Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 36 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Standart Sibiryaya az kaldi

Gectigimiz yaz aylarinda Kazakistandan Festival anilari:

"""""
    Sevgili Arkadaslar, Almataya geldim ama rahat birakmiyorlar yine. Allahtan Motorum chopper da yavas yavas gezerim diyorum ama bu sefer olcegi biraz buyuttuk galiba. Gidecegimiz yol yaklasik olarak, 1600-1800 Km. Carsamba sabahi saat 3:30 da evden cikiyorum. Ilk durak Karaganda (bkz; harita) karaganda Almata arasi 1200 Km. herhalde 15 saatte gideriz diyoruz. Bakalim.

Bu seneki Kazakistan motor festivalini iktidar partisi Nur Otan (Otan, otagin yani Yurdun anlaminda kullaniliyor Kazakcada) Yurdun Isigi anlamina geliyor. Enteresan degil mi? Iktidar partisinin ugrastigi islere bakarmisiniz? Bir de bizim iktidar partilerine bakiniz bugune kadar gelmis gecmis... :cik:

Neyse politikayi hic beceremiyorum, yoksa simdi parlamentoda bir motosikletci olabilirdi ve de hic fena olmazdi. :green:

Bu sefer, Kazakistanin Sibirya siniri yakinlarinda bir tatil bolgesi var. hani millet bizde yaylaya cikar ya bunlar da yayla yok her yer step, dolayisiyle serin bolge neresi olabilir demisler ve Sibiryayi bulmuslar. Burada tabii Park bolgesi var ve koruma altinda. Daha once iki kere geldigim bu bolgede bir Otelim insaa edilmis durumda bakalim bulursam adresini gider resimlerini cekerim. Bolgesel bir mimarin calismalarini duzeltip sovyet tarzi otellikten cikarip biraz daha avrupai hale getirmistim.

Bu bolge seyahat raporu cikinca goreceksiniz cok guzel cam ormanlari ile kapli bir alan ve bir kac tane gol var etrafta. Bir tek kotu tarafi acaip boyutlarda sivrisinek var. Boyut derken hem sineklerin boyutu hem de miktari acaip, bulut gibi geziyorlar. O nedenle yarin eczanelerden ilac alip oyle gidecegim. Yoksa kanimin yarisini orada birakip donerim herhalde. :green:

Simdi, Bilgisayarinda Google Earth yuklu olanlar icin interaktif bir harita yukluyorum buraya o link ile haritaya ulasabilirsiniz. Bu haritadaki isaretledigim son nokta (Boravay) in oludugu yere zoom yapin ve bircok kare seklinde isaret goreceksinz onlarin uzerine tiklayin bolgeden fotograflar acilacaktir.

Bu resimde, asagidan yukari dogru, sari ignecikler soyle siralaniyor
    1. En alttaki, benim Almatadaki evin oldugu yer
    2. Ikinci ignenin oldugu yer gecen seneki festivalin yapildigi Balghash golu 670 Km.
    3. Ignecik Karaganda adli sehir Nufusu 250.000 civarinda ve esas gelir kaynagi yakindaki uydu sehircikler
    4. Temirtau. Burasi Kazakistanda onemli bir yer. Burada komur ocaklari var ve bu ocaklar o sehirde yasayan 150.000 kisiyi besliyor. Yani hepsi asagai yukari orada calisiyorlar. SSSC nin en buyuk shafti (yani nasil soylesem, asagi dogru inen delik burada imis. Google Earth yuklu olanlar bakabilir o bolgede isaretli bir W harfi var bu bolge ile ilgili bilgileri Wikipedia dan veriyor.
    5. Ignecik Kazakistanin yeni baskeni Astana
    6. Makinsk kavsagi
    7. Ve Boravay gol kiyisi, Cam ormanlari arasinda cok guzel bir yer ama tesisler pek bir sovyet tarzi hala!

Neyse iste interaktif harita
    http://bbs.keyhole.com/ubb/ubbthread...3.91244112.kmz

Almatadan yaklasik olarak 300 motor filan cikiyormusuz. Bu aksam oyle bir brifing toplantisi yaptik, kim kiminle nasil gidecek diye. Burada genelde SS ler moda oldugu icin, bunlarin cogu basip gidecekler. Neyse ki benim arkadasim var ya Slava hani Harleyi olan cocuk :green:

Evet iste bu. Onun esi de jeep ile bizi takip edecek ve bir de motor yukleyebilecegimiz dorse bagliyacak arkaya, yedek benzin de yukleyecegiz. benzinciler genelde cok aralikli oldugu icin, araba ile bile birinden digerine zor yetisiyorken motorla bayagi zor oluyor. gecen sene ben giderken benzinim bitmisti, bir tanesini atlayinca. :green: Eh iste biz iki chopper bir jeep yarin gece saat 03:30 da cikiyor ve 04:00 de bulusup, oradan devam ediyoruz.

Bizi izlemeye devam edin! Raporum muthis olacak.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Evet arkadaslar, rapor simdiden reyting yapmaya basladi bakiyorum. Benim her seyahat oncesi uyku vakti programlama aliskanligim vardir. Iste bu aksam da oyle oldu. Dun aksam gec yatip sabah erken kalkinca, bugun erkenden dustum tabii. Saat 16: gibi yattim. saat 03:00'e kadar uyuyacaktim ama demek ki yeterli gelmiski simdi uyandim. Eh artik, biraz internet, sonra dus filan derken saat 03:00 olur ve ben yola cikarim. Saat 04:00 de Almata yakinlarinda Kaskelen diye genellikle yerel Turklerin yasadigi bir kasaba var. O kasabaya giris yapilan ust gecitten saga donunce Astana yoluna girmis oluyorsunuz.
    once Dunyanin neresindeyiz

Henuz bu bolgede iken de burada olmanin avantajlarindan faydalaniyor ve bu tip turlar organize ediyorum. Eh lisan olarak da hic problemimiz olmadigi icin seyahatlerin de bayagi bir rahat geciyor.

Simdi bu tura yaklasik 300 motor katiliyor Almatadan, bunlarda 30 'u bu gece 04:00 de hareket ediyoruz. Tabii cesitli motosikletler oldugu icin gruplarimiz da ona gore olusuyor. Bizim grupda bir TDM, bir Harley Davidson Fatboy ve bendeniz Honda Shadow ile Harleydeki arkadasim Slavanin esi Larissa da bir jeep ile bize destek kita oarak katkida bulunacak. Yolun cok bosuk olabilecegi yerler var diye bir de dorsemiz var, motorlari yukleyip o bolgeden gecebiliriz. Gerci islak olmadigi surece ben motorumu yuklemem. Ama olmasi olmamasindan iyidir.

Yukaridaki haritada, soldaki igneciklere bakmayin onlar Turkiye Rusya Kazakistan rota calismalarim ile ilgili. Kirmizi hat ile terif edilmis olan rota 1800 Km civarinda bir rota olup goruldugu gibi, en sag alt taraftaki ignecik ile Almatadan basliyor ve Kazakistanin Sibirya sinirina kadar uzaniyor. Bu gidecegimiz yolun yarisi kadar daha gidince Sibiryanin Omsk kentine giriliyor.

Bugun sabah saat 04:00 de Almataya yaklasik 50 Km uzaktaki Kaskelen kasabasinin oradaki Astanaya donen ust gecitin onunde bulusacagiz arkadaslarla. Yaklasik 300 motor gidecek ama biz 30 motor bu saatte cikiyoruz. Tabii gruplar halinde, cunku arada SS ler var Endruolar vaar, bizim gibi chopperlar vaaar, o nedenle gruplarimizi da ona gore olusturuyoruz. Bizim grupta Slava, Harley Fat Boy ile, ben Honda Shadow ile, ve bir de TDM geliyor (cok ayip cocugun ismini unuttum ) Bu motorlarin yaninda Slavanin esi Larissa da bize Jeep ile eslik edecek. her zaman bir arabanin gelmesi iyi oluyor. Bu sefer bir de dorse takili motorlari yukleyebilecegiz, ihtiyac olursa...Iste ilk etap bulusma yeri Kaskelen (Sol altta en sondaki yol numarasinin oldugu yer)

Henuz bu bolgede iken de burada olmanin avantajlarindan faydalaniyor ve bu tip turlar organize ediyorum. Eh lisan olarak da hic problemimiz olmadigi icin seyahatlerin de bayagi bir rahat geciyor.

Yolun cok bozuk olabilecegi yerler var diye bir de dorsemiz var, motorlari yukleyip o bolgeden gecebiliriz. Gerci islak olmadigi surece ben motorumu yuklemem. Ama olmasi olmamasindan iyidir.

Yukarida, soldaki igneciklere bakmayin onlar Turkiye Rusya Kazakistan rota calismalarim ile ilgili. Kirmizi hat ile terif edilmis olan rota 1800 Km civarinda bir rota olup goruldugu gibi, en sag alt taraftaki ignecik ile Almatadan basliyor ve Kazakistanin Sibirya sinirina kadar uzaniyor. Bu gidecegimiz yolun yarisi kadar daha gidince Sibiryanin Omsk kentine giriliyor.

Dun aksam gec yatip sabah erken kalkinca bugun aksamuzeri dustum yataklara ama galiba biraz erken dusmusum ki saat 22:00 de uyandim halbuki daha uyumam lazimdi neyse uykum kacti. Iyi de oldu galiba hic olmazsa bir on rapor cikiyor ortaya.

Burada bulustuktan sonra, yukari dogru donup Astana yoluna giriyoruz. Bugun, butun gun gececegimiz yolda ilk 150 Kmden sonra bayagi bozuk bir yoldan gidecegiz. Hatta Slava motorunun on catalindaki yag kacagini yeni yaptirdigi icin korkuyor, belki motorunu dorseye yukleyecek. Ben de yuklerimi dorseye aksamdan yukledigim icin agir agir gecerim diyorum. Aslinda gecen sene bu bosuk yolun yaninda yeni yapilmis ama acilmadigi icin kimsenin gecmedigi yepyeni bir asfalt vardi. Eger hala duruyorsa ve biz ayni yerden bahsediyorsak ben o yola girerim. Gecen sene onumdeki motorlari yakalamak zorunlulugum oldugu icin bu bozuk yolda basmak zorundak kalmis ve 2 arka amortisorumu kaybetmis idim. Leonid onlari tamir etmisti ya bakalim bayagi bir sert oldular aslinda. Belki biraz aagirlastirmak icin yuklerim motoru...

Astana yoluna girince Karaganda bize 1100 Km mesafede, ve belki aksam orada konaklayacagiz. Aslinda Festivalin bir web sitesi var ama Rusca! www.burabike.kaz

Iste Karaganda sag taraftaki ignecik. Karagandada kalacagiz herhalde. Buradan devamla Astana yanilmiyorsam 250 Km oglen yemegini orada yeriz. Aksama da Boravaya variriz yaklasik 450 Km. Bu Kmlerin hepsini insallah bir sekilde kaydederim. genellikle odometreyi aciyorum ama sonra gittigim yere varinca unutuyorum []

Ve de yolun tumu

Iste Boravaydan birkac goruntu. Yazin cok guzel mesire yeri olan bu yerlerde kisin da saunalar ve gol kiyisinda 50 krs'a satilan kerevitlerden yemek ve bira icmek byagi bir keyifli oluyor. Dusunebiliyormusunuz, Buz gibi bir hava donmus bir gol, ve kiyisinda boyle bir aktiviteden sonra doneceginiz sicacik bir saunada bile, yarim saatten once isinamiyorsunuz.

Bundan sonrasi artik donunce....Simdilik hoscakalin.

