Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Standart Sporcularımız Portekiz ve İtalya'da Piste Çıktı

Milli sporcularımız geçtiğimiz hafta sonu Portekiz ve İtalya’da farklı şampiyonalarda mücadele etti.

Dünya Moto3 Şampiyonası Portekiz GP’sine milli sporcumuz Deniz Öncü, aldığı ceza nedeniyle pit yolundan (5 saniye gecikmeli) başladı. Genç sporcumuz, 21 turluk yarışta başarılı bir performans sergileyerek, pit yolundan başladığı yarışı 15. sırada tamamladı.

Aldığı ceza nedeniyle çok üzgün olduğunu belirten Öncü, “Yarış benim için oldukça iyiydi. Zirve mücadelesine hazırdım ama verilen ceza ile bu mümkün olmadı. Pit şeridinden beş saniye artıyla başlamak zorunda kaldım. Ancak yarış sırasında oldukça iyi tur süreleri yapmayı başardım. 21 turun hepsinde elimden gelenin en iyisini yaptım. Bir puan aldım ve bu sezonki ilk puanımdı. Şimdi ne yapabileceğimi biliyorum. Bu yüzden Jerez'deki bir sonraki yarışa başlamak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

İLAYDA YAĞMUR YILMAZ’DAN BİR İLK

Avrupa Kadınlar Kupası İtalya’da 21 yarışçının katılımıyla yapıldı. Mugello pistinde düzenlenen kupada ülkemizi İlayda Yağmur Yılmaz temsil etti. İlk kez Avrupa Kadınlar Kupası’nda mücadele eden İlayda Yağmur Yılmaz, birinci yarışı 18.likle bitirdi. Pazar günü yapılan ikinci yarışta ise İlayda Yılmaz, kırmızı bayrakla durdurulan mücadeleden 17. sırada ayrıldı.

SOFUOĞLU ÖDÜL KÜRSÜSÜNE ÇIKTI

Dünya Supersport300 Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil eden Bahattin Sofuoğlu, Mugello pistinde yapılan İtalya Pist Şampiyonası SS300 sınıfının birinci yarışını 2.likte tamamladı. Milli sporcumuz, Pazar günü yapılan SS300 sınıfının ikinci yarışında ise damalı bayraktan 2. sırada geçti. Başlangıç ​​prosedürüne uymama cezası nedeniyle 20 saniye ceza verilen genç sporcumuz yarışta 14. sırada yer aldı. Oldukça çekişmeli geçen yarışlar sonunda Sofuoğlu, 22 puanla genel klasmanda 4. sırada haftayı kapattı.

İtalya Pist Şampiyonası’na (ELFCIV Campionato Italiano Velocità) misafir sürücü olarak katılan milli sporcumuz Can Öncü’de, SS600 ilk yarışında 4., ikinci yarışta da 3. oldu.
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

2. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

MelihUlubilgen (24-04-2021)

Tags for this Thread