Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye msari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa sarı
    Motosiklet
    f650gs
    Marka
    Aprillia

eklediğim maddelerden bir tanesi kontra.
    yıllarca motor sürdüğüm halde bilinçli olarak direksiyondan hiç kontra vermiyordum.
    aldığımız eğitime rağmen bunun ters gelmesinden dolayı da uygulamamıştım.
    bu yazı başladıktan sonraki süreçte bol bol uygulama fırsatı oldu. sihirli kelimelerden bir tanesi meğersem kontra imiş.
    iyi bir kontra alışkanlığı;
    - hem virajlarda yormuyor.
    - hem offroad da motora daha çok sahip olmanızı sağlıyor
    - hem de tehlikeli anlarda sizi otomatikman koruyor.
    tabi bunun için refleks haline gelmesi gerekiyor.

eğer özel olarak uygulamıyorsanız zevkin çoğunu almıyorsunuz derim.

2. mesele de genel olarak ihmal ettiğimiz beslenme eksikliği
    çoğu motorcu arkadaşımız türk kasına sahip ve belirli bir diet içinde olması gerekiyor. diet yapmanın 1.kuralı ara öğün. ve zaten yollarda olan bir arkadaşın ekstra enerji kaybı yaşadığını da düşünürsek yanımızda bir şeyler bulundurup 2-3 saat aralıklarla tıkınıp, şeker düşüklüğünün verdiği sabırsızlık ve karnımızı doyurma telaşesinden kurtulmak.
    siz de farketmişsinizdir ki, yolun çoğu zaman zevki karnımızı doyurduktan sonra meydana çıkıyor. ve genel olarak karnımızı doyurduğumuz yerler uzak noktalar oluyor.

bunun için besin seçimi de önemli. zira yayınıza alacağınız şeyler motorun titremesi yüzünden de bozulmaması lazım.

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

bu topiği nedense yeni görmüşüm naçizane bir onerim var camel bag denen su çantalarından edinmenizi şiddetle tavsiye ederim ... uzun yolda duzenli aralarla bir iki yudum su içmeniz dikkatinizi acayip şekilde toplamanızı kolaylastırır... ayrıca enerji içecekleri kahve vs yerine bir bardağa yarım limon sıkıp uzerıne maden suyunu boca edin kopursun ve o köpühü kaçırmadan hemen için ... ıkı dakika içinde dikkatiniz toparlanacaktır....

şahsen kle 500 kullanırken bı suru molayla 300 km yol gıttıkten sonra artık yol alamayacak kadar yorulurken şimdi motorumla iki molayla 900 km gıdebılıyorum belkı de daha fazla gıdebilirim ... molaların bır tanesı benzın için... yani yorgunluk hıssetmıyorum ... bunun motosıkletle cok ılgısı oldugunu dusunuyorum...

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Üçüncü maddede yazılan ses olayı dikkatimi çekti..Bir arkadaşım kaskın konforuyla ilgili olduğunu yazıyor.
    En pahalı veya konforlu kask dahi olsa rüzgar sesinin çok azını absorbe eder.
    Eğer 3-5 km den daha uzak bir yola çıkıyorsak kesinlikle ve mutlaka kulak tıkacı kullanmalıyız!..Gerçek konforu bu sayede sağlarız..
    Bence yorgunlukların en büyük nedeni tıkaç kullanmadan uzun yol yapmaktır..Denemiyenler lütfen bir defa denesin..
    Yakın gelecekte işitme duyusunu büyük oranda kaybetmek istemiyorsanız eğer!..

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı o.somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üçüncü maddede yazılan ses olayı dikkatimi çekti..Bir arkadaşım kaskın konforuyla ilgili olduğunu yazıyor.
    Eğer 3-5 km den daha uzak bir yola çıkıyorsak kesinlikle ve mutlaka kulak tıkacı kullanmalıyız!..Gerçek konforu bu sayede sağlarız..
    Bence yorgunlukların en büyük nedeni tıkaç kullanmadan uzun yol yapmaktır..Denemiyenler lütfen bir defa denesin..
    cok doğru amerikada yapılan arastırmaya gore motosıklet kullanıcılarının buyuk bır bolumu ılerleyen yaslarda ısıtme kaybı yasıyor...bızde henuz motosıklet kulturu cok yaygın olmadıgından onca genc motosıklet kullanıcısının 50 sıne geldıgınde ne buyuk sıkıntılar yasayacağı bılınmıyor.. buyuzden komfor bır kenara bazı ulkelerde kulak tıkacı kullanımı kask kullanımının tesfık edilmesi gibi tesfık edılıyor

