Alıntı Ahmet Öztekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Dslr ve 105 tele'den sonra, kalitesi, zoom'u tatmin eden bir cep telefonunuz var mı?
Telefon seçerken, kamerasına özellikle dikkat ediyor musunuz?

Bazen öyle zamanlar oluyor, çektiğiniz anda bile farkında olmadığınız bir kadraj, sonradan sizin için önemli bir kare haline gelebiliyor. Bazen bunu farketmeniz, birkaç sene bile sürebiliyor.

Bu durumda sıradan olduğunu düşündüğünüz bir kareyi çekerken bile, kameranın kaliteli olmasını istiyor insan.
Yani en azından bende durum böyle.
Ahmet kesinlikle haklısın. Hatta ben bu fotğraf işi yüzünden bir çok arkaşımdan azar işittim yolda ben kemer görür dururum, köprü görür dururum, çınar görür dururum. İn kaskı çıkar, eldiveni çıkar, Toz su almasın diye iki kat çanta içinden makineyi çıkar, fotoğraf çek, kaldır yerine koy kaskı eldiveni tak devam et yolda bir süre sonra hele de turun ilerleyen günlerinde çekilmez hale geliyordu. Hatta bazı yerleri not almışım telefona , manzara var , göl var, antik kent var tekrar gelinecek foto çekilecek diye ve yanından geçip gitmişim

Uzun süre compact aynasız makine araştırdım . Sony A7 II de karar kıldım. Ama o da çok farklı olmayacaktı büyüklük sorunu çözülecekti sadece. O yüzden fotoğraf olayını telefon ile çözmeye kamera alacağım paraya da Drone almaya karar verdim. Telefon İphone 11 kullanıyorum. Android cihazım da var. İos çok sevdiğim bir işletim sistemi değil pratik kullanım anlamında. ama fotoğraf konusunda iphone üzerine çıkabilecek bir android cihaz yok. çektiği fotograflar eğer özel bir fotoğraf merakınız yok ise arşiv ve sosyal medya için için çok çok yeterli.