Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 74 Sayfa bulundu

Hybrid View

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı alperiynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kask içi gürültü düzeyi 100 dB civarına çıkabiliyor. 90dB üzeri sese uzun süre maruziyet işitme kaybına yol açar. Bu nedenle kulaklık kullanımı şiddetle tavsiye olunur.
    3 çeşit kulaklık kullandım.

İlk olarak MR çekimlerinde kullandığımız 3M'in sünger kulak tıkacı...Aslında fena değil, motordan geri bildirim alınabiliyor, ama tekrar kullanımı zor, kirleniyor. Ekonomik.

Sonra hırdavatçıdan aldığım silikon kulak tıkacını denedim.(3 TL) Derin sessizlik sağlıyor...Motor kendi kendine gidiyor sanki...Vites değiştirmek bile gerekmiyor, zira devir saatine bakmadan hiçbirşey anlaşılmıyor, bir daha denemedim

Son olarak alpinstar'ın pahalı ürününü kullandım ve kullanıyorum. Kask içi gürültüyü 35 dB azaltıyor. Uzun yolda gürültü kaynaklı başağrısını önlüyor.Kulaklıktan gelen sasi azalmış olmakla birlikte duyabiliyorum. Daha fazla ses istenilirse içinden çıkan daha geniş deliği olan diğer parça takılabiliyor..Dezavantajı fiyatı. Uzun süre kullanacağımızı düşünürsek kabul edilebilir bir harcama olacaktır.
    o zaman 3M sünger kulaklıklardan alacaz. bende hırdavatçıdan olanı aldım idi. hiç duyamadığım ondanmış

KILIBIKRAYDIR

2. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

alperiynem (21-11-2015)