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Kadim Üye AlperAcun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper Acun
    Motosiklet
    2002 R1150GS
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar bu gürültü rahatsızlığını çok azaltan bir başka ürün kullanıyorum. Belki bazılarınız görmüştür toplantılarda. Kaskın altına takılan neopren bir perde aslında. Kaskın kenarına yapışkan bir lastikle (kalıcı bir yapışkan değil, tutunucu diyelim) takılıp sabitleniyor ve kaskın altından gelen rüzgar ve uğultuyu ciddi anlamda kesiyor. Ha bir de kış aylarında benim gibi hassas burunlu tiplerin soğuk yeme olayını da engelliyor ki ben aslında onun için almıştım. Adı Jammer III, fiyatı 40 tl, Mototaş'tan aldım. Tavsiye ediyorum.

Isim
    mustafa sarı
    Motosiklet
    f650gs
    Marka
    Aprillia

Alıntı Riplatr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gürültü rahatsızlığını çok azaltan bir başka ürün kullanıyorum. Belki bazılarınız görmüştür toplantılarda. Kaskın altına takılan neopren bir perde aslında. Kaskın kenarına yapışkan bir lastikle (kalıcı bir yapışkan değil, tutunucu diyelim) takılıp sabitleniyor ve kaskın altından gelen rüzgar ve uğultuyu ciddi anlamda kesiyor. Ha bir de kış aylarında benim gibi hassas burunlu tiplerin soğuk yeme olayını da engelliyor ki ben aslında onun için almıştım. Adı Jammer III, fiyatı 40 tl, Mototaş'tan aldım. Tavsiye ediyorum.
    aradım bulamadım aslında linkini alabilirmiyiz ?

Isim
    mustafa sarı
    Motosiklet
    f650gs
    Marka
    Aprillia

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu topiği nedense yeni görmüşüm naçizane bir onerim var camel bag denen su çantalarından edinmenizi şiddetle tavsiye ederim ... uzun yolda duzenli aralarla bir iki yudum su içmeniz dikkatinizi acayip şekilde toplamanızı kolaylastırır... ayrıca enerji içecekleri kahve vs yerine bir bardağa yarım limon sıkıp uzerıne maden suyunu boca edin kopursun ve o köpühü kaçırmadan hemen için ... ıkı dakika içinde dikkatiniz toparlanacaktır....

şahsen kle 500 kullanırken bı suru molayla 300 km yol gıttıkten sonra artık yol alamayacak kadar yorulurken şimdi motorumla iki molayla 900 km gıdebılıyorum belkı de daha fazla gıdebilirim ... molaların bır tanesı benzın için... yani yorgunluk hıssetmıyorum ... bunun motosıkletle cok ılgısı oldugunu dusunuyorum...
    vitesi artırma zamanı geldi. sanırım dl650 ile popo seleden inmeden uzun yollar yapmak en azından benim için zor.

bu bol limonlu soda formülünü bir deneyeyim bakalım ne kadar dikkat açıcı.
    sağolasın emrah

Isim
    mustafa sarı
    Motosiklet
    f650gs
    Marka
    Aprillia

Alıntı o.somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerek buğuyu yoketmek gerekse güzel havayı teneffüs etmek gibi sebeplerden kaskın camını açıyoruz.
    bu şekilde de çok ciddi ses farkı oluyor.
    kaskın buğu yapmasını engellemenin bir yolu olarak da iyi rüzgar almasını sağlamak.
    durduğunuz zaman hemen buğu oluyor.

Enduroist Kadim Üye AlperAcun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper Acun
    Motosiklet
    2002 R1150GS
    Marka
    Bmw

Alıntı msari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aradım bulamadım aslında linkini alabilirmiyiz ?
    İnternet sitelerinde ben de bulamadım. Ama oradan bir kask almıştım raflara bakarken gördüm. Belki telefon ile sorarsan gönderebilirler...

Enduroist Kıdemli Üye ruzgarın_torunu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Binnur ÖZMEN
    Motosiklet
    Burgman 400dü büyüdü 650 oldu..
    Marka
    Suzuki

benim için uzun yol 400-500 km..

1-1,5 saatte bir mola veriyorum,
    dehidre olmayayım diye sürekli bol su içiyorum molalarda..

kulak tıkacı hep ihmal ettiim konu.
    bir ara alacağım.

genelde yorgunluk hissetmiyorum uzun yolculuklarda.
    hatta mutluluk mudur nedir bir o kadar daha gidesim oluyor
    Binnur ÖZMEN
    Suzuki Burgman 400 ==> büyüdü 650 executive oldu!

http://Rujumudasurerimmotoradabinerim.blogspot.com/

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu