Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Standart Yamaha MT-07 Yenilendi...

Hyper Naked sınıfının en çok tercih edilen modellerinden birisi olan Yamaha MT-07, 2021 yılına nitelikli güncelleştirmelerle taşınıyor. Yamaha’nın Hyper Naked sınıfında yer alan önemli modeli MT-07, 2021 model yılına yeniliklerle taşınıyor. Ailenin yeni nesil genlerini yansıtan gövde dinamikleriyle tanıtımı gerçekleştirilen model aynı zamanda Avrupa’nın en sevilen motosikletinin evrimini temsil ediyor Yeni Yamaha MT-07 için geliştirilen gövde, kaliteli bir hisle, daha zarif ve çarpıcı bir görünüm vadediyor. Yeni görünümün kilit rol üstlenen noktalarından birisi de yeni nesil MT ailesinin karakteristik görünümünü simgeleyen Y şeklindeki kompakt ve minimalist yeni LED far grubu. Minimum çıkıntıya sahip yeni LED far, sürücünün gözünden bakıldığında hafiflik ve çeviklik hissi uyandırıyor.

Yeni Yamaha MT-07 için öne çıkan teknik özellikler MT-07’nin tasarım ayağında yapılan değişimleri sadece görüntü odaklı değil. Geliştirilen yeni gövdedeki, radyatörü ve seleyi makinenin CP2 motorunun etrafında daha kompakt hale getiren kütle merkezli yerleşim düzeni, gerçek bir tork ve güç hissi vadediyor. Yeni tasarlanan 14 litrelik yakıt deposu kapaklarının yanlarında bulunan yeni kanatlar, hava akışını görsel olarak motora aktaran keskin tasarımlı hava kanallarına sahip. Bu da motosiklete daha dinamik bir duruş kazandırarak yeni modelin safkan Hyper Naked genlerini vurgulamasına sebep oluyor. MT-07, doğal dik sürüş pozisyonu ve rahat ergonomisi sayesinde her yaştan sürücüye uygun bir motosiklet olarak gösteriliyor. 2021 modelinde, daha kontrol sahibi bir sürüş pozisyonu ve düşük hızlarda daha kolay manevra kabiliyeti için 32 mm daha geniş olan yeni alüminyum konik gidon kullanıldı. Modelde kullanılan yeni 690 cc 2 silindirli CP2 motorda, yenilenmiş bir hava giriş kanalı tasarımı ve optimize edilmiş yakıt enjektörü ayarlarının yanı sıra yeni 2’li 1 egzoz ve yeni ECU bulunuyor. Bu değişiklikler, karakteristik performansı korurken daha doğrusal bir motor tepkisi sağlıyor. 2021 model motor, mükemmel maksimum hız ve heyecan verici hızlanma için daha yumuşak bir tork/devir eğrisi sunuyor. Yeni elektrikli hava kesme valfi ve hafif akü, makine uzun süre park edildiğinde bile kolay çalıştırma sağlıyor. Ayrıca yeni Crystal Graphite motor kapakları, yeni gümüş renkli egzoz borusu, yeni susturucu ve egzoz koruyucuları bulunuyor.

MT-07’deki en belirgin teknik geliştirmelerden biri, yüksek teknik özellikli yeni ön fren sistemi. Çift ön disk boyutu, önceki modelde 282 mm iken yeni motosiklette 298 mm’ye artırıldı ve ağırlık artışı olmadığı için daha güçlü frenleme ve daha fazla kontrol kabiliyeti sağlıyor. 245 mm arka diskle birlikte yeni sistem daha yüksek performans sunuyor ve yeni lastiklerin takılmasıyla artan frenleme gücü, özellikle ıslak koşullarda belirgin hale geliyor. 2021 modelinde daha yüksek teknik özelliklere sahip spot renkli LCD göstergeler bulunuyor. Yeni LCD gösterge parlak gün ışığında bile mükemmel görüş sağlıyor ayrıca artık elcikte yer alan kumandadan kontrol edilebiliyor.

Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

2. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (21-11-2020),alper ozbas (21-11-2020),cemkucuk (22-11-2020),Osman Somuncu (24-11-2020)

Enduroist Katılımcı Üye Ahmet Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Ben de aşağıya kendi yorumumu iliştireyim.
    Fiyat konusunda çok da yorum yapmadım. (Yapamadım) Yeni fiyat aralıklarını sindirebilmem için uzunca bir süre geçmesi gerekiyor sanıyorum.

https://dengeliyorum.com/yamaha-mt-0...degerlendirme/
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

4. Ahmet Öztekin güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (21-11-2020),cemkucuk (22-11-2020),Serdar ZIMBA (21-11-2020)

Tags for this Thread