Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345
41 den 44´e kadar. Toplam 44 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Ferhat ASAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ferhat asar
    Motosiklet
    CAPONORD ETV 1000
    Marka
    Aprillia

Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    Yani diyeceğim şu ki; bilmeyenler ve yaşamayanlar çenesini kapasınlar boşa dedikodu yapmasınlar ve hep birlikte el ele Caponun hakkını teslim etsinler. O bir enduro efsanesidir.
    Bir de akranları ile mukayese için fotoğraf koyuyorum
    eline, ağzına sağlık Yusuf Abi.. bana pek birşey bırakmamışsın.. en can alıcı yeri de yaptığım alıntı kısmı..

iki yıl takip ettim, rüyalarımda gördüm ama o dedikodular yüzünden bir türlü karar verip de alamadım. V-strom DL 650'yi O'nun yerine koydum. bana göre sınıfının en sorunsuz ve süperi; ikinci aşkım olan ve zevkle 22000 km yaptığım, beğenerek bindiğim DL650'den inip Capo'ya bindiğimde V-Strom'un bir mobilet olduğunu düşündüm..

Capo'nun sürüş keyfi süperdir.. oturuş pozisyonu, konforu ve rüzgar koruması, tıpkı vibrasyon olayı gibi başkalarıyla asla kıyaslanamaz.. rüzgar sadece kollarınıza hafifçe çarpar, kaskınızın üst kısmını yalar geçer.. gövdenize ve bacaklarınıza asla deymez.. uzun yolda bir çok arabadan daha rahattır.. şahsen O'nunla uzun yolda arabama göre daha rahat ediyorum.. artçı konforu da mükemmeldir.. eşim tarafından defalarca test edilmiş ve onaylanmıştır.. bu yaz Ayvalık-Assos arasında yol boyunca eşim; daha önceleri de birçok kez yaptığı üzere -resmen- uyumuştur..

1,5 yıl içinde 23.000 km yaptım Capo'm ile ve her geçen gün aşkım daha da büyüyor. Capo'yu binmeyen bilmez, ancak binen bilir.. Capo'ya binen de başka motora binmez..

Capo konuşulur.. aşık olan da konuşur çekemeyen de konuşur.. ama O yollarda konuşur..

yedek parça konusuna gelince;
    2006 model, 6500 km'de alıp 1,5 yılda 29000 küsura getirdiğim bu motor, arka fren balatası, yağ ve hava filtresi dışında parça istemedi.. haa, bir çok sigorta değiştirdim; arka fren müşüründen imiş.. bir usta söylemişti, müşüre ve tüm sigorta ayaklarına WD40 sıktım ve bir daha sigorta atmadı.. elektrik arızaları ve özellikle konjektör sorununun 2004 öncesi Capo'larda olduğu söylenir.. konjektör ve ateşleme bobini olarak çok ucuza her sanayide bulunabilecek bir marka/model var Capo'da kullanılan ama ona da gerek yok.. bobin arıza yapmadan RSV motor-Menderes Usta'ya giderseniz, cüz'i bir bedelle ve herhangi bir parça takmadan-değiştirmeden o arızanın da önüne geçmiş olursunuz.. -ha bu arada ben henüz o işlemi de yaptırmadım-

..sonuç olarak Capo bir efsanedir... bilen bilir...
    Konu Ferhat ASAR tarafından (06-03-2010 Saat 19:57 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Yorumlar için teşekkür ediyorum ...

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

yıl 2006 scootere bındığım sıralarda caddenın karsısında bır motosıklet gordum.. rengı buyulemıstı ... turuncu ama alev alev yanıyor... sonra capanord oldugunu oğrendım ... ancak bu dedıkodular yuzunden donup bakmadım bır daha ... hani mahallede bır kızı seversınız ama mahallenın kızı dıye bakmassınız ya ıste aynen oyle.. sonra sımdıkı yol arkadasımla tanıstım ...1150 adv... su anda cok mesudum ... ama capanord da cok guzel yaf

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

konuyu hortlatayim

ilgi duyan, merak eden olur, bu capo ne kadar yakiyor diye
    son ayarlar , bobin degisimi, buji degisimi sonrasi sehir ici + TEM (max 150 km/h) yakit tuketimim 6,2 lt/100 km

ilani da koydum tekrar sahibinden'e ama hic satasim yok yav

Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345