Fransa’da yapılan Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi milli sporcularımız Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu temsil ederken, Sofuoğlu ödül kürsüsüne çıkmayı başardı.

Dünya Superbike, Supersport ve Supersport 300 Şampiyonaları Fransa'nın 4 bin 411 metre uzunluğundaki Magny-Cours pistinde yapıldı. TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu'nun koordinesinde Dünya Superbike Şampiyonası'nda ülkemizi başarıyla temsil eden Toprak Razgatlıoğlu ıslak zeminde yapılan ilk yarışı 6., ikinci yarışı da 9. sırada tamamladı.

PATA Yamaha takımıyla adından söz ettiren Razgatlıoğlu, “Yarışta farklı bir kurulum denedik. Süperpole yarışında da daha iyi bir grid pozisyonu elde edemedik. Ancak her seferinde daha fazla şey öğreniyoruz. Çünkü geçmişte ben ıslak koşullarda zorlanıyordum. Benim için işe yarayan iyi bir kurulum bulmaya çalışıyoruz. Yağmurda daha hızlı olmam gerekiyor. Estoril'de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.” dedi.

Razgatlıoğlu, 175 puanla genel klasmanda 6. sırada yer alıyor.

SOFUOĞLU ÖDÜL KÜRSÜSÜNE ÇIKTI

Dünya Supersport 300 Şampiyonası’nda adından sıkça söz ettiren genç yeteneğimiz Bahattin Sofuoğlu, Fransa ilk yarışında da ödül kürsüsüne çıkmayı başardı. Biblion Motoxracing Yamaha takımıyla Türkiye adına mücadele eden Sofuoğlu, yağmurlu ilk yarışı 3. sırada bitirdi. Sofuoğlu, Magny-Cours pistinde yapılan ikinci yarışı ise tamamlayamadı.

Sofuoğu, “Pistte çok fazla su vardı ve bu da işi gerçekten zorlaştırdı. Etrafıma baktım ve üçüncü sırada tek başıma olduğumu gördüm. Hata yapmadım. Üçüncü olduğum için mutluyum. Ekibime ve beni destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Sofuoğlu, 127 puanla genel klasmanda 3. sırada yer alıyor.

Milli sporcu Can Öncü ise Dünya Supersport Şampiyonası'nın yedinci ayak yarışlarına Magny-Cours Pisti’nde çıktı. Turkish KNN Team Takımı'nın 17 yaşındaki sporcusu Cumartesi günü ıslak zeminde yapılan yarışta çok iyi bir performans göstererek 6. oldu. Pazar günü düzenlenen ikinci yarışa 22. cepten başlayan milli sporcumuz 3. sıraya kadar yükselmesine rağmen, kaza yaparak mücadeleyi 7.likle tamamladı.

Öncü, 53 puanla genel klasmanda 12. sırada yer alıyor.
Kaynak