Merhaba arkadaşlar,

Lastiklerimi yenilerken iç lastiklerimi de yenileyeceğim. İç lastik konusunda biraz bakındım. Enduromarket sağolsun Mitas markasını getiriyor. Ön lastik için UHD, arka içinde HD seçenekler var ama fiyatlar da az değil. Örneğin şu anda kampanyalı UHD 90/90/21 ön iç lastik 250₺ ama HD arka lastik ise 150₺. Tabii ki malzeme olarak HD=2mm UHD=4mm yani 2 katı fazla malzeme var ve malzeme UHD malzemesi de doğal kauçuk yani özel ama bana yine de biraz tuzlu geldi ve acaba alternatif neler olabilir diye bakınmaya başladım.

Sava markasının iç lastikleri gözüme ilişti. Hatta baktım elimde yedek olarak bir takım da duruyor ama üstünde iç lastiğin kalınlığı ya da malzemesi hakkında bir bilgiye ulaşamadım, keza internette de bulamadım. İşte bu noktada sizlere dönüp sormak istedim ki benim gibi arayan başka biri bu forumda görsün durumu.

Şimdi ön lastiğimde özellikle 4mm gibi kalın ve UHS özelliklerinde bir iç lastik kullanmak zorundayım. Arazide süren herkes için bu elzem bir durum, jant kesmesin diye. Sizler iç lastik konusunda ne yapıyorsunuz?

Bu arada bilgi olarak dursun. Mitas düzgünce iç lastik bilgilerini de yayınlıyor.
https://www.mitas-moto.com/en/produc...--mousse/tubes