Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye ufuk tarhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ufuk tarhan
    Motosiklet
    zat 150 mondial-arora 150

Standart Hepİnİze merhabalar

sevgili arkadaşlarım,

Hepinize selam ederim. tatilden yeni döndüm diyebilirim. bu arada diger motorumun bakımıydı, işe dönmeydi, kızımın kurs işlerinin halledilmesi vesaire derken hiç bir şekilde aranıza katılamadım. bu vesileyle hepinizden özür dilerim.

öncelikle kaza yapan Ayberk arkadaşımıza Allah'tan acil şifalar dilerim. Allah bir kez daha böyle bir kaza göstermesin.

Ne yazık ki ülkemizde motor kullanıcılarına ışıkları açık olmasına rağmen hiç bir otomobil sürücüsü saygı göstermiyor. işte bu nedenle de motorcu arkadaşlarım böyle kazalara uğruyorlar.

bir hafta kadar oluyor yeni motorumu adı servis olan ancak servis ile alakası bulunmayan bir galeriye götürdüm. motorun eksikliklerini yaptırmaktı gayem. ne yazık ki ustaları dışardaymış bu nedenle yaptıramadan işe gittim.

ankara yı bilenler adliye binasının önündeki otobüs ceplerini bilir.. tam onların önüne geldiğimde sol yanımda neredeyse bana adeta sürtecek kadar yakın giden bir araba peydahlandı.. motorumu sağa cekip yavaşladım çünkü çarpmak üzereydi.. ben frenleyip yavaşlamama rağmen adam bir sağ çekti ve benim ön tekere arka tamponunu vurdu.. tabii kaçınılmaz son.. düştüm... aşağı yukarı 15 metre sürüklendim. ancak motorun üzerinden kendimi atmadım. zira ataydım sanırım arkadan gelen otobüs, otomobil veya herhangi bir aracın altında kalmamam mümkün değildi. dizim ne yazık ki kötü berelendi.. sol dirseğim de de biraz hırpalanma ve sağ omzumda bir lif atmasından başka bir yerime birşey olmadı.

motora gelince ön sis farlarından biri kırıldı. yandaki ayak koyulan paspas yukarı doğru eğrildi. iyi ki eğrildi.. o olmasaydı motorum haşat olurdu. onun üzerinde kaydım.. sağ aynam eğrildi.. ön fren kolu ise sürtünmeyle eğrildi.. çok şükür başka bir şey yok..

işin garibi bu olay tam olarak bir trafik polisinin önünde gerçekleşmiş olmasıydı.. trafik polisi gelerek bana hitaben "plakasını aldın mı" diye sormaz mı.. ya ben canımla uğraşıyorum. adamın dediğine bak.. yok dedim nerden alayım sen almadın mı dedim.. yok dedi.. birader adam arabanın eşgalini bir sonraki polis grubuna bildirir onlar da durdururlar.. adama en azından zararımı ödetirim. işte böyle bir memlekette yaşıyoruz. duyarsız.. gelen valla birader çok güzel düştün helal olsun sana demezler mi.. oy oy.. kime ne diyeyim.. şükür allaha büyük bir zarar görmedim.. motoru da daha sonra yaptırdım ama bu ülkenin trafikte en büyük ayıbı motorculara kesinlikle saygı gösterilmemesi.. sonra diyorlar ki bu motorcular neden böyle asiler. neden zarar veriyorlar.. adam sana en fazla 1.5 metre yaklaşacakken neredeyse 3 - 5 santim yaklaşıyor gelde adamın kaportasına tekme atma yani.. valla adamı çığırdan çıkarıyorlar..

hepinize tekrar selam eder ne motorunuzun grenajlarının ne de kaskınızın asfalt yüzü görmemesini diliyorum yüce Allah tan..

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

cok cok gecmis olsun ufuk abi... gercekten ucuz atlatmissin.

o adama kask ile soyle guzel bir kafa atamamis olmak resmen icime oturdu. serefsiz herif. cok sinirleniyorum bu dagdan gelmis, hicbirseye sap olamamis ama arabanin ustune cikinca kendini birsey zanneden ne idugu belirsiz canlilara. off off

Ordinaryus Enduroist Nuri Güzes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MEHMET NURİ GÜZEŞ
    Motosiklet
    1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

ufuk bey geçmiş olsun .Maalesef aynı kaderin kurbanıyız. cana gelmediği sürece bu tür kazalar ibret alınacak birer ders oluyor.motosiklette insiyatifi hep kendimizde tutmamız gerektiği gibi diğer araçların nasıl davranacaklarınıda kestirmek gerekiyo.burası nede olsa türkiye işte.bende 2 aylık bir ara verdim bu yüzden.

ziyaretci
    Guest

Aramıza hoş geldiniz ve geçmiş olsun

Banned
    Isim
    Nigar Tuncay
    Marka
    Diger

Angry

çok geçmiş olsun
    başınıza gelenleri okuyunca inanın çok sinirlendim ve
    aslında söylenicek çok şey ama neyse
    (heleki polise)
    bu arada hoşgeldiniz

Enduroist Kadim Üye Bülent İNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent İNAL
    Motosiklet
    V-Strom K/05 Kırmızı
    Marka
    Suzuki

Geçmiş olsun Başka kaza yüzü görmemen dileğimle.
    Bülent İNAL

Herkes aynıyken Ben farklıyım
    Şimdi herkes fark peşinde
    Ben aynıyım
    Buda benim farkım

Isim
    ufuk tarhan
    Motosiklet

Alıntı baypink Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok cok gecmis olsun ufuk abi... gercekten ucuz atlatmissin.

o adama kask ile soyle guzel bir kafa atamamis olmak resmen icime oturdu. serefsiz herif. cok sinirleniyorum bu dagdan gelmis, hicbirseye sap olamamis ama arabanin ustune cikinca kendini birsey zanneden ne idugu belirsiz canlilara. off off
    Alıntı mobidik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ufuk bey geçmiş olsun .Maalesef aynı kaderin kurbanıyız. cana gelmediği sürece bu tür kazalar ibret alınacak birer ders oluyor.motosiklette insiyatifi hep kendimizde tutmamız gerektiği gibi diğer araçların nasıl davranacaklarınıda kestirmek gerekiyo.burası nede olsa türkiye işte.bende 2 aylık bir ara verdim bu yüzden.
    Alıntı kaptan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoş geldiniz ve geçmiş olsun
    Alıntı NİGAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun
    başınıza gelenleri okuyunca inanın çok sinirlendim ve
    aslında söylenicek çok şey ama neyse
    (heleki polise)
    bu arada hoşgeldiniz
    Alıntı BUICK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Başka kaza yüzü görmemen dileğimle.
    Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Çok da enterasan bir haldir bu benimkisi.. ilk motorum olan Zat 150 yi de gene bir araba yüzünden daha bir haftalıkken düşürmüştüm. bunu da gene bir haftalıkken bir araba yüzünden daha doğrusu bizleri önemsemeyen dört tekerleğin üzerinde giden sürücülerin yüzünden düşürdüm. işin garip tarafı her yeni motorumu daha bir hafta olmadan düşürüyorum yavvvv.. : ))

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Alıntı ufuk.tarhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Çok da enterasan bir haldir bu benimkisi.. ilk motorum olan Zat 150 yi de gene bir araba yüzünden daha bir haftalıkken düşürmüştüm. bunu da gene bir haftalıkken bir araba yüzünden daha doğrusu bizleri önemsemeyen dört tekerleğin üzerinde giden sürücülerin yüzünden düşürdüm. işin garip tarafı her yeni motorumu daha bir hafta olmadan düşürüyorum yavvvv.. : ))
    himm demek ki bu isin nazari boyle oluyor... anlasildi ben sifir motor almayacagim

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Ufuk hocam geçmişler olsun.
    Neyazık ki bu memlekette motosiklet kültürü gelişene kadar bizler
    çook ama çoook bu tip olaylara maruz kalacağız.Tekrar geçmişler olsun..
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Isim
    ufuk tarhan
    Motosiklet

Alıntı gürbüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufuk hocam geçmişler olsun.
    Neyazık ki bu memlekette motosiklet kültürü gelişene kadar bizler
    çook ama çoook bu tip olaylara maruz kalacağız.Tekrar geçmişler olsun..
    Sevgili Gürbüz,

gecmis olsun dilegine tesekkürler.

aslinda burada sanirim bizlere cok büyük isler düsüyor olsa gerek. bu motosiklet kültürünü bizler gelistirecegiz. araba almak isteyeni motosiklete yönlendirerek yapmaya calisabiliriz örnegin.. üstelik bu motosikletlerin de ayni dört tekerli arabalar gibi vergi verdiklerini ve o karayolunda onlarinda özgürce gitme haklarinin oldugunu, trafik kurallarina en azindan 4 tekerli arac sahipleri kadar uyduklarini anlatmaliyiz. ancak bizim yasimizdakiler belki görmezler de bizden sonrakiler umarim görürler bu saygiyi..

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu