Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Standart BMW GS - KTM 1290SAS Deneyimleri

Başlıkta bilerek "karşılaştırma" kelimesini kullanmadım, çünkü bu motorlar üretim bandı olarak özdeş olsalar bile farklı dünyalardalar.

Benim hiç düz GS'im olmadı, hep adv kullandım. 1290SAS düz gs ile özdeş, ADV ile 1290T aynı sınıfta.
    Ama ben adv tecrübem olduğu için karşılaştırma gibi olmasa da neler hissettim yazayım.
    (Sanırım bu yıl içinde veya 2021'de yeni bir 1290T çıkartacaklar)

GS Adv çok daha konforlu, 2012-2015-2018 olarak 3 ayrı motoru toplamda 60bin km civarında kullandım.
    Zaten hava soğutmalı motor da çok güzeldi, su soğutmalı ile bir adım ileri taşıdılar, 1250 ile de beygir ilave ettiler.
    hepsinin son versiyonlarını kullanmak en rahatı çünkü mutlaka bir sürü recall oluyor.
    1250 için de aynısı geçerli, açın bakın yabancı forumlara bir sürü problem yazısı var.
    yeni satışa ne zaman çıktı hatırlamıyorum ama Borusan'da dün motoru alıp bugün lamba yakıp geri dönenlere bizzat şahit oldum.
    Hatta yuh dediler motosikleti görünce ne çabuk 1000 yaptın da bakıma geldin (:

Neyse düşüncelerime gelelim:

BMW

* rahat, çok rahat
    * sesi mükemmel gürül gürül marşa basınca, yanınızdan geçince, yolda giderken kulaklar bayram
    * 2 parça şase sayesinde hırpalanmadan 200-300-400km durmadan gidiliyor
    * kim ne derse desin hissiz motor yoldan geri bildirim alamıyorum konusuna katılmıyorum
    yolu düzgün okursanız zaten geri bildirim almamanız sizi ölümcül bir riske sokmaz ki zaten bu motorun bu kadar para olmasının nedeni bu (: bulutlar üzerinde gidiyor hissi. giderken önden gidonun altına doğru bakarsın amortisörler tık tık tık tık çalışır sen bir şey hissetmezsin
    * Borusan'ın kurumsallığı benim için önemli. maille randevu alıp servise gidersin maille parça aksesuar siparişi verirsin vs
    vakit kıymetli işi halletmeden dönmek sonra tekrar gitmek zorunda kalmak sıkıntı
    motorun işi bitmez ikame motor alırsın
    servisten motorun çıkmasını beklerken ön tarafta milyonluk arabaların içinde müzik dinlersin (:
    * depo katalogda 30 litre (eski kasalar 33-34tü) reelde 33-34 alanlar olmuştu (belki de benzincinin pompası yanlıştır)
    bu uzun km benzinci ihtiyacını ortadan kaldırıyor. beraber sürdüğünüz sefil 20lt'lik motorlar 3 kere benzin alırken siz 1-2 kere alıyorsunuz (:
    tabi doldururken de 150-160TL acı oluyor
    * motoru full tüm elektronik destekler aktif (ktm'de olmadığı gibi) çanta demirleri sis farları koruma demirleri takılı alıyorsunuz
    3 çanta 15bin lira civarında
    * performans "-" çok yüklü giderken rampa yukarı can sıkabiliyor ama nadir yaşadım, zaten bu saatten sonra tek gidebildiğim yer teke-ağaçdere-hacıllı şeytan üçgeni
    artık öyle çantaları doldurayım hanımla tasosa gideyim devri kapandı
    ancak 1200GS ile skill gerektiren bir yolda (yani otoban düz vs olmayan) çok rahat 1290SAS kovalayabilirsiniz
    * Wunderlich-Touratech dünya kadar aksesuar var
    ben motoru öyle çin genelevi gibi yapmaktan hoşlanmıyorum ama 3-4 tane nokta atış fonksiyonel parça var mutlaka takıyorum
    ön çamurluk uzatma - wund.
    artçının ayaklarını çamurdan koruma - wund.
    hugger - yerli gp
    geniş açı ayna - wund
    far koruma - turatek
    * motor çok yakışıklı bence
    binmesem de gidip garajda seyrettiğim zamanlar oluyordu
    * çok pahalandı, reşat altını gibi satarken sıfır zarar

