Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 18´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

23 EYLÜL 2021,PERŞEMBE ( 6.GÜN)

Kahvaltı ardından günün planlamasını yaparken bugünün rotasında yoğun yağış olduğunu gördük.. Bugün planımız Cebeliarık’a kadar inip oradan tekrar Gaucin'e çıkan zigzaglı bir rotaydı.. Çok keyifli olacağını düşündüğümüz bir rota.. Ancak yağış keyif vermeyeceğinden yağış almayan daha kısa bir rota ile Gaucin’e ulaşmaya karar verdik..

Kara bulutları güneyimizde bırakacak şekilde yola koyulduk..

Hazırlıksız girdiğimiz bu rota da üzmedi bizi.. Virajları bol ama asfalt kalitesi zaman zaman düşük seyretti.. Ancak asıl rotamız olan Umbrique- Gaucin yoluna geldiğimizde yine her açıdan güzel bir yola geldik.. Burada da yağmurun bizi yakalamasıyla tedbirli bir tempoda Gaucin’e girdik.. Saat 12:30 gibi Otelimiz La Fructuosa Gaucin e geldik.. Otelin dış yapısını görünce acaba dedik...Ama içine girince turun en güzel ve en şirin oteline geldiğimizi anladık...Her odanın farklı bir teması var.. Manzara doyumsuz.. Bayıldık buraya.
    Otele erken gelmek artçılarımızın çok hoşuna gitti ama Murat ile bana yetmemişo lacak ki kaş gözler başladı Bizimkiler hadi siz bakın keyfinize dediler.. Hemen bir rota çıkarttık.. Çantaları odalara bırakıp Gaucin Ringine başladık...

Efsane rota yaptık.. Endülüs’ün en popüler 3 mekanından geçen bir ring oldu..Gaucin’den Ronda’ya, oradan Grazalema ve tekrar Gaucin’e dönen tamamı virajlı 155 km lik bir rota.. Google Map 3 saat 40 dk veriyor bu rotaya.. Bakalım biz ne kadar sürede yapacağız

Başlangıçta çiseleyen yağmurun da bitmesiyle GS 1250 lerin tatlı homurtuları eşliğinde virajdan viraja şehirden şehire sport bike tadında bir tempoyla 2 saatte ringi tamamlayıp otelimize geri döndük.. İndiğimizde Murat’ın ve benim suratımdaki ifadeyi görmeniz lazım..32 diş ortada

Bu arada Gaucin ekibi de nefis bir restoran bulmuşlar ve bizi kıskandırmak için ellerinden geleni yaparak ballandıra ballandıra orayı anlattılar..

Otelin karşısındaki marketten aperatif bir şeyler alıp terasa çıktık..

Otelimizden fotolar.. Otelimizin Sahibesi Catherine aynı zamanda bir seramik sanatçısı olduğu için otelinde bu objelere bolca yer vermiş..

Akşam şekerlemesi sonrası ekiple yemeğe çıkmak üzere saat 20:00 de otelin önünde buluştuk.. Murat’ın elinde bir kitap var..
    Evren: “Size çok enteresan Bir şey anlatacağım”. Dedi ve devam etti..
    “ Hakan Öge ismini duydunuz mu “
    Ben: “ Tabi ki... Macellanın İzinde- Mardek’in seyir defteri’nin yazarı meşhur Türk denizci. Dünyanın etrafını tek başına dolanmak üzere yola çıkmıştı.”
    Evren: Nereden biliyorsun?
    Ben: 2 yıl önce okudum.. Hatta yolda şu anki eşi ile tanıştılar
    Evren: Hah.. O eşi yani Sophia’yı nereden buldu?
    Ben: Ailesi, galiba ablası ile gezideydi
    Evren: İşte O abla ve eşi bu otelin sahipleri” dedi...
    Büyük sürpriz.....Nasıl yani.. Okyanuslarda yaşayan ve dünya turu yapan o aile bu aile mi?..
    Murat elindeki kitabı gösterdi.. Hakan ve Sophia’nin imzaladığı “Duygularla Akmak” isimli kitabı yanlarındaydı. Terasta Daniele ve Catherine ile epey sohbet etmişler..

Bu olayın şaşkınlığı ve hoşluğu ile akşam yemeği için bizimkilerin rezervasyon yaptığı Azulete isminde bir gurme restorana geçtik.. Bugüne kadar gördüğümüz en kapsamlı menu anlatımını izledik.. Restoranda toplam 6 masa var.. Yemekler o kadar enteresand ki uzun uzun ne olduğunu anlatması gerekti garson kızımızın.. Sanırım organik gıda temelli bir konsepti vardı. Bununla birlikte turun en yüklü hesabını ödedik buraya..

Eğlenceli, bol sohbetli, tadımlık yemekli bir akşamdan sonra yürüyerek 10 dk mesafede ki otelimize döndük..
    Konu alperiynem tarafından (08-10-2021 Saat 11:31 ) değiştirilmiştir.

2. alperiynem güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (11-10-2021),ERDAL CANTÜRK (08-10-2021),Evren Candemir (12-10-2021),halil yılmaz (11-10-2021),MelihUlubilgen (09-10-2021),Osman Somuncu (10-10-2021),Serdar ZIMBA (08-10-2021)

Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

24 EYLÜL 2021,CUMA. ( 7.GÜN)

Sabah sisli bir havaya uyandık.. Saat farkından dolayı saat 07:30 da bile güneş doğmamış oluyor.. Hava durumuna göre bugünkü rotayı da revize etmemiz gerekecek.. Aslında final günü turun en nefis rotası olacaktı.. Efsane bir rotamız vardı.. Ama sis ve yağmur o rotayı yapmayı imkansız hale getiriyordu.. Kahvaltıdan sonra durum değerlendirmesi yapacağız..

Kahvaltı saatimiz 08:40..Neden böyle net bir saat? Çünkü Daniele ve Catherine kendileri hazırlıyorlar kahvaltıyı.. Otelde toplam 6 oda var zaten..4 ü bizim.. Diğer iki oda da doluymuş..
    Yaptıkları kuruvasanlar fırından o saatte çıkıyor.. Sıcak sıcak yememiz için bu saati söylediler .
    Kahvaltı salonumuz otelin genel konseptine uygun bir şekilde yine çok keyifli..

Bu sırada Daniele ve Catherine ile biraz sohbet ediyoruz.. Onlara Mardek’in yeni sahibinin yayınladığı youtube videosunu gösterdim.. Gözlerinden o günlere gittikleri okunuyordu..Catherine, Sophie’yi aradı bu sırada.. İspanya’nın kuzeyinde Pireneler'de bir doğa oteli işletiyorlarmış Hakan ile.. Görüntülü görüşme ile Hakan Öge ile hem tanıştık hem de sohbet etme imkanımız oldu.. Şansa bak.. Bir efsane ile dağın başındaki bir köyde tanışma şansımız oldu..

Bu keyifli kahvaltının ardından rotayı ne yapacağımıza karar vermemiz lazım..Meteoroloji haritaları ile sanki denizlerde tekne ile gidiyormuş gibi ince bir çalışma yaptık.. Neticede yağmurun bize rahat vermeyeceğini bu nedenle bugünün rotasında olan Ronda ve Antequera ‘dan vazgeçmemiz gerektiğine karar verdik..Estapona’ya kadar kendi rotamızdan inip sonrasında sahilden Malaga’ya geçeceğiz..

Yolu buralara düşenlere mutlaka La Fructuosa Gaucin Otelini öneririz.. Sıradışı, sevimli bir otel.. Sahipleri de eniştemiz ve yengemiz sayılır
    Motosikletleri yükledikten sonra veda fotolarını çekip yola çıkıyoruz..

Yola geç çıkmamıza rağmen sis dağılmamış...Tabi bunda Gaucin’in yüksek rakıma sahip olmasının da katkısı var.. Sis yetmez gibi bir de yağmur indirdi.. Bu arada 7 günlük hava durumu hep güneşli gösterdiği için bizim yağmurlukları IMTBIKE ‘da bırakmıştık...Bırakmayaydık eyiydi
    Estapona ya inene kadar sucuk gibi olduk...
    Estapona bölgesi geçtiğimiz hafta büyük bir yangına maruz kalmıştı..
    Hatta bugün geçtiğimiz yollar geçen hafta kapalı idi..
    Sis yüzünden etrafı göremesekte yolun çevresindeki ormanlık alanların hali Marmaris yangınındaki gibi feciydi..
    Burada da Marmaris-Hisarönü kadar alan yandı..

Gaucin çıkışında Müfit’in deposunun 40 km menzili vardı.. Çıkışta benim işgüzarlığımla 7 km ileride benzinlik göründüğü için rotamızın tersinde yer alan benzinlik yerine düz rotada devam ettim.. Ama orada öyle bir benzinlik yoktu.. Gözüm aynada Müfit’te, kaldı kalacak derken 54 km mesafedeki Estapona’ya ulaştık.. Bende derin bir nefes aldım

Depoları doldurduktan sonra ver elini Malaga..
    Direkt IMTBİKE’a gittik ama onlarında siesta yaptıklarını unutmuşuz.. Baktık kapalı, otele devam ettik... Hotel Nostrum Airport havaalanına yakın bir otel.. Otelin restoranında yemeğimizi yedik..

Eşyaları otele bırakıp tekrar IMTBIKE’a gidip motorlarımızı teslim ettik..

Miguel motosikletleri kontrol etti..
    Ben ilk gün park ederken yavaşça devirmiştim motoru.. Plastik kısımda hafif bir erozyon vardı.. Bir şey demedi. .Bir haftadır bize yoldaşlık eden mortorlarımız ve Miguel ile vedalaştık. Valizlerimizi alıp taksi ile tekrar otele döndük.
    Eşlerimizi alıp şehir merkezine geçtik.. İspanya’daki son akşam yemeğimizi de cıvıl cıvıl bir ortamda bir restoranda yedikten sonra otele döndük..

Konu alperiynem tarafından (08-10-2021 Saat 12:32 ) değiştirilmiştir.

4. alperiynem güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

ERDAL CANTÜRK (08-10-2021),Evren Candemir (12-10-2021),halil yılmaz (11-10-2021),MelihUlubilgen (09-10-2021),Osman Somuncu (10-10-2021)

Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

25 EYLÜL 2021,CUMARTESİ

Bugün dönüşgünümüz.. THY ile Türkiye’ye dönüş zamanı..

4 saatlik biryolculuğun ardından İstanbul’a döndük.. İçimizdegeçirdiğimiz muhteşem bir haftanın keyfi ve mutluluğuvar.. Kazasız belasız,sorunsuz 2 yıldır beklediğimiz turumuzu sağsalim tamamladık ...Darısı Kuzey İspanya Turumuza

Umarım sıkıcı bir rapor olmamıştır...
    Bol foto ile akıcılık sağlamaya çalıştım..
    Biraz olsun okuyanı buralardan alıp oralara götürebildiysek ne mutlu bize...

Özet: Endülüs şahane.

6. alperiynem güzel mesajın için 9 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (11-10-2021),alper ozbas (08-10-2021),Cem Tanik (08-10-2021),ERDAL CANTÜRK (08-10-2021),Evren Candemir (12-10-2021),halil yılmaz (11-10-2021),MelihUlubilgen (09-10-2021),Osman Somuncu (11-10-2021),Serdar ZIMBA (08-10-2021)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Eline sağlık Alper , raporda araya girmek istemedim, söylediğin gibi bizi alıp götürdün valla ,hiç sıkılmadan okudum. Pandemi ile sürüş km lerimiz ve turlarımız azaldı böyle raporlar bizi bir sonraki rotalarımız için heveslendiriyor, heyecanlandırıyor. Ne güzel kazasız belasız artçılarınız ile gezmişsiniz.

İlk mesajında ki değindin konu ile ilgili bir kaç kelam etmek isterim, Enduroist olarak ortak paydamız motosiklet , içimizden birçok grup çıktı veya başka gruplarla ortak hareket edenler oldu ,oluyor , olacakta bunda biz grup olarak hiçbir sorun görmüyoruz dediğim gibi ortak payda motorlarımız , etkinliklerimize her motorcu davetlidir. Son yıllarda ki eğilim facebook ve whatsapp ağırlıklı hızlı paylaşım alanına kaydı ise de bunların hiçbirinin arşiv niteliği ve doğru arama özelliği yok, yazılanlar ,çizilenler bir süre sonra ya siliniyor yada aşağılarda kalıyor. Biz grup olarak forum kültürünü bir misyon kabul edip taşımaya devam ediyoruz, çok fazla içerik üretilmese de yıllar içerisinde ki paylaşımlar halen izleniyor, okunuyor. Site istatistikleri de bunu gösteriyor zaten. Elimizden geldiğince de bu bilgileri korumaya devam edeceğiz. Lafı çok uzattım, gıyabında bu konuya da değinmiş olayım dedim : )

Tekrardan eline sağlık , güzel bir rapor olmuş
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

8. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (11-10-2021),alper ozbas (08-10-2021),Evren Candemir (12-10-2021),halil yılmaz (11-10-2021),Osman Somuncu (11-10-2021)

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Çok keyifli rüya gibi bir gezi olmuş.
    Gezi raporu anlatım da çok güzel, zevkle okuduk.Kalemine sağlık Alper.

10. Osman Somuncu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (11-10-2021),alperiynem (11-10-2021)

Enduroist Katılımcı Üye Ahmet Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Bir çırpıda bitti. Emeğinize sağlık. Özlemişiz farklı ülkeler görmeyi de, gezi raporu okumayı da.
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

12. Ahmet Öztekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

alperiynem (11-10-2021)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alper paylaşım için çok teşekkürler. Harika bir gezi harika bir rapor olmuş. Alper Özbaş hep der İspanya’ya gidelim diye ama biz saha Safranbolu’ya gelemedik Covid falan bozuldu planlar.

Enduroist için Serdar zaten çok güzel yazmış.

Çok teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

14. Arif Oral Unal güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (26-10-2021),alperiynem (18-10-2021)

Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Raporunu sunduğum gezimizin videosu da hazır....
    Ancak biraz uzun
    İyi seyirler..

16. alperiynem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ERDAL CANTÜRK (02-04-2022),Serdar ZIMBA (24-03-2022)

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12