Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Katılımcı Üye Emre Dalgic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Dalgic
    Motosiklet
    1190 ADV
    Marka
    Ktm

motosikletlerdeki rezerv deposunun geregini anlamadim. 1bin km bakim icin hondaya gittigimde teknisyene bu isin mantigini sordum. ana depo bittiginde motor teklemeye baslar, anlarsin dedi. depoyu rezerve getirmeliymisim. asagidaki kismi okuyunca tekrar dusundum. motoru anadepo+rezerv kullanirim; yakit kirmizi bolgeye (rezervi temsil eden yere) geldiginde durur yakitimi alirim. yani arada bir yakit gostergesine bakmakta mi riskli. karayolunda giderken teklese ne yapacagim diye dusunuyordum. adamin basina gelmis iste. sonra yolda giderken elimi oraya sokup valvi dondurecegim. buna ne gerek var. arabarlarda olmayip da motorlarda olmasinin sebebi nedir? rezervi surekli kullansam motora zarari var mi?

Alıntı GürbüzOKATAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

25- Yakıtınız bittiğinde yakıt musluğunu rezerv konumuna getirmeyi pratik edin / Asya - Avrupa otobanında tanımadığım ve pek de tekin olmayan bir motor ile 90 km hızla seyrediyordum. Sağımdaki trafik ise 130 km hızla seyrediyordu. Benzin birden bitti. Bir yandan yavaşlayan, dengesi bozulan motor ile uğraşırken benzin musluğunu bulmak hiç kolay olmadı. Ne kadar riskli bir durum yaşadığımı tahmin edebildiniz mi? Yol üzerinde bu hareketi antrene edin.
    Konu Emre Dalgic tarafından (16-08-2014 Saat 02:11 ) değiştirilmiştir.