Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 24 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye turkizmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    goxell
    Motosiklet
    BMW F650 funduro
    Marka
    Bmw

Standart F650 Marş Filiberi

F650 marş filiberi arızasından dolayı motoru çalıştırmakta yer yer zorluklar yaşıyorum. tamirciler dişlinin döndüğü aynayı doldurup yeniden taşlanması yolu ile ilk günkü gibi olabileceğini, bir başka grup usta ise bunun mümkün olamayacağını söylüyor.kapsamlı araştırmama rağmen yaşadığım ilde bu konuda keskin bir cevap bulamadım, marş filiberi arızasında parçanın yüksek maliyeti yüzünden tamir yolu sizce doğrumudur, yoksa para biriktir git orjinali almı dersiniz?
    Benzini Shell'den; Aklı Kel'den alacaksın.
    TURKiZMiR

Ordinaryus Enduroist __face__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

TURKİZMİR önce geçmi olsun.. bu FİLİBER dediğin şeyin marş rublesi yatağı olduğunu sanıyorum... banim istanbulda motosiklet ustası bir arkadaşım var (liseden arkadaşım) kendisine danıştım, o marş rublesi yatağıdır dedi.. doldurma taşlatma yapmasın çok uzun ömürlü olacağını sanmıyorum dedi... ikinci elini düzgün fiyatlara buluruz dedi... sen he dersen fiyatlarını araştır bakalım dicem..

nasıl gerekirse yardımcı olmaya da çalışırız.. (dilersen bana ulaşabilirsin :0545 401 45 46)

saygılar..
    Konu __face__ tarafından (05-11-2009 Saat 19:55 ) değiştirilmiştir.
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

ayni problem bende de var sanirim... bazen mars motoru dislisi, volan' i kaciriyormus (arabadaki mantigi dikkate alarak konusuyrourm, motorda volan yok sanirim ) gibi bir ses cikariyor. kuzgun usta soylemisti vakti zamaninda. herneyse bakalim, kis geldi benim motoru calistirmak zorlasmaya basladi. bir ara motoru aldigim melih ustaya gidecegim sanirim.

Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

BAYPINK sorun olursa haber verirsin sanırım.. bak bişey yaptırcaksan makinaya bi fiyat al.. bizede bilgi ver bende bi fiyat alayım... hangisi işimize gelirse ona gidelim... kollayalım ailemizi...
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Ohhh BMW kardeşliğine bak ne güzel ya Feyzhan hocam ; valla seninle daha önce tanışsaydım F650'ye biniyor olurdum herhalde , çok ilgilisin helal olsun ...

Sonucu burda bizimle paylaşırsanız seviniriz ...

Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

GİOTİNE eyvallah dostum...
    ama bu aralar bence sadece geyik yapıp gezi düzenlemek için kullanılmamalı.. bir birimizin her sorununa elimizden geldiğince eğilmeliyiz...
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Enduroist Üye turkizmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    goxell
    Motosiklet
    BMW F650 funduro
    Marka
    Bmw

face beni sevindirdin, tamirine çuvalla para vereceğime sanırım ikinci el temiz bir rubleyi tercih ederim. benim inancımda elbette bu torna tesfiye işlerinin ülkemizdeki tezgahlarda henüz yeteri kadar gelişmediği yönündeydi, telefon numaranı aldım seninle irtibata geçeceğim. izmirde çıkma veya ikinci el motor parçalarından sanırım japonların bol miktarda mevcut, enduro olarak pek parça bulunmuyor. ben şu ana kadar bütün parçaları BMW orjinal olarak getirttim ve kullandım. ancak bu marş filiberi ve rublesi için bmwnin fiyatları çok acımasız.
    izmirde race motor hazırladığı halde motoruma burak21 bakıyor olması, bir düzgün enduro tamircisi bakım servisi olmaması beni ciddi sıkıntılara sokuyor. ustaların ağzında hep bi "hallederiz bakarız yaparız" klişesi var. sonu "riz"le biten cümlelere sinir oluyorum çünkü hiçbişi hallolmuyor.
    neyse face tekrar ilgine teşekkür ederim, irtibata geçeceğim seninle. sağolasın.
    Benzini Shell'den; Aklı Kel'den alacaksın.
    TURKiZMiR

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Alıntı turkizmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim inancımda elbette bu torna tesfiye işlerinin ülkemizdeki tezgahlarda henüz yeteri kadar gelişmediği yönündeydi...
    cumlesine bir talasli imalatci olarak fena bozuldugumu belirteyim cunku bizde ki torna tesviye (diyerek acaip yuzeysellestiriyorum) makinalarinda gayet ciddi isler yapmaktayiz ki, o parcalarin tamamini olmasi gerektigi gibi isleyebilecegimi iddia ederim

gerci haklisiniz... ne yazik ki imalatcilarimizin klasik turk ruhu ile "hallederiz abi" yaklasimi nedeni ile ben de cok (alt yapimcilar nedeni ile) cekiyorum. bu kadar bastan savma is nasil yapiyorlar, nasil gonderiyorlar hala anlamiyorum. herneyse bu konuyu kapattim.

feyzhan kardesim, bu konu ile daha ilgilenemedim. bi benim ustaya gideyim ondan sonra burada tekrar yazarim.

Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

TURKİZMİR ne demek dostum yardımcı olabilirsek sevinirim..
    bak aslında enduro ve bilhassa F650 ikinci elleri aslında gölcük, izmit, adapazarı civarında kıyamet gibi... ama işte oralardan tanıdık bildik bi adamdan almazsan.. tahmin edebileceğin sonuçlar elinde kalıyor.. bu yolları kat ettik ve adamlarımızı bulduk çok şükür...

alırız takarız işe yaramazsa parasını göndermeyiz.. parçayı geri göndeririz şeklinde bir güvenle çalışıyoruz...

bana ulaşmak istediğin zaman ulaş tel 7/24 açık ve genelde de 2-3 te yatarım... zati 12-01 arası dükkanı anca kapıyorum...

senin o sinir olduğun durumlardan dolayıdırki ben de bu derece araştırmacı oldum ve birden .evremde genişledi..

her zaman arayabilirsin..

saygılar..
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

BAYPİNK bak işte bu da acı bir sonuca ulaştırıyor bizi.. bi çok iş dalında olduğu gibi şöyleki: sizin meslekte işini düzgün yapmayanlardan dolayı insanlarda bir ön yargı oluyor ve hepsi aynı kefeye konuyor.. bu cidden acı...

bu arada sen de hepimizin bi gün işine yarayabilecek bir işle mi uğraşıyorsun ne?

yardım etmekten zevk duyarım.. bilgi vermen yeter.. elimden geleni yaparım..
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu