Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 12´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bir kullanan olarak aklıma gelenleri yorumlayayım.

1yıl 6ay, 19bin km kullandım. Yamaha ST1200'den geçtim ve tek geçme nedenim 200ustu hızlara rahat çıkabilmekti. Şimdi 6 aydır 1250GS kullanıyorum.

--Görünümde ben de KTM diyorum. Hatta etrafta fazla olmaması daha hoşuma gidiyordu. Gs belki herkesin ilgisini çeker ama KTM bilenin ilgisini çeker

--Sıcaklık konusunda ben sele altı manifoldun izolasyonlusunu ve yan carbon kapaklar taktırdım. Biraz azalmıştı ısı. Fakat şehiriçi kullanmadım veya yavaş kullanmadım Şehir dışı sehayatlerde 83-85 arası tutardı sıcaklığı benim hatırladığım. Teneren sonra sıcak gelmişti çünkü Super tenerede fan sol yan taraftadır. Hiç bir ısı vurmaz.

--Zincir vs.Şaft çok takılmam, arada bir yağlamak motoru kötüleme veya övme nedenim değildir. Şafttan, zincire ve tekrar şafta geçtim benim için değişen pek bir şey yok.

--Güç bambaşka, nasıl 200'e vardığını anlamıyorsunuz KTM'de. Bence güç açısından karşılaştırılamacak kadar fark var.

Burak ile beraber aldık ve tecrübelerimizin çoğu ortak. O yüzden aynı şeyleri yazmıyorum.

Satma nedenim alma nedenim ile aynı 200km/h üstü hızlardaki stabilite. 255km/h hız gördüm ama defalarca 200km/h'a varmadan kafa sallamalar başladı. Hadi rüzgar tersten vs. dedik ama aynı koşullarda GS'in yanımdan 3 çanta ile geçtiğini görünce ilanı verdim

Top Speed'im düşük olsun ama benim olsun
    Lütfen 3 çanta bir de artçı vardı...düzeltelim orayı....

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

* motor aşırı sıcak, arka silindir yakıyor. (çocuk yoksa almayın hiç olmaz (: çocuk varsa eleği astıysanız sorun yok)
    2-3bin harcayınca rahatsız etmeyecek normal seviyelere geliyor diyorlar (iş mi şimdi bu)
    orijinal hali ile şehir içinde işiniz olmasın, yasaklar var çok trafik yok gevşek ışık dur kalklarda bile sıkıntı
    bir de dikkatimi çekti motor işletme sıcaklığı hep 90 üzeri
    mesela otobanda 6. vites 6000 devir civarı 93-94 civarında
    bmw'de 86-87 idi

burada yağ sıcaklığı (KTM) ile radyatör sıvısı sıcaklığını (BMW) karşılaştırmışım
    yanlış oldu
    Oğuz TUNA

3. oguzetuna, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (16-06-2020)

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12