Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Exclamation Ducati Multistrada V4 Motorlarda Geri Çağırma Yapıldı !

Özetle V4 lerin valf sistemin de ki bir kalite sorunu nedeniyle motorlar komple değişime giriyor, satışlar durdurulmuş durumda
    Müşterilerden özür niyetine iki yıl ücretsiz bakım, ücretsiz radar yazılım yüklemesi (850$ + işçilik) ve 1500$ değerin de aksesuar veya giyim de geçerli hediye çeki vereceklermiş.
    aşağıda Kuzey Amerikada da ki recall bilgisi var , TR de henüz resmi açıklama yok sanırım.

Ducati Begins an Engine Replacement Recall for the Multistrada V4

The Ducati Multistrada V4 has been making waves in the adventure-touring space since its debut last month, but for some unlucky owners, that fun is about to come to a stop.

This is because Ducati has found quality issues with the valve guides on some of the V4 Granturismo motors, which could lead to excessive wear and could cause the engine to lose power and ultimately fail at the head.

The issue stems from one of two parts suppliers that make the valve guides for Ducati, and despite quality controls before the Multistrada V4 went into production, the factory in Bologna has discovered issues with the parts’ longevity.

To remedy the issue, Ducati is going to replace the engine’s on the affected Multistrada V4 bikes with new motors that have just been built in Bologna.

For the North American market, this means that 60 models (44 in the USA, 13 in Mexico, and 3 in Canada) will be affected by this recall, and will see their engine’s completely replaced by Ducati North America

For their trouble, affected North American owners will be compensated by Ducati in three ways: they will get 1) two years of free official annual maintenance, 2) a free radar software upgrade ($850 + labor), and 3) a $1,500 voucher good for Ducati apparel or accessories.

Ducati dealerships will also have to stop-sale on any Multistrada V4 models noted to have the valve guides from the affected parts supplier, until those engines can also be replaced through the recall program.

Priority is of course being given to bikes that have already been sold and are in the customer’s possession.

Ducati dealers are being instructed to contact affected Multistrada V4 owners, but concerned riders can contact Ducati Customer Services, toll free at 1-888-5446.

Source: Ducati North America
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

$1500 iyi para
    Oğuz TUNA

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı oguzetuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    $1500 iyi para
    Biz de uygularlarsa 1500 TL olur

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz de uygularlarsa 1500 TL olur
    yok bize onu da vermezler, yeni motorun ulkeye giris gumruk parasini oderler onunla

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

v4 alacağız desek $1500'ı önden peşin vermezler mi
    Oğuz TUNA

Enduroist Üye M.Fatih KAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    M.Fatih KAPTAN
    Motosiklet
    Niken
    Marka
    Yamaha

Bizde 1000euro imiş

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Ne yazık ki bu sıralar bu konu ile uğraşıyorum. Bir arkadaşım aldığı Multistrada V4 kendisine teslim edildikten sadece 10 gün sonra telefonla aranarak "motosikleti kullanmayın motor bloğunu değiştireceğiz" dendi. Zaten iş güç sebebi ile kullanmamıştı. borç harç 300 bin Tl ödeyerek heyecanla aldığı sıfır motosiklet garajda şu an bekliyor.

Türkiyede durumdan etkilen 8 adet V4 varmış. Korlas ta her kafadan bir ses çıkıyor. HAziran da yeni motor bloğu gelecek deniyor, yok öyle değil motosikletler italyaya gönderilecek deniyor. çok can sıkıcı bir durum.

Yapılması gereken itibarı kurtarmak için direk yenisi ile değişim ya da para iadesi aslında. Altı üstü koca ülkede 8 motosiklet. Sen distribütör olarak git ducati ile çöz arandaki problemi. ama ne yazık ki gene son kullanıcı üzülecek gibi duruyor olayda.

8. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AlpErten (27-04-2021)

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .... yok öyle değil motosikletler italyaya gönderilecek deniyor. çok can sıkıcı bir durum.
    Avrupa da etkilenen motorlar için ben de öyle duymuştum : (

Tags for this Thread