Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Ahmet Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Standart Nerede bu forumun vesikalıkçıları :)

Hobileriniz başlığı altında gayet güzel alt başlıklar var aslında fikir alışverişinde bulunulabilecek ama, kimse uğramamış anlaşılan. Instagram'dan takip ettiğim kadarıyla, güzel kareler yakalayan, düzenleme yapanlar var aslında aramızda.
    Bir şekilde bu bölümler canlanırsa, belki yeni katılımlar için faydası olacaktır.

Cep telefonlarında kaliteli lens kullanımı ve basit düzenleme programları arttıkça/iyileştikçe, az da olsa ilgi gösteriyorsanız güzel kareler yakalamamak mümkün değil.

Var mıdır geziye çıkarken yanınızda olmazsa olmazlarınız. Uygulama, ekipman vs. (belki raporlarda da görmekten keyif alacağınız için, gidilen yerlerde gezi fotoğrafçılığına uygun olarak görüntülenmesi gerekrn şeylere ait öneriler?)

İlgilenenler için belki yol gösterici olur.
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Haklısın Ahmet, her turda ,gezide ,motorlarımızdan iner inmez bir çoğumuz anı ölümsüzleştirmek,anı biriktirmek adına en hızlı şekilde telefonlarımız sarılıp bir kaç kare çekiyoruz,özellikle sosyal medyayı sık kullananlar varsa bu durum kaçınılmaz elbet.

Kendi adıma daha önce Nikon 7200 bir DSLR makineye sahiptim ama grup sürüşlerin de makineyi çıkar ,hazırla,resim çek,geri topla vs işleri zoruma gittiği için makinenin de hakkını veremediğimi düşündüğüm için elden çıkardım,şu anda en hızlı ve pratik olarak bir çoğumuz gibi cep telefonumdan yararlanıyorum.
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Çektiğiniz fotolardan bir noktada yolunuzun fotoğrafçılıkla kesiştiğini tahmin etmiştim.
    Daha spesifik açıklamalar belki ilgilenenlere yol gösterebilir.
    Hangi telefon olduğu konusunda bilgi vermek, telefon değiştirecekler için alım kararında etkili olabilir.

Ben de kendimden örnek vereyim. Aktif olarak kullandığım için, kamera performansını da göz önünde bulundurarak Note 9 almıştım. Ve genel olarak hem lens donanımından, hem de yazılımından çok memnunum.

Apple ve samsung'da, üst seviye telefonlar parasının hakkını veriyor. Orta sınıfta yapılacak paylaşımlarla, belki bu başlık da zamanla zenginleşir. Veya soruları olanlar varsa, zamanla paylaşabilirler.
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Ben iki sene canon dslr makina ve 105 mm teleobjektif gezdirdim motosiklette. Hatta benim enduro touring e başlamam fotoğraf ile ilgilidir. Fotografla uğraşırken Artvin Karagöl fotograflarını googlarken Aykut Erda ağabeyİn fotograflarına denk geldim. Allah Allah yahu böyle bir sınıf mı varmış filan derken tüm enduro forumlara üye oldum. Sonra olaylar gelişti Ama artık bende makine gezdiremiyorum gezilerde, doğru düzgün fotoğraf çekebilen bir cep telefonu ile idare ediyorum.

Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kendi adıma daha önce Nikon 7200 bir DSLR makineye sahiptim ama grup sürüşlerin de makineyi çıkar ,hazırla,resim çek,geri topla vs işleri zoruma gittiği için makinenin de hakkını veremediğimi düşündüğüm için elden çıkardım,şu anda en hızlı ve pratik olarak bir çoğumuz gibi cep telefonumdan yararlanıyorum.
    Hangi marka,model?. Biliyorsanız hangi lens kullanılıyor? Instagram'da fotolar çok güzel.
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben iki sene canon dslr makina ve 105 mm teleobjektif gezdirdim motosiklette. Hatta benim enduro touring e başlamam fotoğraf ile ilgilidir. Fotografla uğraşırken Artvin Karagöl fotograflarını googlarken Aykut Erda ağabeyİn fotograflarına denk geldim. Allah Allah yahu böyle bir sınıf mı varmış filan derken tüm enduro forumlara üye oldum. Sonra olaylar gelişti Ama artık bende makine gezdiremiyorum gezilerde, doğru düzgün fotoğraf çekebilen bir cep telefonu ile idare ediyorum.
    Dslr ve 105 tele'den sonra, kalitesi, zoom'u tatmin eden bir cep telefonunuz var mı?
    Telefon seçerken, kamerasına özellikle dikkat ediyor musunuz?

Bazen öyle zamanlar oluyor, çektiğiniz anda bile farkında olmadığınız bir kadraj, sonradan sizin için önemli bir kare haline gelebiliyor. Bazen bunu farketmeniz, birkaç sene bile sürebiliyor.

Bu durumda sıradan olduğunu düşündüğünüz bir kareyi çekerken bile, kameranın kaliteli olmasını istiyor insan.
    Yani en azından bende durum böyle.
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Azıcık da renklendireyim konuyu.
    Samsung Note 9
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı Ahmet Öztekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dslr ve 105 tele'den sonra, kalitesi, zoom'u tatmin eden bir cep telefonunuz var mı?
    Telefon seçerken, kamerasına özellikle dikkat ediyor musunuz?

Bazen öyle zamanlar oluyor, çektiğiniz anda bile farkında olmadığınız bir kadraj, sonradan sizin için önemli bir kare haline gelebiliyor. Bazen bunu farketmeniz, birkaç sene bile sürebiliyor.

Bu durumda sıradan olduğunu düşündüğünüz bir kareyi çekerken bile, kameranın kaliteli olmasını istiyor insan.
    Yani en azından bende durum böyle.
    Ahmet kesinlikle haklısın. Hatta ben bu fotğraf işi yüzünden bir çok arkaşımdan azar işittim yolda ben kemer görür dururum, köprü görür dururum, çınar görür dururum. İn kaskı çıkar, eldiveni çıkar, Toz su almasın diye iki kat çanta içinden makineyi çıkar, fotoğraf çek, kaldır yerine koy kaskı eldiveni tak devam et yolda bir süre sonra hele de turun ilerleyen günlerinde çekilmez hale geliyordu. Hatta bazı yerleri not almışım telefona , manzara var , göl var, antik kent var tekrar gelinecek foto çekilecek diye ve yanından geçip gitmişim

Uzun süre compact aynasız makine araştırdım . Sony A7 II de karar kıldım. Ama o da çok farklı olmayacaktı büyüklük sorunu çözülecekti sadece. O yüzden fotoğraf olayını telefon ile çözmeye kamera alacağım paraya da Drone almaya karar verdim. Telefon İphone 11 kullanıyorum. Android cihazım da var. İos çok sevdiğim bir işletim sistemi değil pratik kullanım anlamında. ama fotoğraf konusunda iphone üzerine çıkabilecek bir android cihaz yok. çektiği fotograflar eğer özel bir fotoğraf merakınız yok ise arşiv ve sosyal medya için için çok çok yeterli.

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Ahmet Öztekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi marka,model?. Biliyorsanız hangi lens kullanılıyor? Instagram'da fotolar çok güzel.
    7200 de 18-140 mm lens vardı ama insta fotolarımın çoğu iPhone 6s e ait, sene sonuna doğru hem kamera hem de kapasite artırımı nedeniyle 11 yada türevlerine geçme planım var, eskiden çok editlemiyordum ama son dönem paylaşım öncesi kendimce filtreler uygulamaya başladım.
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7200 de 18-140 mm lens vardı ama insta fotolarımın çoğu iPhone 6s e ait, sene sonuna doğru hem kamera hem de kapasite artırımı nedeniyle 11 yada türevlerine geçme planım var, eskiden çok editlemiyordum ama son dönem paylaşım öncesi kendimce filtreler uygulamaya başladım.
    iphone'da uzun süredir dikkat ettiğim kadarıyla çok kaliteli fotolar almak mümkün. Samsung'da galiba genellikle kaliteli fotolar almak için üst serileri kullanmak gerekiyor. (Sanıyorum s8'den bu yana kalite iyi. Gerçi Note 5'de iyi sonuçlar aldığımı hatırlıyorum.)

Yakından takip etmiyorum apple'ı ama, sizin fotolar için 6s'den daha yeni bir model olur diye tahmin ediyordum. (Teknik olarak neden olduğunu tam olarak bilemeyeceğim ama, iphone olduğunu bir şekilde hissettiriyor.)
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu