Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 179 Toplam 268 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 79129169175176177178179180181182183189229 ... SonuncuSonuncu
1,781 den 1,790´e kadar. Toplam 2677 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Dün motosikletimin hem yazlık bakımı hem periyodik bakımı hemde keyfe keder bakımını bir arada çıkarttım. Öncelikle Sabah 6 da yola koyularak Mecidiyeköy de Serdar Korkmaz ustamın yanına ulaştım. Kendisine bütün gününü bana ayırdığı ve titizlikle çalıştığı için teşekkür ederim. Motosikletimin 54000 kmde ki 6000 lik periyodik bakımı dışında, bridgestone trail wing nispeten off-road maksatlı ve artık beni değiştir diye bağıran lastiklerimi Metzeller Tourence lerle, 15-48 orjinal dişlilerini tasarruf amacıyla 16-47 dişlilerle ve nispeten yeni olan zincirimi de yenisiyle değiştirdim. ön amortisör körüklerimi MZ körükleriyle değiştirdikten sonra hala Çin den gelmeyen led sis farlarımın elektrik tesisatını da çektirip, 18:30 da işimizi bitirdik. ve Tekirdağ'a doğru yola koyuldum.

Ancak ayrı bir paragraf açmak istediğim bir değişim yaptım ki bundan çok memnun kaldım tavsiye ederim. aydınlatmasından çok memnun olmadığım ampullerimi led olanlarla değiştirdim. derdim uzun yol yaptığım için karanlık ışıksız yollarda önümü görebilmek ve görünürlüğümü artırmaktı. dün İstanbul- Tekirdağ arası kullanımda hiç uzunlara ihtiyaç bile duymadım. onun haricinde diğer araçları da gözlemledim en ufak bir rahatsızlık vermediğimi düşünüyorum çünkü hiç bir ikazla karşılaşmadım ve ayrıca yol vermeme yada görülememe gibi de bir sıkıntı yaşamadım.
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Yakın Zamanda Motosikletiniz İçin Ne Yaptınız ?

Alıntı ahmet f senel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda çok acayip şeyler yapacağım.
    Haftaya anlatırım umarım.
    1200 ile takas yapayım dedim.
    Olmayacak galiba.
    İyisimi tekrar bir ciddi bakıma alayım sezon gelmeden.
    Üstat, çırak lazım mı? Haber ver de yanına yardıma geleyim😉Merak içindeyim gerçekten, tam sevdiğim işler👍🏻
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Üye öner güleç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    öner güleç
    Motosiklet
    r1200 gsa sulu
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elektronikten çok anlamam. Bu yüzden benim cevap sağlıklı olmaz Şefim.

Zumo'ya alışman biraz zaman alacak. Komik şeyler yaptığı çok oluyor. Özellikle Türkiye haritası vb. konularda burada alacağın, daha doğrusu alamayacağın destek seni çok yoracak. Baytekin bu konuda tam bir facia.

Bir tavsiye de uzun yol rotaları için. Zumo'nun en keyifli yanı, uzun yol rotasını önce bilgisayardan yapmak, istediğin yolları seçmek, sonra da bunu zumoya aktarmaktır. Böylece istediğin her yoldan gidebiliyorsun. Uzun seyahatleri önce mutlaka bilgisayarda yap ve yolu kontrol et. Yoksa çok ilginç yollara sokabiliyor seni. zamanla mantığına alışıyor insan ve zumonun sözünü ne zaman dinlememesi gerektiğini öğreniyor. Benim makineye Zekiye adını taktım mesela. Bir arkadaş da, Asuman demişti. İnan bu isimleri hak ediyor.

Ben gidona bağlatmadım. Cam vidalarının arasına bir paslanmaz sac yaptırıp, tam camın içine ortaya koydum. Böyle görüş daha iyi oldu. Tavsiye ederim. İstersen yardımcı da olurum. Orjiinal bağlantılar var sw mototech'de ama çok pahalı.

Yardım için ne zaman istersen bağ kurabilirsin. Güle güle kullan.

ersan.ozyurt@gmail.com

Sormayı unuttum, hangi modelini aldın? Yanlış hatırlamıyorsam orijinal tesisatında role, sigorta her şey vardı?
    Evet abi orjinal tesisati var model zumo 590lm
    Fakat ben roleyi goremedim sigorta var sadece uzerinde
    Montaji ön cam demirine yapcam zaten ram mount var montaj icin orjinal montaj ekipmani
    Ben 2 el aldim cihazi ama butun aparatlari var gibi sanki
    Birde pc den nasil atarim rotalari bilmiyorum abi galiba map source diye program varmis onunlanmi oluyor bu is

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

garmin zumo için bmw r 1200 gs adv de extra soket vardır.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

Isim
    öner güleç
    Motosiklet
    r1200 gsa sulu
    Marka
    Bmw

Alıntı UĞUR KOÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    garmin zumo için bmw r 1200 gs adv de extra soket vardır.
    ugur usta kitapcikta da bi extra soketten bahsedi ama ben bulamadim
    2008 model r1200 adv bu arada model
    Motorun sol tarafinda kucuk bi plastik pandizot var arkasinda lastik basinc degerleri olan bi etiket var hatta o parcayi cikardim seleyi de cikardim baktim ama goremedim
    Hatta bi soket buldum ama doluydu sanirim sis fari olabilir diye dusundum
    Malum anadolunun ucra bi terindeyim burda herseyi kendimiz yapiyoz yapmaya calisiyoz
    Konu öner güleç tarafından (14-03-2016 Saat 20:58 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

2010 modellerde soldakınını harıcınde bırde ,farın altında var,2008 lerde far altında varmıydı hatırlamıyorum,ama yinede direk bağlıyabilirsiniz,garmınde röle gerekmez,zaten röle kullanırsanız bırte extra açma dügmesi kullanmanız gerekır tetikleme için,röle aşırı akım çeken halojen sıs farları için gerekidir,hoş biz led sıslerede her ıhtımale karşı röle kulanıyoruz
    Motosenkron İçerenköy

Isim
    öner güleç
    Motosiklet
    r1200 gsa sulu
    Marka
    Bmw

Alıntı UĞUR KOÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2010 modellerde soldakınını harıcınde bırde ,farın altında var,2008 lerde far altında varmıydı hatırlamıyorum,ama yinede direk bağlıyabilirsiniz,garmınde röle gerekmez,zaten röle kullanırsanız bırte extra açma dügmesi kullanmanız gerekır tetikleme için,röle aşırı akım çeken halojen sıs farları için gerekidir,hoş biz led sıslerede her ıhtımale karşı röle kulanıyoruz
    Evet ugur ustam biraz arastirdim int ten 2008 sonrasinda yag radyatorunun arkasinda 2008 oncesinde gidona giden kablo demetinin icine gizlenmis agzi kapali bir soket varmis bunu zumoyu veya navigator IV takmak icin koymus bmw bakalim ben bulabilecekmiyim fotograflar yardimiyla
    Role isine gelince onu zaten anahtar olarak kullanmak icin sordum kontak acilinca elektirik gelsin kapatinca gitsin bunun icinde arka stoptan + lı kontak alirim diyordum
    Birde zumo kac volt ile calisiyo acaba 5v falansa dogrudan 12 volt verirsek yakmayalim cihazi
    Kusura bakmayin kafanizi sisiriyorum bulundugum yerde bunu baglayabilecek kimse yok

Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

kablosu orjinal ise zaten kablo üzerinde düşürücü bir adaptör vardır,adaptör varsa kibrit kutusu büyüklüğünde direk bağlayın.
    Motosenkron İçerenköy

Banned
    Isim
    fatihçayır
    Motosiklet
    700x
    Marka
    Honda

hafta sonu koruma demirini söktüm
    böyle daha agresif zaten bi işe yaramıyor

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı öner güleç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet abi orjinal tesisati var model zumo 590lm
    Fakat ben roleyi goremedim sigorta var sadece uzerinde
    Montaji ön cam demirine yapcam zaten ram mount var montaj icin orjinal montaj ekipmani
    Ben 2 el aldim cihazi ama butun aparatlari var gibi sanki
    Birde pc den nasil atarim rotalari bilmiyorum abi galiba map source diye program varmis onunlanmi oluyor bu is
    Map source artık yok. Base camp yeni programı. Eski sahibi kayıtlı ise şifrelerini istemelisin. Gerisi kolay. Ararsın beraber yaparız.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Sayfa 179 Toplam 268 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 79129169175176177178179180181182183189229 ... SonuncuSonuncu