Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu

Hybrid View

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Question Yeni Nesil İşkence Aparatı: Kask

selamlar millet,

bugun ise motorla gittim... macka' da bi isim vardi. isten sonra ciktim once oraya gittim (30 dakika) oradaki isimi hallettikten sonra cilgin is cikisi trafigi esliginde 1 saatte bahcesehir' e vardim... motor kullandigim icin trafik beni pek zorlamadi. eger altimda bir araba olmus olsaydi 2.5 saatten once eve varabilecegimi dusunmuyorum. herneyse buraya kadar hersey normal. asil problem şu ki yolculugumun 45 dakikasindan sonra kask' in icerisinde inanilmaz rahatsiz olmaya basladim. elmacik kemiklerimin uzerinde garip bir baski vardi. gozlerim zonklamaya basladi... eve az bir yol kaldigi icin kendimi zorlayip, dikkatimi toplayip biraz da yavaslayarak eve vardim... motorun uzerinden indim ve hemen kask' i cikardim kafamdan. eve vardigimda saat 19:38' di ve an itibari ile hala elmacik kemiklerim ve gozlerim zonkluyor...

simdi diyeceksiniz ki, ee nasil aldin bu kaski denemedin mi. denedim ve simdiye kadar da defalarca kullandim ama simdiye kadar toplasaniz 2 kere 1 saate yakin kask kafamda kaldi ve olusan bu problemin kask' tan oldugunu dusunmemistim... ama bugun artik problemin kask' tan olduguna eminim.

herneyse bu kadar uzun anlatimdan sonra diyecegim o dur ki; bu kask' i adam etmenin bir yolu var midir? yoksa gidip yeni bir kask almak zorunda miyim?

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Valla abi biliyorsun ballıkaya lara giderken beni de tepemden vurmustu. (Ulan beddua gibi oldu Allah tependen vursun mu dedi acaba biri ) Abi ben suan hic bir mudehale yapmadım cunku o gun sanırım sacımı toplama bicimimdendi. (saç deyince de aklıma hep BGA geliyo ) Neyse abi istersen icindeki strafor olan bolgeden biraz kazı o pedlerin altından çünkü seninde dedigin gibi pedlerin ezilecegi yok Yeni kask almana da gerek yok. Boyle bir nedenden

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Kaskın içinin oturması lazım buda zamanla olacak birşey.Yüzünün şeklini alması lazım oda sürekli kullanım gerektirir.Sanırım kask belli bir süreden sonra damarlarını zorluyor buda ağrı yapiyor.Genelde ilk kask alındığında olan bir durum ama yapacak birşey yok.Ya kullana kullana alışacaksın yada yanında yedek bir kask taşıyacaksın.Yada yanlış beden almışsın yenisini almak lazım gerekebilir 100 tl ye ls2 marka yedek bir kask barındır yanında.

Banned
    Isim
    Burak Galip AKKURT
    Motosiklet
    YAMAHA XT660Z K9
    Marka
    Yamaha

Sen çok yorulmuşsun kafan davul olmuş...
    Az çalış.

Perşembe toplantıda bi' bakarız, belki yapılabilecek bi2şey vardır

Enduroist Kadim Üye cem tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    cem tolga (bahtsız bedevi)
    Motosiklet
    bmw F650 1996 BEYAZ__ XT600E 1997 BEYAZ
    Marka
    Bmw

pedleri cıkmıyormu kaskın. elinle ezdir hattaa tepin.

şaka biyana elinle veya yumarlak ama sağlam bişey ile ezdirmeyi dene. ;)

F 650

Enduroist Kadim Üye Bülent İNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent İNAL
    Motosiklet
    V-Strom K/05 Kırmızı
    Marka
    Suzuki

2 tane çözüm var
    1-Kaskı sat yada sana uyumlu olan bir kaskla değişime git
    2-kaskın iç malzemelerini (pedler) ıslatıp kuruyana kadar kafanda tut (kask senin beden ölçündeyse ufaksa deneme bile)
    olmadı arkana kafası büyük bir artçı al bu kaskı ona taktır en az 2 saat durmadan gezdir kesin sana olur hale gelir.
    Bülent İNAL

Herkes aynıyken Ben farklıyım
    Şimdi herkes fark peşinde
    Ben aynıyım
    Buda benim farkım

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Alıntı BUICK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 tane çözüm var
    1-Kaskı sat yada sana uyumlu olan bir kaskla değişime git
    2-kaskın iç malzemelerini (pedler) ıslatıp kuruyana kadar kafanda tut (kask senin beden ölçündeyse ufaksa deneme bile)
    olmadı arkana kafası büyük bir artçı al bu kaskı ona taktır en az 2 saat durmadan gezdir kesin sana olur hale gelir.
    goktug, bu aksam biraz gezelim mi?

2 nolu Şıkkı deniycem sanirim.