Bir gece öncesinin yorgunluğu hala üzerimdeydi; sabah 4’e doğru kanepede uyumaya hazırlanırken…Saatimi 05.00’a kurmuştum; kanepede arkama yaslandım ve…

Çalan alarmın rahatsız edici sesiyle irkildim…Sabah henüz ağarmamıştı, sadece 1 saat kadar uyuyabilmiştim…Çok keyifli değildim…Ne kadar hızlı geçmişti o 1 saat….

İstemeye istemeye duşa doğru, tek gözü kapalı el yordamıyla yürüdüm…Duş faslı, traş derken kıyafetlere sarıldım, geç kalıyordum…Aceleyle buz dolabındaki yiyecekleri de yan çantama yerleştirip botlarımı giydim…

Apartmanda ki sensörler beni fark edince merdiven boşluğu bir anda aydınlandı…Tangır tungur elimde yan çantalar dış kapının otomatına bastım…Eminim birilerini uyandırmıştım..
En azından alt komşumu; ama zaten çok haz etmiyordum kendisinden….

Acele ve ter içinde motorun brandasını kaldırdırıp, önce disk sonrada zincir kilitlerimi çıkarttım…
Yan çantaları bağla…Kontrol et…Motoru ısıt…Lastikleri kontrol et…Far…

Eyvah vallahi geç kaldım!!!

Garajın kapısını açtım, motora atladım ve buluşma yerimiz Anadolu Otoyolu Gişeler Mevkisine doğru Bismillah deyip, açtım gazı…

Gerçekten de geç kalmıştım; Gürbüz ve Emrah hazır…beni bekliyorlardı,

Şakayla karışık biraz sitem ve yola çıktık…İlk durağımız OPET Mehmetçik Vakfı Tesisleri…Aç ayı oynamaz kuralı bizim içinde geçerliydi…

Bi’kaç serin kilometre sonra OMV’ye girdik…Bizim aslanparçalarını otoparkta bırakıp restoran’a girdik…

Gürbüz: Oooooo olm açık büfe varmış…
Emrah: Heheheeheee
Burak: Hanımefendi açık büfe ne kadar…
Hanımefendi: Tabelada yazıyor ya…
Emrah: 5,50lira mı?
Hanımefendi: Aaaa yooook 13,50lira…
Burak: Hani yazıyodu’? N’ooldu tabelaya… A#%+/=!!!*½*
Gürbüz: Biz çorba içelim…
Burak: Abi bütün limonları al…Ekmek bedava mı?
Hanımefendi: Hayır ücretli…
Burak: Bana ne kardeşim, ben vermiyorum…
Hanımefendi: Ne? Nası’ ama; ama…Öff bea senle mi uğraşıcam aman gitttt…

Neyse çorbaları hüpürdete hüpürdete içtik…Kalan limonları da cebime kpyup dışarıda bi sigara içelim dedik…
Emrah’ın ısmarladığı çaylarla sigaralarımızı sömürdük ve yola çıkmaya hazırdık…