Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Standart Honda Africa Twin 250cc

Geçtiğimiz yıllar da Hondanın 850cc lik bir Africa Twin ile 700-900cc arası pazarda rekabetçi olacağını yazmıştık,ve daha hafif daha atak bir model olması yönünde bir beklenti içerisindeydik, bu haberler durduk yere çıkmıyor tabii,muhtemelen 2021 de resmi açıklamalar gelecektir diye tahmin ediyorum.

Gelelim konu başlığına , şimdi de Africa Twin kasası ile 250 cc lik pazara özellikle Suzukinin Vstorm 250 sine rakip olacak küçük bir macera motor modelinden bahsediliyor,haberler doğruysa 249cc lik ,19/21 inclik jantlar ve yaklaşık 25hp gücünde bir modelle karşımıza çıkabilir,hal böyle olunca CRF250 ne olur bilinmez : )

Siz ne dersiniz?

Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

2. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (12-10-2020),alper ozbas (10-10-2020),Çağın Sarılar (12-10-2020),Cem oruç (10-10-2020),Güney Biçer (10-10-2020),İbrahim Cihan Özyurt (10-10-2020)

Enduroist Üye Tuğcan Yavaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuğcan Yavaş
    Motosiklet
    V-Strom DL650
    Marka
    Suzuki

Standart Honda Africa Twin 250cc

Selamlar, tahminimce 850 cc’lik AT, NC750X’in, 250cc hacimli AT ise CRF250 Rally ve L’nin ölüm fermanı olur ancak ne de güzel olur. Hatta 850’lik bir AT, NC’nin yanında mevcut AT’nin de pazarını büyük ölçüde düşürecektir diye düşünüyorum o yüzden pek ihtimal vermiyorum.

Güncel Rally ve L modellerinde konfor yokluğundan sebep artçı alınamaması ve motor gücünün düşüklüğü kullanıcıların 2 temel sıkıntısını oluşturuyor. AT ile birlikte bu iki sıkıntıdan herhangi birini ortadan kaldırmaları bile Rally ve L’de yakaladıkları satış sayılarının üstüne çıkmalarını sağlar diye düşünüyorum, tabii ki rakipleri karşısındaki fiyat avantajını korumayı sürdürdükleri sürece. AT 250 denince gözümde uzun yolda seyahat edilebilirliği artırılmış, arazi özellikleri korunmuş bir CRF250 Rally/L canlandı. Böyle bir motosiklet, iki motosiklet almak istemeyen, araziyi sevdiği için hafif motosiklet hayali kuran birçok orta sınıf kullanıcısını da kendine çekecektir diye tahmin ediyorum. Tabii ki bunlar hayaller. Honda büyük ihtimal bizi şaşırtmayıp Rally’nin kafa ve yan karenaj tasarımını değiştirip adına AT diyecektir. Umarım şaşırırız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Konu Tuğcan Yavaş tarafından (10-10-2020 Saat 14:45 ) değiştirilmiştir.

4. Tuğcan Yavaş güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Çağın Sarılar (12-10-2020),Serdar ZIMBA (10-10-2020)

Enduroist Üye Haluk Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Gerek yoktu ki böyle atraksiyonlara Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG-20181112-WA0016.jpg
Görüntüleme: 16
Büyüklüğü:  413.0 KB (Kilobyte)

Enduroist Katılımcı Üye Ahmet Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Alıntı Tuğcan Yavaş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, tahminimce 850 cc’lik AT, NC750X’in, 250cc hacimli AT ise CRF250 Rally ve L’nin ölüm fermanı olur ancak ne de güzel olur. Hatta 850’lik bir AT, NC’nin yanında mevcut AT’nin de pazarını büyük ölçüde düşürecektir diye düşünüyorum o yüzden pek ihtimal vermiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Crf 250 boşa düşer haklısınız. 250 AT çıkarırsa zaten, crf'i kaldıracağı, AT ile devam edeceği için yapacaktır.

Öte yandan 850'lik AT ile ilgili görüşlerinize katılmıyorum. İkisi farklı amaçlara hizmet eden motorlar olacak. Nc daha ziyade yüksek cc commuter isteyenlere yönelik bir motor. 850'lik AT, 1100'lük AT satışlarını düşerebilir, ama o bütçeye ulaşamayanlar için daha erişilebilir olacak ve 850gs ve v-strom kullanıcılarından pazar kapabilecek duruma gelecektir. Ben her iki hamleyi de lüzumsuz veya hatalı görmem. Bu adamlar da her sene birşeyler çıkaracak illaki
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

7. Ahmet Öztekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ppu-prof_kr (01-03-2024)

Tags for this Thread