KTM

* çok BMW bindiğim için aklımda kalmasın diye aldım
    * 2 kere test etmiştim, teste GS ile gittiğim için manyak mısın bu motor alınır mı demiştim (90bin liraya veriyorlardı o zaman 2017 Aralık sanırım)
    GS'ten inince çekilmiyor isterse 500beygir olsun
    * son adv'mi sattım 2 ay motora binmedim psikolojim cıvımaya başlayınca gittim bunu aldım
    * görece ucuzdu
    * 9-10 bin civarı verip kapalı özelliklerini açtırdım ve koruma demiri taktırdım
    * ktm orijinal arka çanta bile taksanız arkaya ilave parça takılıyor
    sürekli para verip yenisini aldıktan motorun üzerinde satmak artık günümüzdeki ekonomik şartlarda şımarıklık olacağı için, ileride motoru değiştirirsem de kullanabileyim diye turatek arka çanta aldım (demirle beraber yaklaşık 5000 ama olsun satmıyorum (
    * motor aşırı sıcak, arka silindir yakıyor. (çocuk yoksa almayın hiç olmaz (: çocuk varsa eleği astıysanız sorun yok)
    2-3bin harcayınca rahatsız etmeyecek normal seviyelere geliyor diyorlar (iş mi şimdi bu)
    orijinal hali ile şehir içinde işiniz olmasın, yasaklar var çok trafik yok gevşek ışık dur kalklarda bile sıkıntı
    bir de dikkatimi çekti motor işletme sıcaklığı hep 90 üzeri
    mesela otobanda 6. vites 6000 devir civarı 93-94 civarında
    bmw'de 86-87 idi
    * rodajı 2 kere şeytan üçgenine, 2 kere otobandan silivriye git gel yaparak tamamladım
    her devri yaşadı motor, 6. vites 6500devir 185 yapıyor bu arada
    şimdi dibine kadar dayıyorum ama 220lere çıkınca ön taraf iptal
    çantasız da dalgalanıyor çantalı da
    * BMWyi 6000-6500 bandında kullanıyordum
    1290 7000-8000 arası güzel
    * ses 7000lere gelince buradayım diyor bence
    * artçı selesi öne göre daha yumuşak,
    hanım beğenmez kesin gözüyle bakıyordum,
    zaten o da bana başlarda 1290 alırsan kendin gezersin diyordu,
    sonra baktı para yok o kadar, mutlu olayım diye al al dedi dün bindik rahatsız gelmedi
    * performansı konuşmaya gerek yok 130larda patinaj yapan bir motor, bol bol arka lastik bitirtir
    * servisten memnun kaldım
    şimdi diyeceksiniz ki motoru yeni aldın servisle nasıl haşır neşir oldun?
    1-alınca koruma demiri elektronik yüklenmesi vs gidiyorsunuz
    2-1000 bakım
    3-aldım ilk gün arıza lambası yandı (: şans mıdır nedir, 1-2 gün sonra gittim resetlediler olmadı , bir kaç gün sonra parça değişimi oldu halloldu
    bu sefer de hanımla binince amortisör ön yüklemeyi ayarladım arıza lambası yaktı (: bakalım ne çıkacak daha
    BMW alan servisten çıkmaz derler bir de..
    * satalım dersek göbek çatlatabilir bakacağız
    * Gs ile yan yana koyunca o kadar karizmatik değil bence
    * viraj aydınlatma çok başarılı, karanlıkta teke yeniköy yolunda test ettim 10 numara
    * ekran rengi siyah olarak kalabilseydi iyiydi, ama maalesef otomatik
    * rüzgar koruma zayıf, ekstra bir şeyler takmak lazım, dolayısıyla sinek koruma da zayıf, yıllardır motora binerim sinek olmayan yerlerim sinek oldu montta
    kaskın uğultusu fena
    * bu yaştan sonra zincir yağlıyoruz
    * yokuş kalkışın aktif olması için viteste olmanız gerekiyor, BMW gibi boştayken de manuel devreye alamıyorsunuz
    * comforttayken bile sert süspansiyonlar
    gs'e kıçınızı koyunca fayton gibi yaylanır motor, buna binince milim kıpırdamıyor
    * yan siboplar güzel, hava basmak kolay, 1250'de de yan sibop galiba artık
    her iki lastik basıncı, özellikle arka lastiğinki yürüdükten sonra 2.4-2.9'dan 2.6/2.7-3.10/3.20 lere çıkıyor
    bmw'de bu kadar değişmiyordu değerler (bunu belki teknik olarak birileri açıklar)
    * malzeme kalitesi BMW'den 1 tık aşağıda
    en basiti seleyi kaldırın sele altı plastiklere bakın

şimdilik bunlar...
    özellikle merak ettiğiniz varsa cevaplarım..
    Oğuz TUNA

2. oguzetuna güzel mesajın için 10 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (31-05-2020),Ali KORKMAZ (01-06-2020),alperiynem (01-06-2020),Berkay İnal (31-05-2020),cemkucuk (02-06-2020),halil yılmaz (03-06-2020),MelihUlubilgen (31-05-2020),Serdar ZIMBA (31-05-2020),Uğur Özbay (05-06-2020),yılmaz yılmaz (01-06-2020)

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Çok güzel özetlemişsiniz. Teşekkür ederim. Yazdıklarınıza katılıyorum. Sadece görünüm olarak KTM bana biraz daha güzel geliyor.

Ben de bir-iki hafta kadar kullanmıştım. İlave olarak gidon turu biraz daha zayıftı Adv 'ye göre. Bu da şehir içinde sürüşü biraz zorlaştırıyordu. Ama idare edilir tabi. Ben genel olarak parasını hak ettiğini düşünüyorum. Ama sürekli motor üzerinde olan biri için 1200 GS daha kullanışlı bence. Şahsen ben yılda ortalama 15-20 bin km yapıyorum. Bunun en az yüzde 70-80 'i İstanbul şehir içi oluyor. Tek motosikletim olacaksa ve bütçem varsa BMW R 1200/1250 tercih ederdim. Eğer bir motosiklet garajı kurabilecek imkanım olsa mutlaka edinirdim ama. Kullanırken çok keyif almıştım çünkü.

Forumdan bir kaç arkadaşımız da bu iki motosiklete sahip olmuşlardı. Onlar da izlenimlerini yazacaktır. Elinize sağlık.

4. Berkay İnal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

oguzetuna (31-05-2020)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Eline sağlık Oğuz

QS için yorumun ne olur?
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık Oğuz

QS için yorumun ne olur?
    Teşekkür ederim
    1290>1250>1200 derim
    Oğuz TUNA

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Yorumlar çok güzel nokta atışı olmuş, tek tek hepsine katılıyorum. Ben taze GS ciyim 2019 Ocakta R1250 düz gs aldım onun öncesinde yaklaşık 22000 KM kullandım 1290SAS ı.
    BEn de birkaç detay eklemeye çalışayım, yakıt konusunda mesela önceki motorum S1000XR 4 silindir olduğu için onla kıyas yapmak yanlış olur ama DCT africa twin den daha az yakıyordu 1290 SAS. Gs le kafa kafaya ya da -/+ 0,1-0,3 lt fazla yaktığını düşünüyorum.
    -Yakıt konusunda üzmüyor kısacası,
    -Servis bakım aralığının 15000km veya 1 yıl olması güzel. Bir gitti mi ya seneyi ya km yi doldurmayı bekliyorsunuz ben genelde km yi dolduruyorum. Bakım fiyatları çok absürd değil idi.
    -Jantlar döküm, yüksek süratte daha güvenli hissettiriyor. GS in jantları tel diye ne kadar Enduro yapıp atlıyorum zıplıyorum o da tartışılır tabi
    -Ekranı bence GS ten başarılı bütün gerekli detayları bi ekrana sığdırıp anlık takip edebiliyorsunuz.
    -Motorun dalgalanma konusuna gelince bunu söylediğinizde Spormoto çalışanları ve KTM fan club üyeleri(gözünü KTM bürümüş sıkı fanatikler) sizi şiddetle yalanlayıp tezinizi çürütmeye çalışacaktır. Topcase vardır, gidonu çok sıkıyosundur lastiklerin dişlidir vs. gibisinden çünkü ne kimse onlar kadar bindi ne de onlar kadar tecrübeye sahip ben he he evet tabii ya neden daha önce aklıma gelmedi gibi cümlelerle atlatmaya çalıştım ama genelde yalanlamaya çalışacaklardır. KEndinizi güvende hissederek Topcase li veya topcase siz belli süratlerin üzerine çıkamazsınız yerine göre 180-190 a bile düşebilir stabil gidişiniz, ben bunu negatif olarak görüyorum tabii ki ama kullanırken çok ta kafaya takmıyordum motoru seviyordum.
    -BEnim de servis tecrübelerim iyi bakım dışında bir kere dahi servise gitmedim, Sabri Usta spormoto ilgili çözüm odaklı ben seviyorum.
    -Quickshifter bariz GS1250 den iyi, her vites her devirde daha az sarsıntılı ve kullanıcı dostu .
    -Sıcaklık konusuna gelince ben hiç bir ekstra parça donanım takmadım, standart kullandım çok fazla şehir içine girmiyorum beni rahatsız etmedi ama diğer arkadaşlarım bazı parçalarla modifiye edip daha mutlu oldular, WİNGS diye bi marka var bu adamlar egzozda ve ısı kalkanında iyiler belki mucitleri olabilir diye biliyorum düşünürseniz inceleyin bence ben ihtiyaç duymadım.

Benim aklıma gelenler bunlar, ikinci eli ağır ama biraz da şans meselesi bunlar, mesela bi arkadaşım yaklaşık 8-10 günde sattı istediği rakama.

Ben KTM markasıyla Serkan ÇApur abim sayesinde tanıştım kullandım beğendim bence marka olarak farklı bi algıya sahipler, Honda nın 6 ay veya 6000 de bir bakıma çağırdığı kötü hava yol şartlarına sahip ülkemizde motosikletlerine daha çok güveniyorlar 15000km veya 1 yıl bu da beni markaya yaklaştırıyor neyse konumuza dönelim,

Aldım severek ve beğenerek kullandım eğlenceli bir motor, belki ileride yollarımız tekrar kesişebilir, tavsiye edilir)
    Boş teneke çok ses çıkartır.

8. yılmaz yılmaz güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

alperiynem (01-06-2020),cemkucuk (02-06-2020),Emir ÇELTEK (02-06-2020),halil yılmaz (03-06-2020),oguzetuna (01-06-2020),Serdar ZIMBA (01-06-2020),Uğur Özbay (05-06-2020)

Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı burak yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumlar çok güzel nokta atışı olmuş, tek tek hepsine katılıyorum. Ben taze GS ciyim 2019 Ocakta R1250 düz gs aldım onun öncesinde yaklaşık 22000 KM kullandım 1290SAS ı.
    BEn de birkaç detay eklemeye çalışayım, yakıt konusunda mesela önceki motorum S1000XR 4 silindir olduğu için onla kıyas yapmak yanlış olur ama DCT africa twin den daha az yakıyordu 1290 SAS. Gs le kafa kafaya ya da -/+ 0,1-0,3 lt fazla yaktığını düşünüyorum.
    -Yakıt konusunda üzmüyor kısacası,
    -Servis bakım aralığının 15000km veya 1 yıl olması güzel. Bir gitti mi ya seneyi ya km yi doldurmayı bekliyorsunuz ben genelde km yi dolduruyorum. Bakım fiyatları çok absürd değil idi.
    -Jantlar döküm, yüksek süratte daha güvenli hissettiriyor. GS in jantları tel diye ne kadar Enduro yapıp atlıyorum zıplıyorum o da tartışılır tabi
    -Ekranı bence GS ten başarılı bütün gerekli detayları bi ekrana sığdırıp anlık takip edebiliyorsunuz.
    -Motorun dalgalanma konusuna gelince bunu söylediğinizde Spormoto çalışanları ve KTM fan club üyeleri(gözünü KTM bürümüş sıkı fanatikler) sizi şiddetle yalanlayıp tezinizi çürütmeye çalışacaktır. Topcase vardır, gidonu çok sıkıyosundur lastiklerin dişlidir vs. gibisinden çünkü ne kimse onlar kadar bindi ne de onlar kadar tecrübeye sahip ben he he evet tabii ya neden daha önce aklıma gelmedi gibi cümlelerle atlatmaya çalıştım ama genelde yalanlamaya çalışacaklardır. KEndinizi güvende hissederek Topcase li veya topcase siz belli süratlerin üzerine çıkamazsınız yerine göre 180-190 a bile düşebilir stabil gidişiniz, ben bunu negatif olarak görüyorum tabii ki ama kullanırken çok ta kafaya takmıyordum motoru seviyordum.
    -BEnim de servis tecrübelerim iyi bakım dışında bir kere dahi servise gitmedim, Sabri Usta spormoto ilgili çözüm odaklı ben seviyorum.
    -Quickshifter bariz GS1250 den iyi, her vites her devirde daha az sarsıntılı ve kullanıcı dostu .
    -Sıcaklık konusuna gelince ben hiç bir ekstra parça donanım takmadım, standart kullandım çok fazla şehir içine girmiyorum beni rahatsız etmedi ama diğer arkadaşlarım bazı parçalarla modifiye edip daha mutlu oldular, WİNGS diye bi marka var bu adamlar egzozda ve ısı kalkanında iyiler belki mucitleri olabilir diye biliyorum düşünürseniz inceleyin bence ben ihtiyaç duymadım.

Benim aklıma gelenler bunlar, ikinci eli ağır ama biraz da şans meselesi bunlar, mesela bi arkadaşım yaklaşık 8-10 günde sattı istediği rakama.

Ben KTM markasıyla Serkan ÇApur abim sayesinde tanıştım kullandım beğendim bence marka olarak farklı bi algıya sahipler, Honda nın 6 ay veya 6000 de bir bakıma çağırdığı kötü hava yol şartlarına sahip ülkemizde motosikletlerine daha çok güveniyorlar 15000km veya 1 yıl bu da beni markaya yaklaştırıyor neyse konumuza dönelim,

Aldım severek ve beğenerek kullandım eğlenceli bir motor, belki ileride yollarımız tekrar kesişebilir, tavsiye edilir)
    bence son sürat veya yüksek sürat önemli değil ama yine de bir deneyeyim diyor insan

benim gibi ölümlü bir binici için döküm/tel jant konusu araziden ziyade caddede kaldırımdan inebilmek ile alakalı
    kaldırımda sürmüyorum tabi ki (: park ediyorum sadece

yakıt konusuna varadero kadar hiç bir motorumda takılmadım
    maksimum tork bandında sürüyorum zaten, yakıtı güvenlik için bir sarf malzeme olarak görüyorum
    ama varadero harbiden sünger gibiydi

bakım aralığı ile ilgili olarak zaten hiç bir zaman 1 yılda 15bin km yapmadığım için bana bir farkı olmayacak

dar manevra konusunda Berkay'a katılıyorum, zaten ilk sürüşümde de fark etmiştim motoru yürüme hızında tam tur döndürmek GS'ten zor
    motoru yanınıza alıp üstüne binmeden yürütünce de denge farkını anlayabiliyorsunuz
    bunu daha önce de burada başka bir başlıkta yazmıştım ama GS'ten kalma alışkanlık/tembellik olabilir

kafa sallama olayına şöyle bir yanıt verebilirim:
    gs adv ile de çantalı/çantasız/3çantalı 220km'lere çıkıyordum
    hatta pirelli scorpion ile de kullandım (1290ın official lastiği)
    asla kıpırdamıyordu
    tabi yine belirteyim 200 üzerinde pek işim yok benim

Serkan'a benden de selam olsun, 1290 almadan önce onunla da istişare yaptım, mutlaka al demişti

GS İsviçre çakısı
    1290 ışın kılıcı (:

son söz ilave edeyim: daha önce 3 GS adv'em oldu, 1290ı da sevdim ama 2. veya 3. 1290 olmaz diye düşünüyorum
    buna tadını iyice çıkartana kadar binerim

yeni dostlar/ yeni ustalar tanımak da başka bir artısı..
    Oğuz TUNA

10. oguzetuna güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (02-06-2020),Serdar ZIMBA (01-06-2020),Uğur Özbay (05-06-2020),yılmaz yılmaz (02-06-2020)

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Ben de bir kullanan olarak aklıma gelenleri yorumlayayım.

1yıl 6ay, 19bin km kullandım. Yamaha ST1200'den geçtim ve tek geçme nedenim 200ustu hızlara rahat çıkabilmekti. Şimdi 6 aydır 1250GS kullanıyorum.

--Görünümde ben de KTM diyorum. Hatta etrafta fazla olmaması daha hoşuma gidiyordu. Gs belki herkesin ilgisini çeker ama KTM bilenin ilgisini çeker

--Sıcaklık konusunda ben sele altı manifoldun izolasyonlusunu ve yan carbon kapaklar taktırdım. Biraz azalmıştı ısı. Fakat şehiriçi kullanmadım veya yavaş kullanmadım Şehir dışı sehayatlerde 83-85 arası tutardı sıcaklığı benim hatırladığım. Teneren sonra sıcak gelmişti çünkü Super tenerede fan sol yan taraftadır. Hiç bir ısı vurmaz.

--Zincir vs.Şaft çok takılmam, arada bir yağlamak motoru kötüleme veya övme nedenim değildir. Şafttan, zincire ve tekrar şafta geçtim benim için değişen pek bir şey yok.

--Güç bambaşka, nasıl 200'e vardığını anlamıyorsunuz KTM'de. Bence güç açısından karşılaştırılamacak kadar fark var.

Burak ile beraber aldık ve tecrübelerimizin çoğu ortak. O yüzden aynı şeyleri yazmıyorum.

Satma nedenim alma nedenim ile aynı 200km/h üstü hızlardaki stabilite. 255km/h hız gördüm ama defalarca 200km/h'a varmadan kafa sallamalar başladı. Hadi rüzgar tersten vs. dedik ama aynı koşullarda GS'in yanımdan 3 çanta ile geçtiğini görünce ilanı verdim

Top Speed'im düşük olsun ama benim olsun

12. Emir ÇELTEK güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (02-06-2020),halil yılmaz (03-06-2020),Uğur Özbay (05-06-2020)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ..... ama defalarca 200km/h'a varmadan kafa sallamalar başladı. Hadi rüzgar tersten vs. dedik ama aynı koşullarda GS'in yanımdan 3 çanta ile geçtiğini görünce ilanı verdim

Top Speed'im düşük olsun ama benim olsun
    Aha da gelir birazdan
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

14. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (02-06-2020),cemkucuk (02-06-2020)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Ben yağlı GS ve ktm 1190 kullandım. Benim izlenimlerim biraz farklı, daha doğrusu bakış açım farklı. Bir kere konfor açısından haklısınız, GS konforda çok önde. KTM sele ve sıcak nedeniyle konforsuz. Önden aldığı rüzgar da daha fazla. Ama KTM kullanırken sağ elinizdeki güç ve tork tarif edilemez bence. Şahsi fikrim BMW s1000XR'dan daha keyifli bir ivmelenme sağlıyor.

1250 ile benzer güç ve tork değerlerine yaklaşmış olsa da BMW bana yapay bir his verdi. Gerçi kısa kullandım çok da yorum yapmayayım. Ama defalarca arkadaşların sulu GS'leriyle değiştim yolda, her seferinde yağlı GS'ime ya da KTM e dönünce ohh be dedim. Sulular sanki hızlı olsun diye her parçası hafif imal edilen küçük spor otomobil tadı veriyor, hani şu 800 kilo ve 2 kişilik olanlardan. Oysa ben V8 bir Mustang kullanmak isterim o kadar hafif olmasın onun yerine güçlü olsun

Velhasıl KTM verdiği hisle bambaşka bişey, ama herkes de mutlu olamaz onunla, beklentilere bağlı.

Biraz karışık anlatmış olabilirim, özetle konfor ve keyif terazisine koyunca yağlı GS önde bende. Sportiflik ve keyif terazisine koyunca ise KTM. Suluları sevemedim bi türlü. Ama tabi yağlılar bayağı eskiyor artık, bir sürü ek özellikler çıktı, daha ne kadar sulu almaya direnebilirim o da bir soru işareti.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. Ediz Gürkan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (03-06-2020),Uğur Özbay (05-06-2020)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oysa ben V8 bir Mustang kullanmak isterim o kadar hafif olmasın onun yerine güçlü olsun
    Sana katılıyorum bu sebepten ve maddi sebeplerden Süper Tenere ile devam devam devam

KILIBIKRAYDIR

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu