Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Onu da mı ben araştırayım
Bu işi yapanlar vardır mutlaka, takipçilere sorun, ama kabaca tescile, otoparka, sinyal park stop sinyal takımına, sigortaya para gidecek, ayrıca bunları yaptıktan sonra da üzerinize devrini de alırsanız mal sahibi siz olursunuz. Toplamda çok net tahmin edemiyorum ancak muhtemelen 2-3 bin gidebilir. Sigorta bana 180₺ çıkıyor sizin yaşa göre değişebilir kimine 1000₺ çıkar kimine daha az. Ayrıca çekme belgesi yaparsanız sigortadan o paranın büyük kısmını geri alırsınız.

Şunu da ilave edeyim, otoparkın günlüğü tahminen günlük 25-30₺ arasıdır. Elinizi çabuk tutup bir an önce tüm işlemleri bitirmenizi tavsiye ederim. Aksi halde astarı yüzünden pahalı hale gelir. Fatura sahibi trafik tescile gidip ben buna tescil belgesi çıkartacağım diyerek hemen işlemlere başlasın, ardından da yine aynı yerden izin isteyerek otoparktan motosikleti çekici üzerinde götürüp getirmek şartıyla(çünkü araç trafikten men) tamircide sinyal far vs.. işlemlerini taktırmak için izin belgesi istesin(7gün) Ardından muayene götürüp sigortasını yaptırabilirsiniz ve işlemleriniz biter. Otoparkçılar belge olmadan vermezler çünkü ne kadar fazla gün kalırsa o kadar para alacaklar. Elininizi çabuk tutun.
ilgine teşekkür ederim ne gerekiyorsa yapacagım bu pazartesi başlıyorum