Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Haluk Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Standart Dayanıklı iç lastik

Arkadaşlar merhaba,

Motosiklet standart iç lastiklerine alternatif olarak satılan dayanıklı iç lastikler ne kadar dayanıklıdır acaba?

Bu tür bir ürün kullanım tecrübeniz oldu mu?

Memnun kaldınız mı?

Bunların da kendi içinde mukavemet dereceleri var mı ki?

Mesela hard enduro ya da cross motosikletlerdeki iç lastikler nasıldır?

Bisikletler için mevcut olan patlamaya dirençli dış lastik katmanı motosiklet lastiklerinde bir katman olarak kullanılamaz mı?

Ya da zaten böyle bir durum söz konusu mudur?

Daha önce uzun yolda lastik patlamasını tecrübe etmiş birisi olarak CRF Rally motosikletimde iç lastikleri –şayet işe yarayacaksa- böyle bir ürünle değiştirmeyi planlıyorum. Her ne kadar üzerinde gelen lastikler gayet dişli olduğundan çok uç bir durum olmadığı sürece patlayacağına ihtimal vermesem de daha mukavemetli bir iç lastik olsa sevinirim.

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Sorunuzun cevabini bilmlyorum ama lastiginizin disli olmasina guvenmeyin derim. Arazide lastigim bir kez patladi. Yeni lastigimle ilk surusumdu. Sokunce baktik ki takan usta! üç yerinden kaptirmis takarken. 3 Noktadan patlamisti.
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Haluk Çakır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Motosiklet standart iç lastiklerine alternatif olarak satılan dayanıklı iç lastikler ne kadar dayanıklıdır acaba?

Bu tür bir ürün kullanım tecrübeniz oldu mu?

Memnun kaldınız mı?

Bunların da kendi içinde mukavemet dereceleri var mı ki?

Mesela hard enduro ya da cross motosikletlerdeki iç lastikler nasıldır?

Bisikletler için mevcut olan patlamaya dirençli dış lastik katmanı motosiklet lastiklerinde bir katman olarak kullanılamaz mı?

Ya da zaten böyle bir durum söz konusu mudur?

Daha önce uzun yolda lastik patlamasını tecrübe etmiş birisi olarak CRF Rally motosikletimde iç lastikleri –şayet işe yarayacaksa- böyle bir ürünle değiştirmeyi planlıyorum. Her ne kadar üzerinde gelen lastikler gayet dişli olduğundan çok uç bir durum olmadığı sürece patlayacağına ihtimal vermesem de daha mukavemetli bir iç lastik olsa sevinirim.
    Ben kullandım. Wemoto'dan almıştım. Gayet de uygun fiyatlıydı. Et kalınlığı normal iç lastiğin iki katı. Reinforced olarak satılıyor. Ön lastik için uygun boyutu vardı. Kyoto marka. İki sene falan kullandım, sonra hayvan gibi bir çivi girince patlamış ama gümlemedi. Tavsiye ederim.

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Ben de 1 Yıldır kullanıyorum,4 mm et kalınlığı var, geçenlerde bir vida girmişti,Emre ninde dediği gibi gümleme olmuyor içinde jel de olduğundan cidayı çıkarttım,4-5 gün o şekilde kullanıp vakit bulduğumda yama yaptım yedeğini aldım yanımda taşıyorum yamaladığım lastikle yollara devam.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (28-06-2017 Saat 14:50 ) değiştirilmiştir.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

evine yakin enduro/motocross mekan varsa yardimci olurlar...online alternatif...

http://www.enduromarket.com/kategori...ri.aspx?Page=1

http://motoyildirim.com/ic-lastik-mousse

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Ben de motosikletimde kalın iç lastik kullanıyorum ama şöyle bir beklenti pek gerçekçi gelmiyor bana. Kalın iç lastik patlamaya engeldir.

Bu konu çok özel durumlarda geçerli ama lastiğinize girecek bir çivi yani ucu sivri ve yeterli uzunlukta bir cisim her türlü patlatacaktır. Ancak Gürol abi gibi Jel benzeri çözümler para eder. Peki ne iş bu kalın iç lsatik modası derseniz tamamiyle lastiğin kendi jant yanaklarından alacağı darbelere dayanım amacıyla. Olur mu darbe alırmı yahu diyorsanız size kısaca bal gibi alır derim. Arazide 5cm yükseklite bir taşa (ön teker için) vurmanız o darbe için yeterlidir.

O zaman asfaltta sürerken gerek yok kalın lastiğe hem ısınması da gecikiyor diyebilirsiniz. Bende size yine haklısınız derim bu yüzden CRF 1000L'nin orjinal iç lastiği kağıttan hallicedir Adamlar araziye uzak iç lastik kullanıyorlar orjinalde niyeyse. Ama şu var ki Türkiye yollarındayız. Bizde çukuru az mı. Vallaha çok. E çukura girince de janta yaslayabilirsiniz.

Vallaha osuydu busuydu derken en güzeli taktım lastiğe kalın sava iç lastiklerimi yanıma da yedek yaptım ince iç lastikleri. Yedek olarak kalın taşımak fazla yer kaplıyor nede olsa.

7. HakanVelioglu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Bora Karayel (02-07-2017)

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Geçen ay tenerem için Mitas iç lastik aldım, eskisi michelin idi. Mitas, Michelinden daha kalındı
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Teşekkürler arkadaşlar.

Ben de bu iç lastiklerin birazcık daha mukavemetli olacağını ama tabii çivi batması durumlarında işe yaramayacağını tahmin ediyordum. Bir çift kalın iç lastik siparişi geçiyorum. Gelişmeleri paylaşırım.

Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Gelişmeleri paylaşırım demişim, paylaşayım bari.

3 yıl kadar önce Heidenau K60 lastik ve yine Heidenau mukavemetli iç lastik aldım Motolastikten.

Lastikleri taktırdım ama nasıl olsa formulax uygulatacağım diye mevcut IRC iç lastiklerle devam edeyim dedim ve de Heidenau iç lastikleri taktırmadım.

Ankaraya geldiklerinde de Formulax uygulattım.

Ve K60’ları yaklaşık 20 bin km kullandım.

...

Bir hanım kızımızla birkaç gün süren bir “Ankaradan gelip lastik satın alımı ve müteakip montajının organizasyonu” içerikli telefon trafiğinden sonra 25 Haziran 2021 tarihinde İstanbuldaki bu Anlas Bayiinde Crf250 Rally motoruma Anlas Capra R modeli lastik taktırdım.

Motorumun üzerinde bulunan Heidenau lastiklerimde Formulax uygulatmış olduğum için lastik değişimi sırasında iç lastiklerimin de değiştirilmesinin uygun olacağını düşündüğümden Anlas lastiklerimi taktırırken yanımda daha önceden almış olduğum Heidenau iç lastiklerimi de götürdüm ve de bu lastik değişiminin organizasyonu için birkaç gündür telefonla görüşmekte olduğum hanım kızımızın yanında oradaki bir mekanik arkadaşa iç lastikleri verdim.

Yanımda adaşım Haluk da var bu arada.

Birkaç saat sonra lastiklerim takılmıştı ve de lastiklerime Ümraniyede tekrardan Formulax uygulatıp Ankaraya döndüm.

Motoruma 20 Ağustos tarihine kadar hiç binmedim ama 20-26 Ağustos tarihlerinde çıkmış olduğum Güneydoğu-Doğu-Karadeniz turumda bunun acısını çıkarıp yaklaşık 4100 km yol yapıp sağ salim evime döndüm yine sadece motosikletim için yaptırmış olduğum kapalı garajıma koydum. Sonrasında bir daha bakmadım motoruma.

Devamında ise, 17 Eylül 2021 tarihinde motorumu Ankara Honda Efe yetkili servisine götürmek için garajdan çıkartırken ön lastiğimin tamamen inmiş ve yere de bir miktar kül rengi sıvı akmış olduğunu gördüm.

Emanet bulduğum bir portatif pompa yardımıyla lastiği biraz şişirdim ve de evime yaklaşık 15 km mesafedeki Honda Efe servisine gitmek üzere yola koyuldum. Tabii yolda 2 benzinlikte daha hava basmak durumunda kaldım. Hatta ikinci benzinlik öncesi 300 m kadar itekledim motoru zira hava neredeyse tamamen inmişti.

Yetkili serviste motoruma uygun ebatta ön iç lastik olmadığı için hemen telefon edip bir arkadaşıma rica ettim ve de onun arabasıyla Ankara Yıba çarşısına gittik ve de 70 TL ödeyerek IRC marka ön iç lastik aldım ve de Honda EFE’ye bıraktım. “Lastikteki ne tür bir delik mukavemetli iç lastiği ve hatta formulax’i altetmiş olabilir acaba?” diye merak ettiğim için çıkan patlak iç lastiği de alacağımı belirttim mekanik arkadaşa.

Birkaç saat sonra motorumu almaya gittim ve de motorumdan çıkan delinmiş iç lastiğin de IRC olduğunu, yaklaşık 3 ay öncesinde İstanbuldaki Anlas bayiindeki lastik değişiminde kendilerine motoruma takmaları için teslim etmiş olduğum Heidenau iç lastiklerimin motoruma takılmamş olduğunu gördüm.

...

Siz olsaydınız ne düşünür ve yapardınız arkadaşlar?

Henüz firmaya yazmadım ya da telefon etmedim zira kurumun sahibine ulaşıp kendisiyle konuşmak ya da yazacaklarımın kendisine de ulaştığından emin olmak isterim.

Tadım kaçtı anlayacağınız...

Selamlar.
    Konu Haluk Çakır tarafından (19-09-2021 Saat 10:20 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Haluk abi çalmamışlardır ama hıyarlık yapmışlardır diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

12. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Haluk Çakır (24-09-2021)

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu