Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Hakan Özgür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese;
    Bundan iki yıl önce Benelli TRK502 ye babamın arkasında artçı olarak binmeye başladım. Yaklaşık bir buçuk yıl ona bindim. İlk başta ivmelenmesi gayet yeterli geliyordu. -hatta korktuğum bile oluyordu- Mesela benim için 140 yüksek bir süraatti. Bundan bir yıl önce de Yamaha Tracer 900 aldık. Babam ilk başlarda B modunda sakin kullanıyordu. Kendine güveni geldiği için Standart veya A moduna alıyordu. Tracerin ivmelenmesi adeta beni büyülemişti. Fakat bugün fark ettim de 180 ile giderken babamı daha hızlı gitmesi icin dürtüyordum. Artık o kadar da tatmin etmediğini anladım. Babama bunu söylediğimde ise bunun çok tehlikeli bir his olduğunu ve hatta ölümle sonuçlanabileceğini söyledi. Söylediklerinde sonuna kadar haklıydı fakat bu düşünceden nasıl sıyrılabirim? Veya tavsiyeleriniz var mıdır???
    140 km/saat de oldukça yüksek bir sürat. Bu süratin üstünde zevkten ziyade adrenalin hissiyatı hasıl olur. Her şey mükemmelken keyifli de olabilir ancak en ufak bir terslikte Yusuf arkanız olur ve en kötüsü de yüksek ihtimal düzeltebilecek zamanınız olmaz. Kadrandaki rakamları odağınız haline getirmekten kaçının, güvenli bir şekilde a noktasından b noktasına nasıl giderim ve bu sürüşten maksimum keyfi nasıl alırım kısmıyla ilgilenin. En önemlisi de hızlanmasını bilmek kadar, durabilmesini de bilmek ve uygun mesafede önünüzde engel olmadan durabilmek önemlidir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Eser Kara güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (17-06-2020),Hakan Özgür (15-06-2020),halil yılmaz (15-06-2020)