Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Mert aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mert aydemir
    Marka
    Aprillia

Standart 2015 model trafiğe çıkarılmamış aracı polise kaptırmak

merhabalar geçen gün bir kaza yaptım offroaddaydım yolda 2 metrelik bir çukur varmış su yolu gibi içine düştüm otlardan göremedim , motor şuan bağlı ve üzerime almamıştım ilk sahibini buldum facebook üzerinden . motorun farı falan yok marşı yok trafiğe çıkartmam gerekiyor geri alabilmek için motorla kaza yaptım görünüyorum bilincimi kaybetmiştim. önerileriniz nelerdir motorda stop yok hiç bişiy yok polisten en kolay nasıl alabilirim

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Araç marka modeli nedir? Resmî belge olarak elinizde neyi var? Fatura çekme belgesi vs.. sizin adınıza mı? Kaza dediğiniz şey trafik kazası olarak düzenlendiyse zaten karayoluna çıkmışsınızdır. Bu durumda off-road kullanım amaçlı araçları karayoluna çıkartmanız yasak olduğu için trafikten men edilmiştir. Onu trafiğe uygun hale getirip tekrar çekme belgeli hale getirebilirsiniz. Bu size maliyetli olur. Değmeyecek bir şey ise uğraşmayın.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

3. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Mert aydemir (19-04-2020)

Isim
    mert aydemir
    Marka
    Aprillia

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç marka modeli nedir? Resmî belge olarak elinizde neyi var? Fatura çekme belgesi vs.. sizin adınıza mı? Kaza dediğiniz şey trafik kazası olarak düzenlendiyse zaten karayoluna çıkmışsınızdır. Bu durumda off-road kullanım amaçlı araçları karayoluna çıkartmanız yasak olduğu için trafikten men edilmiştir. Onu trafiğe uygun hale getirip tekrar çekme belgeli hale getirebilirsiniz. Bu size maliyetli olur. Değmeyecek bir şey ise uğraşmayın.
    hm 125 aprilia cre 125 olarak ta geçiyor güzel bir motor ben trafikte tutmak istemiyorum ama şuan rehin motor elimde faturası var aracın ayrıca ilk sahibine ulaştım tahminimce değeri 8 ile 10bin tl arasında

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Ceza kesildiyse önce onu yatırın, yatırdığınız dekontu ve fatura sahibi o dekontla birlikte gidip cezayı kesen trafik birimine otoparktan aracını teslim alacağını söylesin, muhtemelen bir belge vereceklerdir, onunla teslim alsın, ancak aracı otoparktan sürerek götüremez, çekici ile götürebilir. Daha sonra da bir daha aracı trafiğe sokmayın. Römork veya taşıyıcıyla araziye götürüp getirin. Bazen bu araçlara önce tescil çıkartıp sonra çekme belgeli hale getirtiyorlar. Umarım öyle birşey olmaz. Bunu tescil büro size söyleyecektir.

Isim
    mert aydemir
    Marka
    Aprillia

bana trafiğe girmeli plaka cıkartılmalı dendi başka şekilde veremiyorlarmış ceza olarak sadece pazar günü dışarı cıkma yasağı vardı 350 tl onun için kestiler onun dışında aracı trafiğe sokmadan ordan alabilirmiyim yoksa onların dediği gibi trafiğe sokmam şartmıdır

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Mert aydemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana trafiğe girmeli plaka cıkartılmalı dendi başka şekilde veremiyorlarmış ceza olarak sadece pazar günü dışarı cıkma yasağı vardı 350 tl onun için kestiler onun dışında aracı trafiğe sokmadan ordan alabilirmiyim yoksa onların dediği gibi trafiğe sokmam şartmıdır
    Fatura sahibi tescilini yapacak, muayenesini ve sigortasını yaparak trafiğe uygun hale getirecek. Sonra çekme belgeli olarak kullanabilirsiniz. Zaten olması gereken bu ancak belki bir şansınızı denersiniz diye öteki türlü söylemiştim.
    Zaten size gerekeni söylemişler, onların söylediklerini yaparsanız geri alırsınız. Başta dediğim gibi tuzlu gelir size. Hesabınızı yapıp öyle girişin bu işe.

Bu arada size 392₺ Emre aykırı davranıştan kesmişler, hakkınız 1593 sayılı hıfzıssıhha kanununa muhalefetten 3150₺ olması gerekiyordu. Ayrıca KTK 21/1’den tescil belgesiz araç kullanmaktan 1228₺ idari para cezası uygulanması lazımdı. Memur çok farklı yerden tutup sizi kollamış.
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (19-04-2020 Saat 01:33 ) değiştirilmiştir.

8. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (19-04-2020)

Isim
    mert aydemir
    Marka
    Aprillia

acıkcası allah razı olsun ı halde evet 390 dan 300 e iniyor hızlı ödeme indirimi , peki bu şekilde trafiğe cıkartırsam ne kadar masraf cıkartır bana evraklar için yapılacakları soruyorum sinyali falan bir şekilde ayarlarım elimde boşta far sinyal vardır

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Mert aydemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acıkcası allah razı olsun ı halde evet 390 dan 300 e iniyor hızlı ödeme indirimi , peki bu şekilde trafiğe cıkartırsam ne kadar masraf cıkartır bana evraklar için yapılacakları soruyorum sinyali falan bir şekilde ayarlarım elimde boşta far sinyal vardır
    Onu da mı ben araştırayım
    Bu işi yapanlar vardır mutlaka, takipçilere sorun, ama kabaca tescile, otoparka, sinyal park stop sinyal takımına, sigortaya para gidecek, ayrıca bunları yaptıktan sonra da üzerinize devrini de alırsanız mal sahibi siz olursunuz. Toplamda çok net tahmin edemiyorum ancak muhtemelen 2-3 bin gidebilir. Sigorta bana 180₺ çıkıyor sizin yaşa göre değişebilir kimine 1000₺ çıkar kimine daha az. Ayrıca çekme belgesi yaparsanız sigortadan o paranın büyük kısmını geri alırsınız.

Şunu da ilave edeyim, otoparkın günlüğü tahminen günlük 25-30₺ arasıdır. Elinizi çabuk tutup bir an önce tüm işlemleri bitirmenizi tavsiye ederim. Aksi halde astarı yüzünden pahalı hale gelir. Fatura sahibi trafik tescile gidip ben buna tescil belgesi çıkartacağım diyerek hemen işlemlere başlasın, ardından da yine aynı yerden izin isteyerek otoparktan motosikleti çekici üzerinde götürüp getirmek şartıyla(çünkü araç trafikten men) tamircide sinyal far vs.. işlemlerini taktırmak için izin belgesi istesin(7gün) Ardından muayene götürüp sigortasını yaptırabilirsiniz ve işlemleriniz biter. Otoparkçılar belge olmadan vermezler çünkü ne kadar fazla gün kalırsa o kadar para alacaklar. Elininizi çabuk tutun.
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (19-04-2020 Saat 02:06 ) değiştirilmiştir.

11. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (19-04-2020),HakanVelioglu (19-04-2020),omercem (18-05-2020),Osman Somuncu (19-04-2020)

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Sokaga cikma yasak olmasina ragmen trafige uygun olmiyan motosiklet ile cikip kaza yapmissin, dogru mu?

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sokaga cikma yasak olmasina ragmen trafige uygun olmiyan motosiklet ile cikip kaza yapmissin, dogru mu?
    Diyorsun ki Deniz neresinden baksan ofsayt zaten

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu