Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Erol Koçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erol Koçan
    Motosiklet
    R 1200 GS (2005)
    Marka
    Bmw

Standart ANLAS CAPRA R VE RD LASTİK

Arkadaşlar Michelin anakee 2 lastiklerimi değiştirme zamanım geldi, dolayısıyla arayışa geçtim. Lastik fiyatları uçmuş almış başını gitmiş.
    Aldığım fiyatlar.

Michelin adventure 2700 tl
    Prelli scorpion trail2. 2500 tl
    Metzeller next........2400 tl
    Anlas Capra R..... 1650 tl
    Anlas Capra RD......1750 tl.

Sökme takma balans dahil. kredi kartına taksitli fiyat.

Anlasın Capra RD modellerini İzmir'de yunus polisleri kullanıyor. Denesem mi acaba diye düşünüyorum.
    R veya RD modelini kullanan arkadaşlar son yorumlarınız nelerdir . Capra RD yı denesem mi, kararsız kaldım

2. Erol Koçan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

MelihUlubilgen (26-10-2021)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Erol Koçan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ....

Anlasın Capra RD modellerini İzmir'de yunus polisleri kullanıyor. Denesem mi acaba diye düşünüyorum.
    R veya RD modelini kullanan arkadaşlar son yorumlarınız nelerdir . Capra RD yı denesem mi, kararsız kaldım
    GS de görmedim ama Africa'da kullanan tanıdığım var çok memnun olduğunu dile getirmişti. Son iki üç takımı hep RD den devam etti/ediyor.
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

4. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Erol Koçan (29-10-2020)

Enduroist Üye Enver kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Enver Kutlu
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

Son 4 yılda 2 takım Capra-R ile Africa Twin motorumda 40k km tecrübem oldu. Arkadaşımın Africa’sında da Capra RD var sanırım 1,5 yıldır.
    Hep asfaltda binip hiç toprak yola girmeyecekseniz RD alın derim. R modeline göre ıslak performansı biraz daha iyi. Ama araziye girdiğiniz anda RD baş belası.

İkinci yazı biten lastiklerimi bu sene yine Capra R ile yenileyeceğim. İnanın fiyatıda iyi performansıda. [QUOTE]
    İnternette bir takım eleştirel yorumlar var Anlaş lastikler hakkında ama kendi tecrübeme dayanarak bu lastiğin fp oranını gayet iyi buluyorum.

6. Enver kutlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Erol Koçan (29-10-2020)

Enduroist Katılımcı Üye Ahmet Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Yarı ömrünü doldurmuş R'lar ile yağmurda fagarasan ve alpina'da hiç problem yaşamamıştım. Memnun kaldığım için RD ile devam ediyorum.
    Şikayetlerin nedeni gördüğüm kadarıyla Anlas'ın kalite kontrolü ile ilgili sıkıntılarıydı. (Bazıları çok memnun, diğerleri lastiklerinin yarıldığını falan yamıştı çeşitli yerlerde.
    Son dönem bu şikayetler kesildi. Sanıyorum kalite konusunda standartı yakalamayı başardılar.
    Kişisel görüşüm fp lastiği olduğu yönünde.
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

8. Ahmet Öztekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Erol Koçan (29-10-2020)

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Benim tecrübeye göre de kullanım tarzi, kullanıcının ve motorun viraj kabiliyeti, motorun ağırlığı en önemlisi de nerede kullandığın (asfalt camur toprak) na göre lastik yorumları cok değişir bence...

Ben daha önce heidenau Scott k60 kullanıyordum bi ara yeni tarihli bulamadım ve capra X aldim sonradan da forumdan taniyacaginiz hakan velioglu'ndan yamaha xt600 alınca onun altında da yeni sayılacak capra r vardi bende xrv750 de olan capra x ile xt600 deki capra r lafı değiştirdim ve ikisini de deneme fırsatım oldu...

CapraX arazide idare eder hatta fiyat aralığı düşünülürse iyi bile dene bilir evet bi tkc80 degil ama performans olarak aratmıyor sadece çabuk eriyor asfaltta idare eder hatta arazi lastiğini göre iyi bile denilebilir sadece asfaltta yagmur yağarsa yani ıslak asfaltta çekin sağa ve kurumayi bekleyin çünkü ıslak asfaltta rezalet xt600 durduğunuzda patinaj çekmeden kalkmıyor virajı sen düşün...

CapraR gelince xrv750 yani africa twinin altında ezilip buzuluyor, ne islakta tutuyor ne kuruda viraj da ne zaman bırakıp alıp başını gidecek diye düşündürüyor kısacası bu ara artan kurlardan ve xrv750 yi fazla kullanmamamdan dolayi çöpe atmiyorum aksi taktirde bir saniye altında tutmam haaaa diyeceksiniz ki f/p bende size derim ki heidenau 30k yol yapıyor capraR 10k da pert oluyor yani 3 kati ediyor o zaman bir defa alirim tam alirim...

CapraRD hic kullanmadım onun için birsey diyemem lakin zaten gözü sürekli yolun dışına bakan biri olarak pek alacağım da bi lastik değildir heralde....

SM-G970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu ismail gur tarafından (01-11-2020 Saat 17:30 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Erol Koçan
    Motosiklet
    R 1200 GS (2005)
    Marka
    Bmw

R modelini 15/20 gün önce taktım. Sökme takma balans dahil 1510 tl. Lastiklerin imal tarihi 27/2020 300 km. kadar kullandım. İlk izlenimim arka lastikte biraz fazla uğultu var, dişli olduğundan olsa gerek. Kullandıkça izlenimlerimi paylaşıırım.

11. Erol Koçan güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (20-11-2020),cemkucuk (21-11-2020),Serdar ZIMBA (21-11-2020)

Isim
    Erol Koçan
    Motosiklet
    R 1200 GS (2005)
    Marka
    Bmw

Capra R lastikleri takalı 11 ay oldu, bu süre içinde 10.500 km. yol yaptım. Ağırlıklı cadde, arada sırada bozuk köy yolları tarzı yerlerde sürdüm. Bu zamana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşamadım, yüksek süratlerde de memnunum, viraj kabiliyeti de iyi.

13. Erol Koçan güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (25-10-2021),Ercan Çelen (29-10-2021),Serdar ZIMBA (25-10-2021)