Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 12´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Şimdi kaskın dış kabuğunu titreterek hoparlör gibi kullanmak olabilir. Fazla bir artısını göremedim ama olabilir.

Ama her kask malzemesi kalınlığı aynı olmadığı için burada ufak bir sorun olabilir. Bunu da cihaz dengeleyebilir. Kendi yaydığı titreşimi kendi dinleyerek malzeme hakkında fikir üretip kendini buna kalibre de edebilir. Hatta bunu yapıp gürültü sönümleme de yapabilir.

Benim aklıma takılan konu teknolojik olarak bunların yapılabilir olmasından çok mekanik kısmı. Şimdi bu şey eğer kask ile entegre üretilmediyse kaska yapışmak zorunda. Ayrıca kaska da titreşim yaymak zorunda. Normal aksiyon kamerası takarken kullandığımız adhesive bantlar yapışknalığı korumak için titreşim sönümler. Ama bu cihazda titreşim sönümlememek lazım. O kısmı acaba nasıl ettiler orada bir aklım takıldı. Ya da uzun dönemde kasktan pat diye düşebilir mi? Bence teknolojisi güzelce gelişirse kask üreticileri bunu kasklarına entegre hale getirirse çok güzel olabilir.

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Hakan yapışkan için ayrı bir parça var. Onu kaska yapıştırıyor. o parçaya cihazı takıyor. Cihaz kaska yapışkan bantsız temas ediyor yani.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  domio.jpg
Görüntüleme: 11
Büyüklüğü:  74.2 KB (Kilobyte)

Ben yine de ses kalitesi konusunda şüpheliyim. Çünkü indirekt olarak titreşimler geliyor. Duyma fonksiyonu iki tipte olur. Kulak zarı yoluyla ve kemik iletimi yoluyla. Bu cihaz kemik iletimi yolunu kullanıyor gibi geliyor bana. Kulak zarı ile olan duyma fonksiyonunu çok kullanamıyor. Ama denemeden ne desek boş.
    Konu Berkay İnal tarafından (30-05-2020 Saat 16:48 ) değiştirilmiştir.

3. Berkay İnal güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (02-06-2020),HakanVelioglu (02-06-2020)

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12