Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye oguz temur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    oğuz temur
    Motosiklet
    YBR 125
    Marka
    Yamaha

Standart kış geliyor ekipman yrdım...

Arkadaşlar Ankara da yaşıyorum mevsimlik motorsikletçi olmak istemiyorum yaz kış kullanmak istiyorum. Kış yaklaşıyor havalar soğuyor, motosiklet üzerinde ilk kış mevsimi mi geçireceğim kask dışında ekipmanım yok. Değerli tecrübeli insanlardan tavsiyeler istiyorum nelere dikkat etmeliyim, kesinlikle neleri almalıyım kışlık ekipmanlar diye arattırdığımda bir çok ürün çıkıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Alıntı oguz temur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ankara da yaşıyorum mevsimlik motorsikletçi olmak istemiyorum yaz kış kullanmak istiyorum. Kış yaklaşıyor havalar soğuyor, motosiklet üzerinde ilk kış mevsimi mi geçireceğim kask dışında ekipmanım yok. Değerli tecrübeli insanlardan tavsiyeler istiyorum nelere dikkat etmeliyim, kesinlikle neleri almalıyım kışlık ekipmanlar diye arattırdığımda bir çok ürün çıkıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
    Öncelikle yaz veya kis her mevsimde koruyucu ekipmanların takmanın tavsiye ederim.

Kis için yağmurluk takimi veya tulum şeklinde yağmurluk alman sart zira en iyi ekipman dahi bir süre sonra su alıyor heleki Ankara in yagmur ve rüzgarını hesaba katinca hemde yagmurlugun rüzgar kesme etkisi vardır. Butceni bilmiyorum ama eğer fazla bir butcen yoksa decatlon gibi mağazalardan da temin edebilirsin.

Koruyucu mont ve pantolonlar genel olarak ikiye ayrılıyor mevsimlik veya yaz kis gidebileceğini dört mevsim, bu iste tamamen bütçeye bakıyor eğer bütçe az ise dört mevsim al ki yaz kis giyebilesin bunda da dikkat etmen gereken su almayacak sekil de içinde katman olsun ve yaz içinde hava alabileceği hava cepleri bulunsun ha dersen ki bütçe sorun değil goratex malzemeyi tavsiye ederim yaz kis rahatlıkla giyebilirsiniz.
    beğendiğiniz marka model olursa onuda paylaşırsanız üzerinde konuşabiliriz

SM-G970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. ismail gur, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

oguz temur (29-09-2020)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Kışlık ekipman konusu çok karmaşık bir iş ve bütçeniz ile ilgili. 3.000 Tl ye de 10.000 Tl ye de ürünleri alabilirsiniz. Deneyerek almanızı tavsiye ederim.

Ancak öncelikle söyleme istediğim şu, günlük biniyorsanız, işe gidip geliyorsanız, bir ofis ortamında filan çalışıyorsanız kışlık kıyafetler ile ofiste pişebilirsiniz. Botlar, alt üst içlikler, astarlı korumalı pantolonlar vs. Bu yüzden ofiste ikinci bir gardrop tutmak zorundasınız. Eğer bu şekilde kullanacaksınız ben kıyafet üzerine giyilebilen tulumları tavsiye ederim.

Her halükarda,

Su geçirmez bir bot,
    Kışlık eldiven,
    Bel ve böbrekleri koruma için güzel geniş bir bellik,
    KAsk içine kışlık yün balaklava,
    cold killerin boyun ve omuz koruma balaklavası

olmazsa olmaz.
    Konu omercem tarafından (28-09-2020 Saat 11:46 ) değiştirilmiştir.

5. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

oguz temur (29-09-2020)

Enduroist Üye oguz temur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    oğuz temur
    Motosiklet
    YBR 125
    Marka
    Yamaha

Notlarımı aldım ekipman araştırması yapacağım eksiğim çok yorumlarınız için teşekkür ederim

Enduroist Katılımcı Üye Ahmet Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Su ve soğuğa karşı da her zaman olduğu gibi en zayıf ekipmanımız kadar güçlüyüz. Üst taraf bir şekilde idare edilebilse de, bel altı yağmurda hem yukarıdan hem de yerden gelen su ve yağmur ile çok kısa sürede tadınızı kaçırabiliyor.Soğuğa sürüş sırasında dayanabilseniz bile, uzun vadede muhakkak intikamını alır. Farkında olup, baştan parmak ucuna kadar ucuz veya pahalı, ama muhakkak sağlıklı çözümler üretmek lazım.
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

8. Ahmet Öztekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

oguz temur (02-10-2020)