Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Threaded View

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Zincir sorunsalı, zincir hakkında her şey

https://youtu.be/cL0HwDflKSAbalon testi

Konuyu açma nedenim yukarıdaki linkte bulunan video kafamı karıştırdı.
    Aslında forumumuzda zincir ile alakalı bakım, sorunlar, yağlanması.. gibi hayli konular varken bu videodaki bildiğimizin dışındaki bir bilgi sunulmuş, videoyu izleyenler bir test görecekler ve bu test şöyle, zincirin yapısını incelediğimizde oring veya xring yani aradaki yuvarla, lastik, kauçuk.. her ne materyal ise, bu materyal ile balonun aynı materyalden olduğu ve balona sıkılan zincir temizleme ürünlerinden hangisi balonu kısa sürede patlatırsa o ürünün de zincire zarar verdiği gerçeğini savunan bir test.
    Şimdi sorum şudur, gerçekten zincirin arasındaki oring veya xring balon hammaddesiyle aynı mıdır? Aynı malzemeyse bile içeriğinde mukavemet olması için farklı bir malzeme daha karışım var mıdır?
    Ayrıca test esnasında bilinen markalardan bazı zincir temizleme ürünlerinin bile balonu patlattığını görüyoruz, bu test gerçeği yansıtıyor mu? Bu pahalı ürünlerin hiç Ar-Ge çalışması yok mudur? Sonuçta videoda o markaları da gömmüş oluyor, yani test görünürde etkileyici olsa da gerçekçi değilse ürünü karalamak gibi olduğunu ve etik bir video olmadığını da düşünüyorum.
    Testte bir dikkat çeken konu ise gazyağının da mazottan daha zararlı olduğunu ve benzin kadar etkin çözücü olduğunu söylüyor.
    Ayrıca yorumların bir tanesinde oringlerin yapısıyla ilgili bir yorum okudum, bunun hakkında da teknik anlamda bir açıklama yapacak arkadaş varsa ve bize açıklarsa sevinirim.
    Testteki balona sıkılan ürünler zincir oringine de aynı zararı verebilir mi? Gazyağı oringe benzin kadar zararlı mı? Pahalı markaların zincir temizleme ürünleri gerçekten çöp mü?
    Atış serbest..

Ufuk Sönmez’in yaptığı yorumu ben de soru olarak soruyorum, bu bilgileri teknik anlamda gerçeği yansıtacak şekilde açıklayabilecek var mı?
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

2. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Öner Öztürk (02-04-2021)