Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Nogay Kesim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nogay Kesim
    Marka
    Yamaha

Question Hasarlı Bir Motor Satın Almak Konusunda Beyin Fırtınasına İhtiyacım Var

Hasarlı Bir Motor Satın Almak Konusunda Beyin Fırtınasına İhtiyacım Var!

Söz konusu motor, bir Honda XL 700 Transalp 2010 model.

En çok istediğim motor doğrusu. Ama fiyatlarından dolayı teşebbüs edemiyordum. Ne var ki kazalı bir motor denk geldi. Arkadan bir arabaya çarpmış, önden hasarlı imiş. Parçaların kimi değişmiş, kimi boyanmış vs. toparlamışlar söylenene göre. İlandaki yazanların havası ile konuşunca söylenenlerin havası birbirinden farklı. Öncelikle bunu belirtmem lazım. Kilometresi de yüksekçe, 118 binde. Fakat fiyat olarak çok cazip bir fiyata bırakacaklar. İlanda 38.500 TL ama daha da inmeye razılar.

Bu TA 700'ün ilan adresi şu: honda-xl-700-911742024

Ben al sat için değil, alıp ömürlük binmek istiyorum, anlamışsınızdır. Transalp olduğuna güvenerek bu motoru alıp toparlamaya girişmek çok mantıksız olmaz diye düşündüm. Ama sizlerin de düşüncelerini duymak isterim, gönlümün aktığı bir motor için heyecana kapılıp maceraya sürüklenmek istemiyorum. Riske edilebilecek paralarım yok doğrusu, hele şu pandemi döneminde.

Ne dersiniz?

Şimdiden şükranlarımı iletiyorum vaktinizi ayırdığınız için.
    Konu Nogay Kesim tarafından (21-03-2021 Saat 02:02 ) değiştirilmiştir.
    ...........................
    with Love & Lore

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Valla hem hasar var hem km yüksek. Çıkartacağı masrafı kestirmek mümkün değil, bence hiç bu topa girmemek lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Nogay Kesim (21-03-2021)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Antalyadan bir Transalp almıştım safiane halimle. Hiç kimseye hiçbir şey sormadan, gittim beğendim, aldım getirdim aleti. İstanbula getirdim ve hemen Honda servise götürdüm bakım için. Önden kazalı dedi motosiklet usta bakınca. Ama üstüne de ekledi. Çok temiz ve güzel toplanmış. Motosikleti satarken alıcıyı da aynı Honda servise götürdüm. Ben satarken dürüstlük fesefesi güderim ve direk her gördüğünü söyle rahat ol delirmem dedim. Servisin alıcıya dediği şuydu, abi daha önce getirdiğin orjinal Transalp çöptü ama bu kazalı olan güzel. Kısaca sözün özü. Siteye sormak yerine bu yorumu yapabilecek bilgisine güvendiğiniz birine göstererek akıl almalısınız. Aldığnız akıl size ne derse de, ona göre davranın derim.

5. HakanVelioglu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (21-03-2021),Nogay Kesim (21-03-2021)

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Bende hakan abiye katılıyorum önemli olan kazalı olusu degil nasil toplandığını tabi ne denli büyük bi kaza yaptığı da onem taşır göstermek gerek ne durumda diye

Transalp gibi bir makina için 120.000km cok degil düzgün basılmış düzgün kullanılmış transalp 500.000 rahat gider

SM-G970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. ismail gur, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Nogay Kesim (21-03-2021)

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Bence kullanıcılar düzgün kullandıysa, geçmişi belirli bir makinaysa Transalp için 118 bin km dert değil. Kazalı olması konusuna gelince; tecrübeli ve bu modeli iyi tanıyan bir ustaya göstermek gerek. Usta al derse alınması düşünülebilir.

Fakat ben bu modelin kazalı haliyle bu fiyatlara satılmasını anlamakta zorlanıyorum. XL700 çok iyi bir motor olmasına rağmen bu kadar yüksek fiyatları hak ettiğine şüpheliyim. Zira bir Varadero kullanıcısı olarak, aynı markanın daha uzun süre üretilmiş, satılmış, kendini ispatlamış 1000 cc modeli bundan daha ucuza satılırken bu modeli bu fiyatlara almayı makul bulamıyorum.

9. AtagünTERZİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Nogay Kesim (21-03-2021)

Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    Marka
    Ducati

Alıntı AtagünTERZİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence kullanıcılar düzgün kullandıysa, geçmişi belirli bir makinaysa Transalp için 118 bin km dert değil. Kazalı olması konusuna gelince; tecrübeli ve bu modeli iyi tanıyan bir ustaya göstermek gerek. Usta al derse alınması düşünülebilir.

Fakat ben bu modelin kazalı haliyle bu fiyatlara satılmasını anlamakta zorlanıyorum. XL700 çok iyi bir motor olmasına rağmen bu kadar yüksek fiyatları hak ettiğine şüpheliyim. Zira bir Varadero kullanıcısı olarak, aynı markanın daha uzun süre üretilmiş, satılmış, kendini ispatlamış 1000 cc modeli bundan daha ucuza satılırken bu modeli bu fiyatlara almayı makul bulamıyorum.
    Kardesim cbf150 bile olmus dünyanın parasi bu paraya crf250 bile alamazken bu rakamlar transalp için az bile bence kaldiki pahali hic denemez, varadero ile kiyasede etme bence varadere asfaltta iyi motordur evet transalpten daha başarılıdır ama isler stabilize ye döndüğünde transalp daha iyidir nasil ki binek bir araç ile jeep ayni kefede tartışılamaz ise transalp ile varadero da tartışılamaz....

Yada şöyle diyeyim dagda bayırda da asfalttada kullanılabilecek 35.000 e başka ne alinir sence ?

11. ismail gur, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Nogay Kesim (21-03-2021)

Enduroist Üye Nogay Kesim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nogay Kesim
    Marka
    Yamaha

Alıntı HakanVelioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgisine güvendiğiniz birine göstererek akıl almalısınız.
    Ben Didim'de yaşıyorum. Motor İstanbul'da. İstanbul'a geldiğimde, ücreti mukabilinde motorun ekspertizini yapıp bana akıl verebilecek birini önerebilir misiniz?
    ...........................
    with Love & Lore

Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    Marka
    Ducati

Alıntı Nogay Kesim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Didim'de yaşıyorum. Motor İstanbul'da. İstanbul'a geldiğimde, ücreti mukabilinde motorun ekspertizini yapıp bana akıl verebilecek birini önerebilir misiniz?
    Motor istanbul un neresinde acaba yazıldığı gibi sancaktepede ise bi bilgim yok ama Avrupa yakasına getirirler ise esengul motor sahibi Ali esengul e gösteririz bende gözüm gordugumce yardımcı olurum

14. ismail gur, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Nogay Kesim (21-03-2021)

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Alıntı ismail gur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim cbf150 bile olmus dünyanın parasi bu paraya crf250 bile alamazken bu rakamlar transalp için az bile bence kaldiki pahali hic denemez, varadero ile kiyasede etme bence varadere asfaltta iyi motordur evet transalpten daha başarılıdır ama isler stabilize ye döndüğünde transalp daha iyidir nasil ki binek bir araç ile jeep ayni kefede tartışılamaz ise transalp ile varadero da tartışılamaz....
    XL1000, XL700den 23 kg daha ağır. İki modelin de jant ölçüleri aynı. Ön jant 19" arka jant 17". XL1000'in asfalt dışı konusundaki dezavantajı bundan ibaret. XL700 zaten asfalt dışında XL650 gibi kabiliyetli bir makina değil.

Motor piyasasının ne kadar yükseldiği herkesin malumu. Ama 35 bin zaten XL700 için çok uygun fiyat. Fakat bu fiyata XL700 zaten yok. Sadece bu kazalı alternatif var 38 bine... Eğer bu motor 120 binde ve kazasız olsaydı 2008 modeli en az 50 bin lira olurdu.

Alıntı ismail gur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yada şöyle diyeyim dagda bayırda da asfalttada kullanılabilecek 35.000 e başka ne alinir sence ?
    Bugünlerde 35 bine alınacak en iyi makina bence Yamaha XT660R dir. Bu fiyata kilometresi 100 bini bulmamış, kazasız, temiz XT660R bulunabilir. Tek silindirlidir ama efsanevi torkuyla çok keyifli bir makinadır.

16. AtagünTERZİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Nogay Kesim (21-03-2021)

Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    Marka
    Ducati

Alıntı AtagünTERZİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bugünlerde 35 bine alınacak en iyi makina bence Yamaha XT660R dir. Bu fiyata kilometresi 100 bini bulmamış, kazasız, temiz XT660R bulunabilir. Tek silindirlidir ama efsanevi torkuyla çok keyifli bir makinadır.
    Bende xt600e sahibiyim arazi için kullaniyorum 660 ta iyi makina kotu diyemem torku falanda dediğin gibi yerindedir ama transalpten bir tik daha arazi odaklidir asfaltta transalp kadar konforlu olmayabilir.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu