Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye cem tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    cem tolga (bahtsız bedevi)
    Motosiklet
    bmw F650 1996 BEYAZ__ XT600E 1997 BEYAZ
    Marka
    Bmw

Standart bir iki bilgi verirseniz.

arkadaşlar merhaba bildiğiniz üzere ikinci motorum f650 yi huzurlarınıza sunmuştum ( sakın ha gece çekmişsin fotoları bir şey belli olmuyor demeyin uygun mekan bulamadım resim cekmek için daha ) ufak tefek zevkime göre değişiklikler yapmak istiyorum.
    bunlar;

1_ motor bloğu ve şasi tamamen siyah olacak ( araştırmalarıma göre kum boya atılması gerekiyormuş yanmaz olanlardan ) maliyetkonusu karışık biraz 200 ila 350 tl arası

2_ lastik takımı.(karo mu yoksa cadde ye elverişli mi alıcam karar veremedim. ve ayrıca lastik fiyatları ne öle yaa )

3_ tur camı (buldum sayılır bitane )

4_ bujileri değiştirsemmi ?

unutmadan bunlar hemen yapacağım işlemler deil. ama yeni yıla yenilenmiş güncellenmiş bir motor ile girmek istiyorum.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Konu cem tolga tarafından (16-07-2009 Saat 16:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazım hataları

F 650

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

sadece, tur caminin uzun yol icin gerekli birsey oldugunu soyleyebilirim. hatta geregi birak kesinlikle olmali...

digerleri icin ustalar birseyler soylerler sanirim.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Valla ben usta değilim ama karoo yerine TKC80 alırsan en azından asfaltta diğer dişli lastiklere nazaran çok daha iyi yol tutuşu var. Hele hele bu sıcak havada çok çok daha iyi yapışıyor yere.

Bujilerini değiştir bence çok bir maliyet tutmayacaktır. Yeni buji yakıtına ve performansına az da olsa etki edecektir.

Tur camı konusunda baypink'e katılıyorum ...

Bu arada TKC80 konusunda çok iddialıyım ...

Isim
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı baypink Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece, tur caminin uzun yol icin gerekli birsey oldugunu soyleyebilirim. hatta geregi birak kesinlikle olmali...

digerleri icin ustalar birseyler soylerler sanirim.
    evet kesinlikle listeden cıkartmıyacağım bişey. ama cok uzunları da kötü duruyor. kadıköy de buldum gibi birtene ;)

birde benim yan sehpa sanırım vakti zamanında kırılmış. yan sehpa bulabileceğim bi yer varmı (sahibinden deki satıcılara sordum kimsede yok ) motor çok yatıyor düşecek sanki
    Konu cem tolga tarafından (16-07-2009 Saat 16:49 ) değiştirilmiştir.

F 650

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Alıntı ctolga21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1_ motor bloğu ve şasi tamamen siyah olacak ( araştırmalarıma göre kum boya atılması gerekiyormuş yanmaz olanlardan ) maliyet400tl

2_ lastik takımı.(karo mu yoksa cadde ye elverişli mi alıcam karar veremedim. ve ayrıca lastik fiyatları ne öle yaa )

3_ tur camı (buldum sayılır bitane )

4_ bujileri değiştirsemmi ?
    1- Bence boya işi sadece görsellik amaçlı ve 400 tl bunun için cok buna gerek yok ammmmaaaaa illa ben yaptıracam dersende biraz daha arastırma yap o fiyat gercekten cok

2- bence oncelikle gezdigin guzergahları bir gozden gecir. Cadde veya karo alman tamamen kullanımına bakar hee eger deseydin hangi marka o zaman yorum yapılabilirdi.

3- Olmazsa olmazlardan bende de yok hatta bulursan uygun biseyler bende istiyorum ozelden bana da ulaş lutfen

4- Gecen Apo abiyle bizde konustuk bu konuyu bujinde bir sorun yoksa sadece daha iyi atesleme yapsın ve yakıt tasarrufu olur diye dusunuyorsan gereksiz cunku yok oyle birsey Apo abinin anlattıgına gore yok iste ne bilem krank mili falan filan da degistirmen gerek ki o işe yarasın.

Son olarak da abi suan icin gercekten motoruna masraf yapma yeni aldın ve neler cıkacagını daha gorememişsindir. Bir acil ihtiyacta maddiyatta sıkıntı cekme. İlla harcama yapacagım diyorsan git direksiyon bilyelerine baktır balatalar falan filan yani onemli parcaları yenile.

Ben aldım daha bir masraf cıkarmadı cok sukur sadece yag ffalan degisti ama alırken mesela direksiyon bilyelerini falan degistirttim. biraz kılımda ondan yoksa giderdi.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Alıntı ctolga21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evetkesinlikle listeden cıkartmıyacağım bişey. amacok uzunları da kötüduruyor. kadıköydebuldumgibi birtene ;)

birde beniim yan sehpa sanırım vakti zamanında kırılmış. yan sehpa bulabileceğim bi yervarmı (sahibinden deki satıcılarasordum kimsedeyok ) motor çok yatıyor düşecek sanki
    Benimki de resmine baktımd aynı o kadar yatıyordu motor bende kıllandım dedim bune dusecek sonra cıkardım yan sehpayı baktım cidden çok aşınmış kaynak yaptım aşınan yeri temizleyip dikleştirdim hatta eskisinden de saglam oldu fakat sanırım biraz fazla dik duruyor bu seferde engebede dengeli durmuyor. Sonra dusundumki aslında motorun biraz fazla yaatması daha iyi sanırım.

Isim
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben usta değilim ama karoo yerine TKC80 alırsan en azından asfaltta diğer dişli lastiklere nazaran çok daha iyi yol tutuşu var. Hele hele bu sıcak havada çok çok daha iyi yapışıyor yere.

Bujilerini değiştir bence çok bir maliyet tutmayacaktır. Yeni buji yakıtına ve performansına az da olsa etki edecektir.

Tur camı konusunda baypink'e katılıyorum ...

Bu arada TKC80 konusunda çok iddialıyım ...
    tck 80 e bakıcam motoru kışında kullanacağım için bana 4mevsim bişi lasım aslında

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- Bence boya işi sadece görsellik amaçlı ve 400 tl bunun için cok buna gerek yok ammmmaaaaa illa ben yaptıracam dersende biraz daha arastırma yap o fiyat gercekten cok

2- bence oncelikle gezdigin guzergahları bir gozden gecir. Cadde veya karo alman tamamen kullanımına bakar hee eger deseydin hangi marka o zaman yorum yapılabilirdi.

3- Olmazsa olmazlardan bende de yok hatta bulursan uygun biseyler bende istiyorum ozelden bana da ulaş lutfen

4- Gecen Apo abiyle bizde konustuk bu konuyu bujinde bir sorun yoksa sadece daha iyi atesleme yapsın ve yakıt tasarrufu olur diye dusunuyorsan gereksiz cunku yok oyle birsey Apo abinin anlattıgına gore yok iste ne bilem krank mili falan filan da degistirmen gerek ki o işe yarasın.

Son olarak da abi suan icin gercekten motoruna masraf yapma yeni aldın ve neler cıkacagını daha gorememişsindir. Bir acil ihtiyacta maddiyatta sıkıntı cekme. İlla harcama yapacagım diyorsan git direksiyon bilyelerine baktır balatalar falan filan yani onemli parcaları yenile.

Ben aldım daha bir masraf cıkarmadı cok sukur sadece yag ffalan degisti ama alırken mesela direksiyon bilyelerini falan degistirttim. biraz kılımda ondan yoksa giderdi.
    boya fiyatı fazer için alınmış bir fiyat benimki o kadar tutmaz kanaatindeyim. dediğin gibi zevk meselesi ve o şu an o kadar acil değil.araştırmalar devam ediyor çünki :d her an herşey olabilir
    üzerindeki metzeller ve memnunum aslında işten arda kalan kısımlarda şile ağva vs orman içleri belki
    tur camı 99 lira en uygun. ama daha uygunu mutlaka bulunacak. ;) haber veririm sana.
    üzerindekiler eski buji ateşleme daha iyi olcak diye düşünüyorum değişince maliyet tutmayacak bişey.

fazla bi masraf yapmıyorum aslında sade ufak tefek değişiklikler ve bunları aynı anda yapmıyacağım zaten ( malum ekonomi meseleleri )

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimki de resmine baktımd aynı o kadar yatıyordu motor bende kıllandım dedim bune dusecek sonra cıkardım yan sehpayı baktım cidden çok aşınmış kaynak yaptım aşınan yeri temizleyip dikleştirdim hatta eskisinden de saglam oldu fakat sanırım biraz fazla dik duruyor bu seferde engebede dengeli durmuyor. Sonra dusundumki aslında motorun biraz fazla yaatması daha iyi sanırım.
    benim engebeli yerde nerdeyse gidon değecek yere resmini cekicem bu gün koyarım bi bakarız.
    Konu cem tolga tarafından (16-07-2009 Saat 16:51 ) değiştirilmiştir.

F 650

dinc74
    Guest

bence motorun yan sehpası düzgün bir sekilde tutuyor motorsikleti o kadar yatmasının amacı binmekte zorlanmayasın diye o kadar açı verilmiştir.ayrıca bujilerin belli bir ömrü var zaten biliyorsunuzdur bujinin ömrü bitmişse değiştir.lastik konusunda arazi veya asfalt hangisinde fazla yol alıyorsan ona uyumlu al mesela lastiklerde %70 asfalt %30 arazi diye oranlı olanları var onları araştır

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Alıntı dinc74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence motorun yan sehpası düzgün bir sekilde tutuyor motorsikleti o kadar yatmasının amacı binmekte zorlanmayasın diye o kadar açı verilmiştir.ayrıca bujilerin belli bir ömrü var zaten biliyorsunuzdur bujinin ömrü bitmişse değiştir.lastik konusunda arazi veya asfalt hangisinde fazla yol alıyorsan ona uyumlu al mesela lastiklerde %70 asfalt %30 arazi diye oranlı olanları var onları araştır
    sanki çok anlıyorda konusuyor işte bu adam ne derse tersini yap çok yaşarsın

dinc74
    Guest

senin yaşın kadar ben motora bindim.sen askere git ondan sonra söz sahibi olursun eskiler öyle derdi hatırlıyormusun

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu