Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 162 Toplam 268 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 62112152158159160161162163164165166172212262 ... SonuncuSonuncu
1,611 den 1,620´e kadar. Toplam 2677 Sayfa bulundu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Barış merhaba,

Devir daim takımını nerde ve kaça temin ettin acaba ? Benimde 15 bin oldu sanırım. Sızdırma yok ancak alıp kenara koyayım diyorum.
    Halilim ben kendim değiştirdim uğur usta borusandan alıp bana gönderdi ben conta da istedim her ihtimale karşı. Şuan kafam rahat sızdırma yok. Değişim videosu internette var izle mutlaka sonra değiştir. Ben izleyerek değiştim artık antifiriz eksiltmiyor. Kolay gelsin
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halilim ben kendim değiştirdim uğur usta borusandan alıp bana gönderdi ben conta da istedim her ihtimale karşı. Şuan kafam rahat sızdırma yok. Değişim videosu internette var izle mutlaka sonra değiştir. Ben izleyerek değiştim artık antifiriz eksiltmiyor. Kolay gelsin
    Abi ben motoru aldığımda sadece keçelerini değiştirmiştim cunku mil temizdi. Önceki sahibi borusan çalışanı olduğu için komple bi bakıma soktum demişti.
    O halletmiş sanırsam. Ben iran öncesi tedbir amaclı keçelere el attım sadece. Bende antifriz eksikliği yok lakin tedbir amaclı alayım diyorum.

Bu arada amortisör keçe ve yağlarını değiştirdim bugün.

3. halil işvarlar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (07-12-2014)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Artık şarjla da adam olmaktan vazgeçen akümü değiştirdim

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ben motoru aldığımda sadece keçelerini değiştirmiştim cunku mil temizdi. Önceki sahibi borusan çalışanı olduğu için komple bi bakıma soktum demişti.
    O halletmiş sanırsam. Ben iran öncesi tedbir amaclı keçelere el attım sadece. Bende antifriz eksikliği yok lakin tedbir amaclı alayım diyorum.

Bu arada amortisör keçe ve yağlarını değiştirdim bugün.
    Amortisör keçe ve yağını benim de değiştirmem gerekli. Nerden anladığımı söyleyim üstüne bindiğinde sol amortisör kolu 1-2 km sonra yağlanıyor elimi vurdupumda elime bulaşıyor. Sanırım beni değiştir diyor. Şimdi sorum şu keçe ve yağı nerden ve kaça aldın. Borusandan mı yoksa piyasadan mı buldun. Bu parçalar borusan dışı alınırsa randıman verir mi?

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Amortisör keçe ve yağını benim de değiştirmem gerekli. Nerden anladığımı söyleyim üstüne bindiğinde sol amortisör kolu 1-2 km sonra yağlanıyor elimi vurdupumda elime bulaşıyor. Sanırım beni değiştir diyor. Şimdi sorum şu keçe ve yağı nerden ve kaça aldın. Borusandan mı yoksa piyasadan mı buldun. Bu parçalar borusan dışı alınırsa randıman verir mi?
    Yağ servis klavuzunda amortisör başına 600 ml 10w , ben ipone koydum. İnternetten temin edebilirsin ya da Elazığ Honda bayisinde belki vardır arayıp sormak lazım.
    Keçeleri amerikadan gelen bir arkadaşla getirttim lakin bildiğimiz keçe yani. Burada da bolca var. Ben bir kaç siparişin yanına eklettim öyle geldi. Ölçüleri forumda mevcut aratırsan bulabilirsin lakin amortisöre iyi bir keçe takmak lazım. Ben daha önceden suptex bulabilmiştim Elazığ'da . Çok verimli olmamıştı. Ağır arazi ya da bozuk yol sürüşlerinde terleme tarzı yağlanma yapıyordu.

Ekleme: Yağı borusandan almanın bir anlamı yok. En iyi keçenin takımı 50 tl. Borusan kaça veriyor bilemiyorum. Yani pek borusandan alınması gereken parçalar değil.

7. halil işvarlar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (09-12-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Honda XL 650 Transalpimin yağını(ipone 10-40) ve yağ filtresini değiştirdim orta ayaklığı işe yarar biçime getirdim Haftaya da aldığım hava filtresini takmayı düşünüyorum (Hilfo Filtro)

CBF 150 İçin ön fren balataları değiştirdim (Ümraniye sanayiden çakma balatalar ki Transalpe de aynı uygulamayı yapmıştım bi sorun yaşamadım),Hava filtresi ve yağ ve yag filtresini değiştirdim Az önce marş motorunun kömürleri tanıdığım bir abiyle şahin model bir arabanın marş kömürünü taktık şimdilik sıkıntı yok
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

Enduroist Kıdemli Üye BarışÇELİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Bene Eksiltme yok. Dün 60000 km oldum. Zaten her yerini sökeceğim. Debriyaj balatası, marş rublesi (1 sene oldu hala değiştiricem). Hafif bir terlemem var alt silindirde ona da el atıcam.

Bu arada ben de nihayet arka çamur sıyırıcısını takabildim. Çanta demirini de takacaktım. Ancak bazı cıvataları sökemedim. Ters diş kılavuz da işe yaramadı. Bakalım nasıl halledeceğim. Locktite ı abarttım galiba

Sağlıcakla.
    Konu BarışÇELİK tarafından (08-12-2014 Saat 10:31 ) değiştirilmiştir.

10. BarışÇELİK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (09-12-2014)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Bugün ön arka kışlık lastiklerim geldi ancak henüz takmadım, bayağı güzel görünüyorlar. Tur camım da bitti ve Melih Abiden de difüzörü eklettim (tek kargo parası vermek adına) çarşambaya da o gelecek. Zeus camdan almıştım biraz bekledim ancak isteğim doğrultusunda imal edildi. Şuan için parçalarımı takmadım takınca kendi topiklerinde resimlerini paylaşacağım.

Ayrıca KOÇ-TAŞ'a uğradım hafta sonu torq marka 19 tl ye lastik şişiren kompresör aldım. Plastik ve çok hafif onu da denemedim henüz. Lastiği değiştirirken deneyeceğim sonucunu yazarım.

Akümü artık 2 günü geçen park durumunda söküp odama alıyorum. Motosikleti denemek için takıyorum. Eğer sürmezsem söküyorum. Kendime bunun için KOÇ-TAŞ dan şarjlı tornavida aldım, grenajları sökmeden 4 vida ile orta bölmeyi kaldırıp aküyü alıyorum 5 dk. sürmüyor. Eğer akü bitmiş ise metrodan da einhell in redresörünü aldım. Ona yarım saat bağlıyorum şarjım da tamamlanmış oluyor. Havadisler böyle.

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Uğur Usta sağolsun Elcik ısıtma taktı. İlk izlenimlerim çok iyi. Orjinal gibi duruyor. Hiç sırıtmıyor. Artık sıcacık yolculuklar yapabileceğim :cool:
    Konu Berkay İnal tarafından (30-01-2015 Saat 18:36 ) değiştirilmiştir.

13. Berkay İnal güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (01-02-2015),UĞUR KOÇ (30-01-2015)

Enduroist Katılımcı Üye Ozan Fidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ozan Fidan
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı Berkay İnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur Usta sağolsun Elcik ısıtma taktı. İlk izlenimlerim çok iyi. Orjinal gibi duruyor. Hiç sırıtmıyor. Artık sıcacık yolculuklar yapabileceğim :cool:
    Hayırlı olsun Berkay güle güle kullan. Ben de almıştım zamanında ama taktırmadım duruyor öyle.

Bu arada ayna kullanmıyor musun sen?

Sayfa 162 Toplam 268 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 62112152158159160161162163164165166172212262 ... SonuncuSonuncu