Bey çantalar yüksek olursa sıkıntı çekilir görüşündeyim. Bu nedenle vario'nun üstüne takılacak olan çantanın maximum yüksekliğini tayin etmeye çalışıyorum 40 uzunluk 25 genişlik ve 25 cm yükseklik sanırım sıkıntı yaratmayacak. Bu ölçülerde 25 litre bagaj yapar.

Alper Bey vario'nun gergi kısmını nasıl yaptınız? kayış tokası mı? yoksa germek için yardımcı bir aparat var mı?

Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı burak kuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kamil Bey çantalar yüksek olursa sıkıntı çekilir görüşündeyim. Bu nedenle vario'nun üstüne takılacak olan çantanın maximum yüksekliğini tayin etmeye çalışıyorum 40 uzunluk 25 genişlik ve 25 cm yükseklik sanırım sıkıntı yaratmayacak. Bu ölçülerde 25 litre bagaj yapar.

Alper Bey vario'nun gergi kısmını nasıl yaptınız? kayış tokası mı? yoksa germek için yardımcı bir aparat var mı?
    Burak zaten koyacağın çantanın yüksekliği Deniz'in de gönderdiği linkteki çantanın yükseliğinden çok daha fazla olmamalı,daha fazlası motoru kontrol etmende,rüzgardan etkilenmende ve artçının inip binmesinde sıkıntılar yaratır.İçine koyabileceklerin sınırlı.Açıkçası uzun seyahatlerde minimum malzemeyle yola çıkabilmenin çözümlerini üretmek daha sağlıklı olur
    https://www.rapi.com.tr/urun/sw-mote...a-ustu-canta-1

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı KamilCerit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası uzun seyahatlerde minimum malzemeyle yola çıkabilmenin çözümlerini üretmek daha sağlıklı olur
    Aynisini ben demistim. Yuk articta surus keyif azalir. Kamp malzeminiz yok ise 2 yan/1 top case fazlasiyla yeterli, degil ise gereksiz yuk tasiyorsiniz. Agirlik azalsin diye uzun seyahatlerde top case yerine sosis canta tercih ediyoruz.

Tek veya artcili seyahat tecrubeniz var mi?

Enduroist Üye burak kuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak KURU
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynisini ben demistim. Yuk articta surus keyif azalir. Kamp malzeminiz yok ise 2 yan/1 top case fazlasiyla yeterli, degil ise gereksiz yuk tasiyorsiniz. Agirlik azalsin diye uzun seyahatlerde top case yerine sosis canta tercih ediyoruz.

Tek veya artcili seyahat tecrubeniz var mi?
    Artçılı olarak seyehat tecrübem çok uzun yollar için yok açıkçası. Daha önce scooter'ım vardı. Onunla 400-500 km mesafelerdeki yerler için seyehatler yaptık eşimle. Topcase üzerine çadır bağlayıp gittik. Herhangi bir sorun yaşamadım. Ancak burada hem ergonomi ve ergodinamiği de eklersek problem yaşamamak için iyi hesap yapmam gerekiyor. Güzergahımızda kamplar da yapacağız. Topcase üzerine de 4 kg ağırlığında bir çadır bağlamam gerekecek. Çok mu ağırlaştırırz motoru?

Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Top case zaten agir (Globe Scout 7kg + baglanti demir 1kg) icini doldur ustune 4 kilo cadir eklersen toplam 15-20kilo olur. Yuksekde fazla yuk denge bozar ve topcase baglanti demiri kirilabilir. Belki kisa mesafeler icin sikinti olmaz ama uzun yolculuklarda tavsiye etmem. Benim tercihim arkada case yerine sosis canta, hafif ve hacim daha fazla tum kamp ekipman icine girer.

Onerim seyahat oncesi tum ekipmaninizi yere serip elemeye baslayin. Piyasada canta duzenleyiciler var, siddetle tavsiye ederim

https://www.amazon.co.uk/s?k=TravelW...ef=as_li_ss_tl

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Onerim seyahat oncesi tum ekipmaninizi yere serip elemeye baslayin. Piyasada canta duzenleyiciler var, siddetle tavsiye ederim
    Ağır çantalar ile motoru sehpaya almak eziyet...
    Seyahatlerde mümkün olduğunca az eşya almak lazım...Yan çantanın biri benim, diğeri eşimin..
    Önemli evrak, kamera vs..tankbag'de.. Yolda topcase'ini kaybedenleri biliyoruz..
    Topcase' i özellikle hanımım istiyor bizde..Sırtını dayayıp kendini güvende hissettiği için...
    Ayrıca Topcase'i sadece termos ve abur cubur koyacak kadar yüklüyoruz biz...Bir de geri dönüşte aldığımız şeyleri koyacak yerimiz olsun istiyoruz..
    Kamp için 35 ve 60 lt sosis çantalarım var...Kamplarda onları kullanıyorum...( Çadır/masa/sandalye götürüp götürmeyeceğime göre hacim değişir) Yan çantalar evde kalır o zaman..

Benim kıırmızı "Zihni sinir" çantaları tokalı bir sistem ile varionun etrafından dolayıp, sıkıştırıyorum..

Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Esim top case'e guvenmedigi icin asla yaslanmaz. Evde TV karsisinda kanepede oturmus gibi yaslananlari gorunce sasirioyrum zaten.

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Esim top case'e guvenmedigi icin asla yaslanmaz. Evde TV karsisinda kanepede oturmus gibi yaslananlari gorunce sasirioyrum zaten.
    Deniz, uyuyan bile var

Yaslanılmasa bile arkada bir bariyerin olma duygusu güvenlik algısını arttırıyor..

11. alperiynem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Deniz Kupeli (29-02-2020)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart BMW Vario Yan Çanta Üzeri Soft Çanta Montajı hk.

Alıntı burak kuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artçılı olarak seyehat tecrübem çok uzun yollar için yok açıkçası. Daha önce scooter'ım vardı. Onunla 400-500 km mesafelerdeki yerler için seyehatler yaptık eşimle. Topcase üzerine çadır bağlayıp gittik. Herhangi bir sorun yaşamadım. Ancak burada hem ergonomi ve ergodinamiği de eklersek problem yaşamamak için iyi hesap yapmam gerekiyor. Güzergahımızda kamplar da yapacağız. Topcase üzerine de 4 kg ağırlığında bir çadır bağlamam gerekecek. Çok mu ağırlaştırırz motoru?
    Öncelikle Vario çantalar üzerine ne koyarsanız koyun, artçınız binerken ve inerken sorun yaşamaz. Yan basamağa basıp rahatlıkla biner ve iner. Ancak motosiklet ağırlaşacağı için dar manevra, rampa yukarı dönüşler dur kalklarda dikkat etmeniz gerekiyor, bacak böyle yerlerde uzun olması avantaj oluyor. Onun dışında da Çantaları yükleme için bir plan yapmalısınız. Elinizin altında olması gerekenleri mutlaka kolay açılan çantaların en üstüne koyun. Yanınızda bol ahtapot lastik olsun, bisiklet lastiklerinden yani. Onlar bazen eşyaları kolay toplayıp sabitliyor. Topcase üzerine de bir takım malzeme koyarsınız ancak lastikle alttan bağlayınca kapak açılmayacaktır. Bunu düşünün. Yan çantaların da kapaklarını açılacak şekilde bırakın, yoksa hiçbir eşyanıza yolculuk esnasında kolay ulaşamazsınız komple iplerinizi veya lastiklerinizi sökmek zorunda kalırsınız.
    Artçının rahat bindiğini görmeniz için de resim koyuyorum
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (01-03-2020 Saat 01:44 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

13. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

alperiynem (02-03-2020),cemkucuk (03-03-2020)

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu