Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Standart ENDÜLÜS 2021

Merhaba arkadaşlar

Yaptığımız gezileri rapor haline getirip yayınlamak geri dönüp nasıl bir gezi yaptığımızı hatırlamak için de iyi bir kaynak oluyor bizim için de.. Hem de böyle bir gezi planlayanlar için kaynak ve rehber işlevi görüyor.. Artık günümüzde her şeyin sabun köpüğü gibi bir var bir yok olmasına inat Enduroist'in gezi raporları daimi bir kaynak olarak varlığını devam ettiriyor.
    Her ne kadar fotolarda göreceğiniz gibi üzerimizde halen aktif üyesi olduğumuz GS Trophy Turkey tişörtleri olsa da uzun yıllardır bir Enduroist üyesi olduğum için bu konuya hoşgörü göstereceğinize inanıyorum..

Bu girişgahtan sonra gelelim 17-27 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz ENDÜLÜS TURU'muzu anlatmaya..

2019 yılında yaptığımız Yunanistan-Bulgaristan-Romanya turumuz sırasında bir sonraki turumuzu aynı ekip ile Endülüs’te yapmaya karar verdik..
    Ekibimizi tanıtayım:

1) Hacer-Alper İynem

2) Sezer-Evren Candemir

3) İrem-Müfit Pehlivanoğlu

4) Müge-Murat Atasayan

Endülüs’de kullanacağımız motorların temini için 3 alternatif vardı..
    İlki kendi motorlarımızı RORO ile Toulon’a göndermek ve oradan Endülüs’e inmek. Toulon’dan Granada 1400 km.. En az 2 gün gidiş, 2 gün geliş 4 gün yol için harcanacak...Zaten 9 gün izin var.. Bir de RORO masrafı eklenince hiç cazibesi kalmadı..
    İkinci şık konteynıra motorları yükleyip göndermek...Anlaşıldı ki öyle bir olasılık yok.. Plakalı, kendi motorumuzu konteyner ile gönderemiyoruz.. Kaldı ki bir ihtimal olsa bile motorların karşı limana ne zaman varacağı belli değil..
    3. ve son şık motosiklet kiralamak.. O zamanlar euro henüz uçmadığından fiyatlar ürkütücü gelmedi.. Motor kiralama işi yapan büyük firmalardan biri olan IMTBIKE ile iletişime geçtik.. Tur tarihini eylül gibi planlayarak o tarihe müsaitliği olan 2 BMW 1250 GSA ve2 adet BMW 1250 GS kiralayarak kaporolarını gönderdik..Motorları 125 ve 115 euro gibi günlük fiyatla 7 günlüğüne kiraladık. 6gün üstü kiralamada km sınırı yok. 6 gün ve altında 300km/gün sınırı var.
    Sonra 2020 başında COVİD patladı ...Yaz aylarında İspanya sınırlarını kapattı.. Yazışmalar neticesinde turu bir yıl sonrasına yani 2021’e erteledik.
    2021 yılının ilkbaharında aşının uygulanmaya başlaması ile eylül ayında turu yapabileceğimize kanaat getirdikten sonra ben yaz boyunca rota çalışmalarına başladım...Pek çok kaynağı inceleyerek günlük ortalama 5 saat civarı yol yapacağımız ve şehirleri gezmeye vaktimizin kalacağı bir güzergah oluşturdum.. Basecamp’de rota oluşturup kendi navigasyon cihazlarımıza yükledik. Evren’de kalacağımız otelleri rezerve etti...Ve 17 Eylülü beklemeye başladık. Biz bekledik ama döviz beklemedi...Aldı başını gitti...Yapacak bir şey yok...Endülüs’e gidilecek.

17 Eylül 2021 Cuma

Sabah 06:00 da Müfit, İrem, Hacer ve Ben İstanbul Havaalanına gitmek üzere Safranbolu’dan yola çıktık.

Evren ile Sezer Eskişehir’den, Murat ile Müge’de İstanbul’dan yola çıkarak havaalanında buluştuk..

THY'nin 13:20 uçağı ile Malaga’ya uçtuk..

Yaklaşık 4 saatlik bir uçuşun ardından Malaga’ya ulaştık..

Maalesef orada tatsız bir sürpriz ile karşılaştık. Murat ile Müge’nin ekipmanlarının bulunduğu valiz kayıptı.. Birisi mi aldı, uçağa mı yüklenmedi bilemedik...Telefonlar görüşmeler derken en nihayetinde valizi bulamadık ve kayıp bürosuna bir rapor tutturup motorları teslim alacağımız IMTBİKE ın yolunu tuttuk..

Aslında motorları cumartesi teslim almayı planlamıştık.. Hafta sonu depo kapalı olduğundan teslimat için 90 euro extra ödememiz gerekiyordu.. Sonra IMTBIKE’ın sitesini tekrar incelediğimde bir gün önce saat18:00 ile 19:00 arsında ücretsiz olarak alabileceğimizi görünce uçaktan inince direkt olarak IMT’ye gitmeye ve motorları bir gün önce teslim almaya karar verdik. 90 euro vermekten de kurtulduk.

Murat ile Müge yarın sabah bize katılmayacaklar.. Tekrar havaalanına gelip valize bakacaklar.. Birisi aldıysa belki getirmiştir diye.. Bulunmazsa bir mağazadan yeniden mont pantolon ve botlarını alıp akşama bize katılacaklar. Kasklarımız yanımızda olduğundan onlarda sorun olmadı.

IMTBİKE’da motorlarımız hazır vaziyette bizi bekliyordu.

Telefon tutucularımızı ve depo üstü çantaları taktık.. Yanımızda götürdüğümüz BMW Navigator 5/6 larımızı taktık. Topcase ve yan çantalar kiralama bedeline dahildi. Ben ayrıca alçak sele talep etmiştim.. Onu da temin etmişler.
    IMTBIKE görevlisi Miguel ile sözleşmeleri imzalayıp valizlerimizi burada bırakıp tur moduna geçerek ilk gece kalacağımız Malaga’da ki Hotel Don Paco’ya geçtik.

Tur planımızda her katılımcıya bir şehir rehberliği görevi paylaştırdık. Malaga sorumlumuz Evren’di.. Onun ayarladığı restorana gittik ve sonrasında Malaga sokaklarını gezdik..

Türkiye’den direkt uçuş olması nedeniyle Endülüs turlarının başlangıç ve bitiş noktası genelde Malaga oluyor. IMTBİKE ın burada bir şubesinin olması bu anlamda işimize geldi.

Şehrin canlı sokaklarını da gezdikten sonra yarın turumuzun ilk günü için içimizde tatlı bir heyecan ile otelimize dönüyoruz..
    Konu alperiynem tarafından (05-10-2021 Saat 17:33 ) değiştirilmiştir.

2. alperiynem güzel mesajın için 13 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (10-10-2021),alper ozbas (07-10-2021),Cem Tanik (06-10-2021),ERDAL CANTÜRK (05-10-2021),Evren Candemir (06-10-2021),halil yılmaz (11-10-2021),Haluk Çakır (05-10-2021),Mustafa Özdemir 11 (05-10-2021),omercem (06-10-2021),Osman Somuncu (06-10-2021),Serdar ZIMBA (06-10-2021),SONAY YÜKSEL (06-10-2021),Uğur Özbay (06-10-2021)