Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 31 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Standart Temmuz 2008'de YBR ile 2210 km ...

2008 Temmuzunda kısıtlı imkanlarla YBR ile yaptığım geziyi paylaşmak istedim sizinle arkadaşlar. Benim içinde ayrı bir anlamı vardır bu gezinin ...

İyi seyirler ...

Son 6 aydır kafamdaydı bu gezi işi, nereye gideceğime bir türlü karar verememiştim fakat ;
    nisan ayında geçtiğim kazdağlarının etkisinde kaldığımdan rotamın bir kısmı mutlaka oradan geçecekti.
    Sonunda bir arkadaşımın dürtmesiyle marmaris - gökova - akyaka'ya gitmeye karar verdim.

Bir gece öncesinden tüm hazırlığım bitmişti. Lastik tamir seti , alet edevat vs. ...

12 Temmuz cumartesi sabah? 06,30 da bastım marşa .

28876 km. Motor'a bindim içimde öle bir korku vardı ki evime bir daha dönemeyecekmişim gibi ...

Atladım motoruma soluğu eskihisar - topçular feribotun'da aldım. İnsanların gözleri üzerimde rahatsız oluyorum bu durumdan ama kaçış yok.

Güneş şimdiden yakmaya başladı işim zor ...

2 saat 30 dakika'da Bursa'ya giriyorum. Giriş yolunda önümdeki arabaının arka camı durup dururken patladı tüm cam parçaları
    önümde döküldü. Ucuz atlattım. Camın patlama bahanesiyle durup bir iki fotoğraf çektim.

Sinek gözlüğümün iç tarafında ölmüş, nasıl olmuş anlamadım
    Hiç durmadan Susurluk'a kadar devam ediyorum. Ortalama hızım 80/90 km/h. Kamyoncularla yolda iyi anlaşıyoruz.
    Polislerle selamlaşıyorum bile hatta fakat görünürde hala benden başka motosiklet yok.

Susurluk'ta yemek molasından snra gaz ksmeden Balıkesir'de ufak bir mola. Hava iyice yakmaya başladı.

Yol'da fotoğraf çekmek çok zahmetli iş oldu benim için çünkü , makine ufak değil cebine koy çek olamıyor
    Konu Gİ tarafından (06-11-2009 Saat 12:16 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Güneş tam tepemde Aydın otobanına giriyorum. Hava 39 derece yüzüm sıcak rüzgar'dan yanıyor. Bot'umun içi kavruluyor
    Durmak yok yol'a devam.

Hiç durmadan (benzin alımı hariç) iyi bir kondisyon'la tam 12 saatte istanbul'dan Marmaris - Akyaka'ya iniyorum.
    İşin kötü tarafı hiçbir yerde boş oda yok. O yorgun halimle zar zor bir oda'ya attım kendimi. Ciddi yorulmuştum.

Gece o şekilde bayıldım, akşam gibi arkadaş aradı 'sabah alıyorum seni tekne turuna çıkıyoruz' dedi. Sonra öylece uyudum yine.

Akyaka'da güzel bir sabah vardı. Neyse bindik tekne'ye koy koy gezmeye başladık.

Genel'de ege ve akdeniz'in çoğu sahil şeridinde deniz pek temiz değildir. Size tavsiyem gittiğiniz yerlerde mutlaka bir tekne turu'na katılın özellikle Ege'de.

İnanılmaz temiz koy'lar vardı. O kadar berrak tı ki insan girmeye çekiniyordu.

Yine akşam ettik. Bir gün batımı fotoğrafı. Gerçi 5'te batmıyor güneş ama o saatte dağın arkasında kaldığı için şimdi çekmek durumunda kaldım Ama olmuş sanırım :P

Cumartesi çıktım istanbul'dan yol'a günlerden oldu pazartesi. Marmaris Dalyan'a gitmek için sabah düştüm yol'a.
    Konu Gİ tarafından (06-11-2009 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Akyaka'ya 70 km uzaklıkta mükemmel bir belde.

yol üzerinde gördüm bordo tabela'yı daldım içeriye. Geyik kanyon'una doğru.

Yolculuğun en çok keyifaldığım kısımlarından biriydi Geyik kanyon'u yolu.

Konu Gİ tarafından (06-11-2009 Saat 12:28 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

1 saat kadar geyik kanyon'unda oyalanıp gaz kesmeden Dalyan'a girdim. Önceden ayarladığım pansiyon'a gittim.
    Yükümü indirip makine mi kaptığım gibi soluğu köyceğiz göl'ünde aldım. Çok merak ediyordum burayı , zira ertesi gün etrafını dolaşacaktım motorla.

Akşam dalyan merkezi dolaşırken tekne turu satışı yapan arkadaşlar'a köyceğiz gölünün etrafından Kaunos Antik kentine nasıl giderim diye sordum.
    Görevli arkadaşla diyaloğumuzu aynen aktarıyorum ;
    - selamünalyeküm , Şu kaunos'a motorla nasıl giderim ? köyceğiz gölünün etrafından dolaşılıyormuş galiba.
    - ne gerek var atla burdan sandal'a 2 liraya geçirsinler seni.
    - yok ben motorla gidicem oraya gezicem tarihi yerleri.
    - kardeşim ordan'da gidersin çok yakın zaten ne gerek var 200 km yol yapmaya. atla git burdan en güzeli
    - yok ben motorla gidicem göl'ün etrafını dolaşıcam
    - kardeş sen manyakmısın nasıl bir yol orası bilemezsin
    - tabiiki manyağım motorla gelmişim istanbul'dan buralara '' deyince kahkahalar koptu
    Bana güzel bir Dalyan kataloğu verdiler sağolsunlar harita'da içindeydi

Ertesi sabah yani 15 temmuz Salı günü aldım haritayı çıktım yola. Köyceğiz göl'ünün diğer tarafından başladım.
    Çok tatl?u virajlar , zevkli yollar vardı. Heryerde durasım geldi ama ... Çok konuştum fotoğraflarla başbaşa bırakayım sizi biraz.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Köyceğiz gölü'nü bitirip Ekincik koyu'na geldim. 1 saat kadar burda denize girdim takıldım.
    Mesafe uzunluğundan kimse gelmiyor olacak ki çok sakin bir plajı vardı.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Sonra Ekincik'ten çıkıp Kaunos'a devam ettim. Haftaiçi olduğundan kimsecikler yoktu. İzin istedim motosikletim'le Şehir'in içine girdim.

Konu Gİ tarafından (06-11-2009 Saat 12:30 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Buras? Kaunos Kaya Mezarlar?. Google'da daha ayr?nt?l? bilgi bulabilirsiniz. Bana Sümela Manastırını anımsattı.
    Onun kadar olmasa da insan hayrete düşüyor nasıl deldiniz o şekilleri verdiniz diye.

Bugün'ü de bitirdikten sonra ertesi sabah yine Akyaka'ya arkadaşımın yanına dönüyorum. (çok ısrar etti kıramadım)

Güzel bir kahvaltı'dan sonra Akyaka'ya 30 km uzaklıkta yolu gayet bozuk olan Akkoy'a gidiyoruz.
    Burası çok hoşuma gidiyor suyu inanılmaz temiz.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Yine bir günü bitirirken gün batmadan bir gün batımı fotoğrafı daha

Birkaç Akyaka fotoğrafı.

16 Temmuz sabah'ı 6,30 yola düşüyorum yine yola.
    Motosiklet'le tur'a çıkmış olan dostum emrah'la çanakkale'de buluşmak üzere sözleşiyoruz.
    O sabah 9'da dikili'den düşüyor yola ve Çanakkale'de Truva Antik kentinde buluşuyoruz.

Çandarlı taraflarında kaskımın içinden arı giriyor ve yüzüme çarpıyor, hayvancağız korkudan iğnesini batırıyor şakağıma.
    Hemen çekiyorum sağa kask'ı çıkardığı gibi şişiyor şakağım. Hemen bir merhem müdahalesi sonra yola devam.
    Arı fotoğraf çekmeme sebep oluyor. yoksa duracağım yok

Ve sonunda Kazdağları. Bu manzara beni başka yerlere götürüyor. Herneyse bir çay içiyorum manzara'ya karış.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Tertemiz dağ havası ve manzara'sı yol'da durmam için neden oluyor. Bol bol fotoğraf çekiyorum burda.

Ezine üzerinden Truva'ya geliyorum , ama Emrah ortalıklarda yok. Yarım saat gecikmeyle geliyor paşam.

1 saat kadar Truva'da takıldıktan sonra feribot'a atlayıp Eceabat'a ordan Gelibolu üzerinden Edirne - Enez'e gidiyoruz.
    Gelibolu'dan sonra yol kalabalık ve otomobil şoförleri inanılmaz can sıkıcı.

Tam'da sivrisineklerin mesai'ye başladığı dakikalar'da giriyoruz Enez'e ve sivrisinek yağmurundan kurtuluş yok.
    Kask'ın hali ortada. Saatime bakıyorum 14 saat 45 dakika'da gelmişim Marmaris'ten enez'e.
    İşin ilginç tarafı kendimi çok iyi hissediyorum gram yorgunluk yok (red bull yaptı sanırım)

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Paşam ertesi gün tutturdu motorlarla gezelim diye. Gezdikte ama gezme canım çıktı.

Paşam kum'a soktu bizi. Bi güzel makinelerin içine ettik kumda

Enez'de geçirdiğim 2 günden sonra c.tesi sabahı yine 6,30 da yola düştüm 3 saat 30 dakika'da istanbul'a evime geldim.

Kilometre saatine baktım 2210 km yol yapmışım. Toplamda 230 ytl benzin harcamışım. Artık gerisini siz hesaplayın.
    Kusura bakmayın çok kopuk ve çok sıkıcı bir rapor oldu ama fotoğraflar çok kısıtlı oldu ...

Bu şekilde 2 ayrı sitede daha yayınlamıştım.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu