Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Yunus Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yunus Yılmaz
    Motosiklet
    NC750S DCT
    Marka
    Honda

Exclamation NC 750S 2015 Tahliye hortumundan su geliyor YARDIM!

Arkadaşlar nC 750 S DCT 2015 model motorumda ön tarafta kalan aşağıya doğru tahliye hortumu var yağ filtresinin sağında kalıyor benzin tahliye hortumunun aynısı fakat o değil belirteyim. Bugün motoru stop ettiğimde klimalı araç gibi oradan su geldiğini fark ettim arkama baktım yola sızdırarak gelmişim. Motor soğudu radyatör kapağını açtım yarım su bardağı su ekledim o kadar eksilmiş. Bu arada motoru hiç sıkıştırmadım hatta aşırı abartılı şekilde sakin kullanıyordum. Herhangi bir tamirciden çıkmadım uzun yola bile gittim geldim ama o zaman yoktu. Dediğim gibi uzun zaman radyatöre müdehale etmedim sadece durduğumda su damlattığını gördüm kontrol ettiğimde yarım su bardağı su eksiltmişti.

Not:
    hararet yaptırmadım ışığıda yanmadı hiç.
    Fan açıyor kapanıyor.
    Çatlak hortum, kelepçe tarzı bir yer değil.
    Direkt benzin tahliye hortumunun aynısı fakat o arkada kalıyor o değil.
    Buradan neden su akıtıyor? Bilen varmı?
    Uzun yolda ankaradan istanbula 160 150 filan geldim o zaman yapmadı da neden sakin kullanımda allahtan tam zamanında farkettim?
    Ayrıca şunuda belirteyim ilk farkedip su ekledikten sonra eve doğru dönerken arada bir sağa çekip baktım bazen aktığını bazen akmadığını tecrubeledim.
    Arızayı çözemiyorum yola da çıkamıyorum yarım su bardağı değilde farkına varmadan 1 litre filan eksiltirsem sonuç hüsran olur. lütfen yardım.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20200718_223021.jpg
Görüntüleme: 17
Büyüklüğü:  247.5 KB (Kilobyte)

Enduroist Üye Serkan KANGAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serkan KANGAL
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Yunus Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar nC 750 S DCT 2015 model motorumda ön tarafta kalan aşağıya doğru tahliye hortumu var yağ filtresinin sağında kalıyor benzin tahliye hortumunun aynısı fakat o değil belirteyim. Bugün motoru stop ettiğimde klimalı araç gibi oradan su geldiğini fark ettim arkama baktım yola sızdırarak gelmişim. Motor soğudu radyatör kapağını açtım yarım su bardağı su ekledim o kadar eksilmiş. Bu arada motoru hiç sıkıştırmadım hatta aşırı abartılı şekilde sakin kullanıyordum. Herhangi bir tamirciden çıkmadım uzun yola bile gittim geldim ama o zaman yoktu. Dediğim gibi uzun zaman radyatöre müdehale etmedim sadece durduğumda su damlattığını gördüm kontrol ettiğimde yarım su bardağı su eksiltmişti.

Not:
    Fan açıyor kapanıyor.
    Uzun yolda ankaradan istanbula 160 150 filan geldim o zaman yapmadı da neden sakin kullanımda allahtan tam zamanında farkettim?
    Ayrıca şunuda belirteyim ilk farkedip su ekledikten sonra eve doğru dönerken arada bir sağa çekip baktım bazen aktığını bazen akmadığını tecrubeledim.
    Arızayı çözemiyorum yola da çıkamıyorum yarım su bardağı değilde farkına varmadan 1 litre filan eksiltirsem sonuç hüsran olur. lütfen yardım.

Slm
    Nc bildiğim motor değil ama düz mantık gidersek Tahliye hortumundan atıyorsa normaldir. Adı üzerinde tahliye. Fazlaydı atmistir. en son ne zaman suyu kontrol ettin bilmiyorum ama uzun süre geçtiyse ve çok kullandiysan o kadar su eksilmesi normal. Tavsiyem suyu tamamladin ve bir kac gün kullan. Yine ayni ise usta ellerin görmesi gerekir. Ya da direk usta ellere göster.

Saygılarımla,

Isim
    Yunus Yılmaz
    Motosiklet
    NC750S DCT
    Marka
    Honda

Serkan abi teşekkürler evet zaten o hortumu tahliye etsin diye yapmışlar muhtemelen genleşme kabından uzanan bir hortum ama merak ettiğim neden uzun zaman sonra bunu yapmaya başladığıydı hafta içi olsun göstereceğim ama çok merak ettim bilen varsa aydınlatırsa merak konusu aydınlanmış olacak

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Motor soğudu radyatör kapağını açtım yarım su bardağı su ekledim o kadar eksilmiş.
    Seviye ek hazneden kontrol edilir, azalma var ise max cizgiye kadar doldur. Son zamanlarda servise girdimi, ustan fazla sivi koymus olabilir?

Enduroist Üye Ali Rıza YILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali Rıza YILDIZ
    Motosiklet
    F 700 GS
    Marka
    Bmw

Not:
    Fan açıyor kapanıyor.

Motor özellikle sıcakken ve çalışır haldeyken sogutma sıvısı haznesini kontrol edin bence, çalışırken kaynama yapmıyorsa (kabarcık oluşmuyorsa) korkacak bisey yok diye düşünüyorum. Eger oyle bir durum varsa ki umarım yoktur, servise göstermek gerekir.

SM-G985F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Isim
    Yunus Yılmaz
    Motosiklet
    NC750S DCT
    Marka
    Honda

Arkadaşlar herkese cevapları için teşekkür ediyorum radyatör kapağını değiştirmem gerekiyormuş değiştirdim sorun çözüldü. Bir kapağın bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum kapak yaylı ve contalı bişey zaten bilirsiniz ısındıkça zamanla özelliğini yitiriyormuş. Bu kapak yüzünden 2 kere motor yaptıran bike varmış motor yediği için. Sorunum çözüldğ buraya da yazmış oldum başına gelen birisi varsa sebeplerinden birisi bu olabilir.

7. Yunus Yılmaz güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (22-07-2020),Berkay İnal (24-07-2020),HakanVelioglu (07-08-2020),Serdar ZIMBA (22-07-2020)

Enduroist Üye seyfi güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    seyfi güneş
    Motosiklet
    nc700s
    Marka
    Honda

Arkadaşlar herkese cevapları için teşekkür ediyorum radyatör kapağını değiştirmem gerekiyormuş değiştirdim sorun çözüldü. Bir kapağın bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum kapak yaylı ve contalı bişey zaten bilirsiniz ısındıkça zamanla özelliğini yitiriyormuş. Bu kapak yüzünden 2 kere motor yaptıran bike varmış motor yediği için. Sorunum çözüldğ buraya da yazmış oldum başına gelen birisi varsa sebeplerinden birisi bu olabilir.
    merhaba,
    radyatör kapağına ne oluyormuş ki o su çıkıyormuş ? yani değiştirmezsen ne olacaktı ?
    garip geldi bana.
    2012 model var bende de. hiç ellemedim radyatör kapağı vs..

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Geçmiş olsun sorunu çözdüğüne sevindim

SM-G970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi