Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Standart Zİncİr kopmasi

Arkadaşlar cumartesi günü İğneada'ya gideceğimi söylemiştim. 8 motor birlikte gittik. Dönüşte zincirim koptu birazcık alçak sürünme ile çok şükür kurtulduk geri döndük bir başka forumda biraz daha ayrıntılı yazdım daha sonra resimleri de göndereceğim. Zincir bakımınızı ihmal etmeyin arkadaşlar en korktuğum şeydi, allahtan düşük süratte başıma geldi yoksa çok farklı neticeleri olabilirdi.
    Selamlar

Ordinaryus Enduroist Nuri Güzes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MEHMET NURİ GÜZEŞ
    Motosiklet
    1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

büyük geçmiş olsun arkadaşım.bu uyarı çok önemli aslında.bu konuda herkesin gereken hassasiyeti göstermesi gerekir.

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Abi geçmişler olsun.Umarım ciddi birşeyler yoktur.
    Yusuf abicim sitemiz için ayrıntı alabilirsek sevinirim.
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Kadim Üye Bülent İNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent İNAL
    Motosiklet
    V-Strom K/05 Kırmızı
    Marka
    Suzuki

Geçmiş olsun kötü bir durum hazırlıksız yakalanıldıgı için idrak ve tedbir alma aşamasıda bayagı bir geç oluyor neyseki sürat düşük ve bir şey olmadan atlatmışınız olayı.
    Bülent İNAL

Herkes aynıyken Ben farklıyım
    Şimdi herkes fark peşinde
    Ben aynıyım
    Buda benim farkım

Enduroist Kadim Üye cem tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    cem tolga (bahtsız bedevi)
    Motosiklet
    bmw F650 1996 BEYAZ__ XT600E 1997 BEYAZ
    Marka
    Bmw

geçmiş olsun aynı olay benim de başıma gelmişti. allahtan ışıklarda yeni kalkmış 100 m gitmemiştim ki arkadan bişey drankkkkkkk dedi tamam dedim bittim bi baktım zincir yalan muhakkak dikkat edilmei ve bekımı aksatılmaması gereken bir aksam ;)

F 650

Banned
    Isim
    Burak Galip AKKURT
    Motosiklet
    YAMAHA XT660Z K9
    Marka
    Yamaha

Çok büyük geçmiş olsun üstad.
    Umarım bizimde başımıza gelmez...

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

cok gecmis olsun abi... sag salim gelebilmis olmaniz cok sevindirici.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Arkadaşlar Gürbüzün talebi üzerine biraz da kapalı devre olmamız sebebiyle daha cesurca bir yazı yazdım ama sayfa zaman aşımına uğradığı için ( bu arada hem elim işte hem gözüm oynaşta ) cevapla tuşuna bastım ama zannedersem gönderemedim size özel yazımı. Zincir kopması başlığı altındaki yazımı isterseniz bir okuyun zaten bekar kaldım bir Tophane sohbetinde size daha ayrıntılı anlatırım. Ama işin özetinde şuna değinmeden geçemeyeceğim. Sizin sitenize yeni üye oldum eksik olmayın layık gördünüz işin baharatı olarak aranıza aldınız toplamda sanıyorum 50-60 kişisiniz ve temel taşlardan hemen geçmiş olsun mesajları gelmeye başladı. Sağ olun var olun. Endurocu.com sanıyorum emin olmamakla birlikte sayısı binlerin üzerinde bir motor gurubu oradan da bir okadar konuya duyarlı arkadaştan geçmiş olsun mesajı geldi. Ben 40 yıldır motor üstündeyim, tecrübeli bir abiniz olarak ( yaşça bir çoğunuzun üzerinde olduğum için bu ifadeyi kullanmakta bir mahzur görmüyorum benimle yaşıt olan ve bende de büyükler varsa onları tenzih ederim anlayışla karşılarlar umarım. ) böyle salakça bir kazayı nasıl yaptığımı paylaşmak istedim. Motor siteleri paylaşım sitesidir burada başımızdan geçenleri açıkça aktarmalıyız ki; bizden sonra bilinçli 2 teker sevdalıları yetişsin, onlar da aynı hatalara düşmesinler ve bizim başımızdan geçenlerden ders alsınlar. Ben Alevi değilim alevileri çok da severim ama Hazreti Alinin bir sözünü yazmak istiyorum, yorum yapılmaması için de bu kısa açıklamayı koyma gereği duydum. '' ÖĞÜT DÜNYANIN EN PAHALI HAZİNELERİ KADAR KIYMETLİ OLDUĞU HALDE GENELLİKLE PEK UCUZA SATILIR ''
    Arkadaşlar başımdan geçen kazayı hiç yazmayabilirdim, bunun bana bir ağır handikap olarak geri döneceğini de çok iyi biliyorum. YYÜCE'nin motoru kazalı olacak hem de böyle dedikodusu bol ortamda zaten satış şansının zor olduğu Caponord gibi bir motorun piyasasını ellerimle düşürüp piyasa yamyamlarına ucuz kaptırmak gibi bir risk içindeyim.Olsun belimden aşağı Kasımpaşa satamazsak bineriz. Benim asıl vurgulamak istediğim; bu tür motor siteleri paylaşımı başka yerlerde algılıyor, adete tele-vole misali motomagazin sitelerine dönmüşler.Kim Emoka gitti kim ne yedi içti kim ne giydi, ben hasbel kader almasını bilene başımdan geçen ders alınması gereken bir kazayı yazdım.Güncel tabiriyle, geçmiş olsun mesajlarıyla pohpohlanıp medya üzerinden siyaset yapmak gibi bir takıntım yok. Gönderenden de göndermeyenden de Allah razı olsun göndermektense bir şey almayı sunduk biz ortaya, hem de risk alarak.Geziye giderken cebimde 100 TL para vardı yaklaşık yarısı yemek sigara parası sayarsak yarısıyla da geri döndüm, benzinler kartlaolduğu için onu saymıyorum. Bana maliyeti 1000 TL'yi bulabilecek bir hadiseyi ne kadar ucuza getirdim bakınız. Herkese bir adet MOTOASİST kartı alın 79.-TL ye sizin motorunuzu alıp servise kadar götürüyor, ambulans gönderiyor, sizi otelde konaklatıyor, gideceğiniz yere kadar uygun bir araçla (uçak dahil ) evinize gönderiyor bu kadar komik bir paraya. Zincirim yenilendi 5 kuruş vermedim bu motor servisi ile benim aramda çözeceğim bir konu olmakla beraber 350 euroluk bir rakama tekabül ediyor set olarak, ama ben yarısı gibi bitireceğim işi. Arkadaşlarım sağlam beni yalnız bırakmadılar motor çekiciye yükleninceya kadar yanımdaydılar. Bu arada başka bir grup; marşım basmıyor akü biraz nane hazırlıklıyım takviye kablosu taşıyorum kadim yol arkadaşım (!) bana aküden takviye vermiyor kendi aküsü bitecek diye.Hey Allahım kimlerle yola çıkıyoruz. Arkadaşlar aranızdaki ayrık otlarını ayıklayın birbirinize tutkun olun, eleyin bunları bırakın onlar motomagazin yapsınlar az ama sağlam bir grup olun, paylaşın ve birbirinizin arkasına geçince kimsenin şüphesi olmasın, teslimiyetçi olun ama fırsatçı olmayın, bakın o zaman herşey daha güzel olacak. Hepinizi seviyorum kazasız belasız günler dilerim.

Konunu metni:

>Arkadaşlar, aktarma sistemi zincirli olan motorlarda zincir bakımı bizler için can sıkıcı bir durumdur. Sürekli yağlamak ve bakımını yapmak zorundasınız yürüyen aksam olduğu için zincir motorun olmazsa olmaz bir parçasıdır.
    Caponordum 32.000 km olduğundan zincir sürekli uzamakta ve zinciri azar azar geri çektirmekte idim. Artık nihayete ermekle birlikte çektirecek yer kalmadığından, yeni bir zincir almaktansa komple ön, arka dişli ve zinciri set halinde almayı uygun buldum. Fakat 350 Euro gibi bir fiyatla karşılaşınca karşılaşınca Almanya' dan daha uygun bir fiyatla sipariş vermeyi uygun buldum, fakat bu arada yeterince esnemiş olan zincirden 2 bakla alarak kısalttım ve gergi ayarı biraz öne doğru geldi. Bu geçici bir çözüm beni bir müddet daha '' idare eder '' düşüncesi ile sipariş ettiğim zinciri beklerken reddemeyeceğim bir İğneada gezisi çıktı ve Cumartesi günü 8 motor bir gece konaklamalı gezimize başladık. Otobanda yeni akort ettirdiğim cantlarımı da denemek bahanesi ile örnek teşkil etmemek üzere rakamını telaffuz edemeyeceğim bayağı yüksek süratlere çıktım. Akort mükemmel, zincir gergin herşey yolunda. Bir gece çadırımızı kurup ertesi gün yola saat 12.30 civarı yola koyulduk. Abi sen tecrübelisin ( 20 yıldır İğneada'ya giderim yaz/ kış ) öncü ol biz seni takip ederiz dediler. Güzellik suyu denilen bir mola yeri var oraya 5 km kalmıştı süratimi 40 km ye kadar düşürdüm, sola viraj aldığım andan itibaren bir çat sesi ile sol tarafa yatıp 8-10 mt kadar yerde sürüklendim. Zincirim kopmuş arka dişliye sıkışarak tekerleği bloke ettiğinden motoru yatırmak zorunda kalmıştım. Sağolsun grup arkadaşlarım beni yalnız bırakmadılar, motor yürümez halde ve bende sağlık açısından bir problem yok her zaman söylerim damatlık elbiseye vermediğim paraları motor kıyafetlerine veriyoruz sol bacağım motor altında sürüklendiğinden dizlik üzerindeki plastik koruyucu tabaka erimiş yeni aldığım montum sürtünmeden dolayı dirsek yerlerinde yırtıklar var. Tamamen soyunup henüz acı hissetmediğim vücut kontrolünden sonra olayı hasarsız atlattığımı anladım. Sigortamın gönderdiği çekici ile Lüleburgaz'a kadar daha önce tanıdığımız eski sanayi sitesindeki Yalçın Usta Pazar günü olmasına rağmen dükkanını açarak bize yardımcı oldu daha da önemlisi benim Almanya'ya sipariş ettiğim zinciri rafıdan indirerek motoruma taktı.'' Usta kaç para borcumuz'' deyince'' Güle güle yolunuz açık olsun, bir ara bana bir tane zincir gönderirsiz'' dedi. Yol üzerinde Yenice köyü kahvesinde bizi karşılayan o sıcak yüzlü insanları unutamam, bir lira çay parası ödemedik.Yol boyunca somurtkan insanlar görmedik.
    Ben uzun yıllar gidip geldiğim o yollardan sıkı bir imtihanla döndüm, burada paylaşmak istediğim, zincirin bizler için ne kadar hayati önem taşıdığı. Zincir otobanda da kopabilirdi, yüksek süratte giden arka tekerleğin bloke olduğunu düşünün, ya üzerimde koruyucu kıyafet olmasaydı, ya bize kucak açan sigortamız, ya düğününü bırakıp gelen çekici, ya misafirini evde bırakıp bana pazar günü dükkanını açan Yalçın usta olmasaydı, ya beni yola bırakmayan kadim arkadaşlarım olmasaydı,vs.vs. ya ben bugün olmasaydım size bu yazıyı kim yazacaktı. Oof of çok şükür yarabbi vediğin nimetlere yüzlerce binlerce trilyonlarca şükretsek azdır. Belki almasını bilene yarar diye paylaşayım istedim. Ama bunlar bizi hep kamçılıyor biraz daha dikkat, idare eder kelimesinin litaratürden çıkarılması, iyi arkadaş, her şeyden önemlisi iyi niyet herşeyden önce geliyor. SONUÇ :Yola çıkarken cebimde kredi kartım benzin için; 100 TL de para vardı pazar akşamı 21.30 da eve geldim cebimde 55 TL kalmış iki bacak iki kol bir kafa bir yırtık mont ve kullanılmaz halde dizlik. Karşımda beni güleryüzle bekleyen eşim ve kızım. Çok şükür yarabbi ne kadar şükretsek azdır.<
    http://img25.imageshack.us/my.php?image=ineada008.jpg
    http://img269.imageshack.us/img269/7467/ineada026.jpg
    http://img269.imageshack.us/img269/6707/ineada030.jpg
    http://img44.imageshack.us/img44/5130/ineada048.jpg
    http://img269.imageshack.us/img269/3544/ineada036.jpg
    http://img44.imageshack.us/img44/580/ineada051.jpg
    Konu Yusuf YÜCE tarafından (10-07-2009 Saat 00:03 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

diger sitedeki aciklamalarnizi da okudum. tekrar gecmis olsun diyorum. su motoasist kartini da biraz arastirayim. uzun yolda her daim lazim olabilecek birseye benziyor.

cok tesekkurler...
    not: eger bu hafta tophane bulusmamiz olursa, bu kazayi atlatmanizin serefine size guzel bir kahve ismarlayayim

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Ben yazıyı alınıtı yapıp mesajınızın altına ekledim Yusuf abi..
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu