Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Standart Öncü Haftayı Puansız Kapattı

Moto3 Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Deniz Öncü, İspanya’da uzun süre lider götürdüğü yarışta podyum mücadelesi verirken, son virajda kaza yaparak haftayı puansız kapattı.

Milli sporcumuz Deniz Öncü’nün (Red Bull KTM Tech3) yarıştığı FIM Moto3 Dünya Şampiyonası’nın dördüncü ayağı Jerez şehrindeki 4.400 metre uzunluğa sahip Jerez - Angel Nieto pistinde yapıldı. Moto3 sınıfında ülkemizi temsil eden milli sporcu Deniz Öncü, İspanya Grand Prix'sine uzun süre liderlik etmesine rağmen yarış son turunda düşerek haftayı puansız kapattı.

Yarışı değerlendiren Öncü, "Dürüst olmak gerekirse, FP1'den beri bu hafta sonu bizim için gerçekten çok iyiydi. Her zaman yalnız kalmaya, zorlamaya ve iyi bir hız bulmaya çalıştık. Oldukça iyiydim ve tek başına güçlü bir hızım vardı. Yarışta 10. sıradan zirveye çıktım. O kadar tutarlıydım ki, birçok sürücü beni geçmeye çalıştı ama uzun süre dayanamadı. Tüm yarış boyunca liderlik ettim. Ne yazık ki, altıncı virajda çok geç fren yaptım. Viraja girerken, her zamanki gibi fren yaptım. Ancak motosikleti ilk vitese getiremedim. Bu yüzden sadece ikinci viteste kaydım. Motosikleti durdurmaya çalıştım, ama Masia'ya çarptım ve kaza yaptım. Onun için gerçekten üzgünüm! Harika bir hafta sonu geçirdik, çok çalışıyorduk ve sonunda son virajda düştüm. Bu çok acı vericiydi. Fiziksel olarak değil. Umarım bu hafta sonu kadar güçlü bir şekilde Le Mans'ta da devam edebilirim. " diye konuştu.
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

2. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

MelihUlubilgen (04-05-2021)

Tags for this Thread