Arkadaşlar nC 750 S DCT 2015 model motorumda ön tarafta kalan aşağıya doğru tahliye hortumu var yağ filtresinin sağında kalıyor benzin tahliye hortumunun aynısı fakat o değil belirteyim. Bugün motoru stop ettiğimde klimalı araç gibi oradan su geldiğini fark ettim arkama baktım yola sızdırarak gelmişim. Motor soğudu radyatör kapağını açtım yarım su bardağı su ekledim o kadar eksilmiş. Bu arada motoru hiç sıkıştırmadım hatta aşırı abartılı şekilde sakin kullanıyordum. Herhangi bir tamirciden çıkmadım uzun yola bile gittim geldim ama o zaman yoktu. Dediğim gibi uzun zaman radyatöre müdehale etmedim sadece durduğumda su damlattığını gördüm kontrol ettiğimde yarım su bardağı su eksiltmişti.

Not:
hararet yaptırmadım ışığıda yanmadı hiç.
Fan açıyor kapanıyor.
Çatlak hortum, kelepçe tarzı bir yer değil.
Direkt benzin tahliye hortumunun aynısı fakat o arkada kalıyor o değil.
Buradan neden su akıtıyor? Bilen varmı?
Uzun yolda ankaradan istanbula 160 150 filan geldim o zaman yapmadı da neden sakin kullanımda allahtan tam zamanında farkettim?
Ayrıca şunuda belirteyim ilk farkedip su ekledikten sonra eve doğru dönerken arada bir sağa çekip baktım bazen aktığını bazen akmadığını tecrubeledim.
Arızayı çözemiyorum yola da çıkamıyorum yarım su bardağı değilde farkına varmadan 1 litre filan eksiltirsem sonuç hüsran olur. lütfen yardım.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20200718_223021.jpg
Görüntüleme: 17
Büyüklüğü:  247.5 KB (Kilobyte)