Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Standart Toprak Adım Adım Zirveye Tırmanıyor

Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, 2021 Dünya Superbike Şampiyonası'nın Portekiz yarışlarında 3 kez ödül kürsüsüne çıktı. Razgatlıoğlu, başarılı performansıyla pilotlar sıralamasında ikinci basamağa yükseldi.

2021 Dünya Superbike Şampiyonası'nda sezonun ikinci ayağı Estoril pistinde yapıldı. Razgatlıoğlu, muhteşem yarışlar çıkararak üç kez ödül kürsüsüne çıkmayı başardı. Genç sporcumuz, Portekiz'deki Estoril Pisti'nde gerçekleştirilen ikinci yarışa ikinci cepten başladı. Erken çıkış yaptığı için iki uzun tur cezası alan Toprak, cezasını tamamladıktan sonra 6'ncı basamağa kadar gerilese de performansını arttırdı. Yarışı uzun süre 4'üncü sırada götüren Razgatlıoğlu, rakibi Scott Redding'in hata yapması sonucunda üçüncü sıraya yükseldi. Yarışın kalan kısmında yerini koruyan Razgatlıoğlu, damalı bayrağın altından üçüncü sırada geçti.

Toprak bu sonuçla pilotlar sıralamasında 75 puanla ikinciliğe yükseldi.

TOPRAK KÜRSÜDEN İNMEDİ

Türkiye’nin yetiştirdiği en yetenekli motosiklet sporcularından Toprak Razgatlıoğlu, Cumartesi günü yapılan ilk yarışta podyuma ulaştı. Dünya Superbike Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden Razgatlıoğlu, Estoril Pisti’nde gerçekleştirilen ilk yarışta ikinci oldu. Yarışa 4. cepten başlayan başarılı sporcu, ilk viraj sonunda ikinci sıraya yükselmeyi başardı. Yarış boyunca bu konumunu koruyan Razgatlıoğlu, damalı bayrağın altından ikinci sırada geçti.

Öte yandan Razgatlıoğlu, Super Pole yarışını da ikincilikle tamamladı.

CAN ÖNCÜ 7. SIRADA YER ALDI

Milli sporcumuz Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası'na alışmaya devam ediyor. Şampiyonanın Portekiz’de yapılan ikinci yarışını Öncü 7.likle bitirdi. Estoril pistinde 18 tur süren yarışta rakipleri ile başa baş mücadele eden genç sporcumuz, damalı bayraktan yedinci sırada geçerek önemli puanları hanesine yazdırdı.

Öte yandan Dünya Moto3 Şampiyonası İtalya yarışında milli sporcumuz Deniz Öncü düşerek yarışı tamamlayamadı. Sonuçtan dolayı çok üzüldüğünü belirten genç sporcu, "Maalesef yedinci virajda kaza yaptım. Beşinci virajda soldan kayıyordum ve sol ikinci virajda yere düştüm. Tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Hepsini kontrol edeceğiz." dedi.

Kaynak
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

2. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (21-06-2021)

Tags for this Thread