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Evet arkadaslarim benim! Geldim geldim. Iste sizlerle Sibiryayi paylasacagim raporum. Ogun Temmuz ayinin 15 'i sabahi saat 03:00 de uyandim. Guzel bir dus aldiktan sonra (dus ve tuvalet buralarda yola cikacaksaniz eger bayagi ciddi bir problem) 03:30 da evden cikmaya ugrasiyorum. Bir kac hazirlik resmi ceksem iyi olur diye dusunuyor ve kamereya basiyorum aciliyor ama Flash calismiyor! Inanmiyorum ya. Olacak is degil. Ne diye ben bunu butun gece sarja koydum ki? Cep telefonumla cekerim zaten aydinlik havada. Neyse bayagi bir vakit kaybettim tabii. Iste ceple cekilen ve kamera ile cekilen yola cikis fotograflari... hy:

Neyse bu kadar oyalandik yeter haydi bakalim cikalim artik yola. Millet bizi bekliyor 35 Km mesafede koprunun altinda ne cevap verecegiz he? Hondygirl?
    Neyse efendim, 2 Slava ve eslerini daha fazla bekletmiyelim deyip verdik gazi, depo da dolu nasil olsa. 04:30 da bulustuk ve hemen yola devam edelim dedik ama millet sigara iciyor kardesim bir de bununla ugrasacagim zaten yol boyu.

Dur ya su ilerideki tabelaya biraz daha yaklasalim bakalim ne kadar yol gelmisiz bu sogukta?

Biraz gittikten sonra bir mola vermek zorunlulugu dogdu, cunku bu Kazak stepleri sabah bu saatte buzdolabi gibi oluyormus meger. Hani okulda ogrendik kara iklimini ama yazinda bu kadar fark edermi kardesim. Bu arada en alt satirda yazan yer Karaganda 1040 Km demek ki 130 Km gelmisiz. Aslinda bu tabelalar acaip aldatiyor insani. Hic tutmuyor ya! Baksaniza Allahaskina, ben kopru altinda "0" lamistim trip2 odometreyi ve

saate gore 05:21 yani 21 dakika olmus bulustuktan itibaren ve 44.6 Miles+25 (evden oraya)=69.6 Miles.
    o da eder 112 Km. Gorecegiz bakalim kim yalanci.

etrafa bakiniyorum biraz hani step nedir diye ve bakarmisiniz ne guzel sabah oluyor...

Bu arabanin on koltugunda uyumakta olan Lyudmilla, Slava 2 nin esi ve arka koltukta kendini battaniye ile kapatan da Slava 1 in esi Larissa. neyse birazdan gorecegiz nasil olsa. Bu resmi cekerken cok gulduk.

Ve ben hava durmuna gore giyiniyorum, :green: yetermi hic oyle bir ruzgarlik bu havaya Neyse

Iste bu Slava 1 gidiyor...

Ve ben de kamerayi filan toparladim gidiyorum...pesinden

Dur ya gitmeden bir de kendimi cekeyim bakayim nasil cikacak?

Simdi yanilmiyorsam benim motorun deposu 14.5 Lt. Yani 300 Km o da yapar en kiyagindan 200 Mile. Bu yoldaki benzinliklerden birini atladin mi yandin. Neyseki arabanin arkasindaki dorsede yedek benzin var da gidiyoruz iste...Neyse ilk benzincimize ulastik sag salim.

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Burada bizim ya onumzde ya da arkamizdaki motorcularla bulusuyoruz. herkes ayni yere gidiyor. Heh iste bizim Slavalar da geldiler.

Eh artik bir kahveyi hakettik. Kahve deyince arabada yapiliyor, yoksa ortalikta oyle bir tesis filan beklemeyin

Neyse yolumuz daha coook uzun, haydi artik biraz da gidelim amaaa, nerdeee, benim bu ekiple yol yapmam imkansiz gibi. Ekip iyi hos da yol yok. Kah sigara icmeye duruyoruz, (ben icmiyorum ama) kah kahvalti etmeye, kahve icmeye. Ne yapalim, simdi bunu kafaya takmiyacagim, yoksa bu yol hic bitmez

Bozuk yola geldik diye motorunu dorseye yukleyen Slava resmini cekiyorum diye cok utandi ama butun itirazlarina ragmen celtim iste!

Ben yine beklemedeyim. Meger bizimkiler motoru indiriyorlarmis.

Devam edecek...

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Vakit oglene dogru geliyor, bir yer bulsak da yemek yesek. Slava bu konuda bayagi iyi. Yolda yemek yenecek fazla bir yer de yok ama bildigi yerler idare eder, yani bulunabileceklerin en iyisi. Ama once bir sigara molasi verip bir iki resim daha alalim...

En nihayet yemek yiyecegiz. Bayagi aciktim ya! Ya durur durmaz hemen musteri cikti benim motora iyi mi? Sanki alacak amcam bir ton soru soruyor. Ben de cevap veriyorum "Posli Abed Ladna?" Yemekten sonra! olur mu? ve yirtiyorum amcadan

Cafe Roza Kafkas mutfagi yaziyor ama Kafkas mutfagindan eser yok. Yiyoruz yine Kazak yemeklerini, biraz hamur ile cesitli boylarda yapilmis mantilarin farkli isimleri var. Ne komik!

Bu daa yolun karsisindaki tesislerimiz efeeem!

Ileride de hava kotu galiba.

Su steplerin dinginligine bakarmisiniz. Insanin boyle genis bir perspektif icinde yol aliyor olmasi cok enteresan geliyor. perspektifin derinligi bilmem kac Km. Bir de giderken kafanizi goge dogru kaldirinca o perspektif icinde ne kadar kucuk kaldiginizin disinda, hicbir yere gitmiyormus gibi geliyor insana. Eh iste yol bos olunca boyle oluyor insan

Tam gelen giden yok deyip giderken resim cekmeye basliyorum ve bilin bakalim ne oluyor? Sigara Molasiiiii....Bu steplerin icinde bir dag!

Bu sefer de yol arkadasimi degisitiriyorum, biri yoruldu! Siradakii!

Az gittik, uz gittik, dere tepe duz gittik vee Sigara molasiii.

Simdi millet, bu arada arabadakiler surekli resim cekiyorlar. Tembih ettim, dedim ki Kazakistani anlatacak kadar resim cekin ben bunlari arkadaslarimla paylasacagim! Onlar da surekli cektiler. Bakalim 2 gun sonra tatilden donerler, o resimleri de toplar yayinlarim.

Bu arada etrafindaki 50.000 ila 100.000 nufuslu uydu kentlerden beslenen Karaganda sehrine geliyoruz. Yagmur da var tabii. Burada cok buyuk saftlarla yerin bilmemkacyuz metre altina iniyorlar ve komur cikariyorlar. termik santrallarda bu komuru yakiyorlar.

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Simdi artik aksam yemegi vakti geldi. Saat 19:30 filan gibi. Yemek yiyecek bir bahce buluyoruz.

Arabayi yolun kenarina birakiyoruz, ama motorlari lokantanin bahcesinin yanina cekiyoruz, ne de olsa gozumuzun onunde durmasi lazim. Arabanin yol kenarinda olmasinin sebebi, yoldaki diger motorlularin esyalari bizim dorsede, yagmurda basliyor yagmurluklari filan da orada olabilir.

Astana (Kazakistanin yeni baskenti, eskisi bizim Almata) buradan 250 Km. Yani simdi biz 1040 Km geldik, dura kalka 14 saatte. Demek oluyorki durmasak acaip gidiyoruz...

Astanaya vardigimizda saat 22:30 idi ama yoldan kalacagimiz bir gecelik kiralik daireleri bulup, motorlara bir otopark (garaj), ve dorseli jeepimize ayri bir otopark bulana kadar ve yatana kadar saat oldu 02:00. Haydi diyelim ki gec yattik bari sabah biraz uyusaydik, neticede 400 Km yolumuz kaldi di mi? Yooo! Kiraladigimiz daireye sabah saat 10 da yeni kiraci gelecekmis efendim ev sahibi bizi uyandirmaz mi? Hay bin kunduz! Neyse ne yapalim kavga edecek degiliz ya. Kalktik tabii haydi bakalim yolaa!

Yine mi MOLAAA!!!!?????

Su sakinlige bakarmisiniz? Hareket eden hicbirsey yok.

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Astanadan cikiyoruz tam o sirada baslayan yagmurda artik bir islanip bir kuruyoruz yol boyunca hatta bir ara arabalar hepsi durdu gidemiyorlar yagmurun siddetinden ama biz gidiyoruz. Suratimizi 100 Km/h altinda tutmaya kesin kararliyim. Cunku 100 Km/h uzerinde aqua planning riskimiz var. Yagmrulugum var ama kiyafetlerim yazlik oldugu icin eldivenlerim ve ayakkabilarim berbat durumda. Sanki motorumla havuzda gidiyorum.

Bu yol henuz bitmedi ama alti beton ustu asfalt olan bir yol. Dort serit gidis, 4 serit gelis bir otoban. Resimler gelecek programda. Ama bende bir tane var galiba.

Bu yolda bir ton samatamiz oldu ve onlari Lyudmilla arabadan resimledi, Az Sonra!

festival alanina geldik sonunda. Burasi Rusyanin Omsk Kentine 300 Km mesafede Burabay koyumu deseem, kasaba mi deseem ama tatil bolgesi oldugunu biliyorum. Burada baska hicbir yrde olmadigi kadar otel var, isletme mantigi tabii ki Sovyet mantigi, yani baklentileriniz varsa bence Parise gidin.

Bu odometrede yazan rakam mil olup bir de buna evden kopru altina kadar olan 25 mili ekleyin 1.609.3 ile carpin = 1.594,86 cikiyor Km cinsinden. Haydi artik kayit olalim

Kayit olup sari bileziklerimizi takinca bizi iceri aliyorlar. Hemen tabii papaarazzi gibi etrafi bir kolacan ediyoruz.

Vay kim gelmis bizim Nelly. BU arkadas burada bir disconun pazarlama mudiresi Nelly.

Bu resimde yesil renkli, sag tarafta gorunen cadir benim cadir. Festival alanindan goruntulere devam edeym ben yine de. Birazdan surpriz var.

Bu da bizim Leonid. Yolda onunde birlikte geldigi arkadasi, hani ilk mesajda yazdigim adini unuttugum oglan var ya Igor heh iste o tank-slapping'e yakalanip dusuyor, Karagandaya gelmeden once ve motoru neredeyse pert, kendi solladigi jeepin onunde yerde yuvarlanirken, bir gokyuu bir yeri seyreediyotrdum diye anlatti sonradan, jeep de buna vurmamak icin kirinca direksiyonu takla atmak uzereyken dogrulup sarampoldan filan bir sure daha gidip bayagi hasarli bir sekilde duruyor. Allahtan kimsenin hastahanelik bir hasari yok. Mala gelmis gelecek neyse. Igorla sonradan sehirde bulusuyoruz, ve bir cizik bile yok hicbir yerinde ama her yeri agriyor. Tek soyledigi de kiyafetlerindeki butun korumalarin cok guzel calistigi! Hepsi hirpalanmi stabii ama Igorda tek bir cizik yok. Bu olayin oldugu surat 140 Km/h ve yerler islak. Bence bu aqua planninge girmis herhalde. iste bizim Leonid de onunla ugrasmaktan Sabah anca gelebildigi icin uyuyor.

Kosta! Yani Konstantin. Onun kamerada da cok resim olacak. Ona da photobuckette bir yer actim bakalim oraya yukleyecek.

Gelelim Surprize. Bu asagidaki resimde gordugunuz iki motor Norvecten buraya gelmisler.

Motorlar cok enteresan. Siboplar acikta calisiyor.

Bu motorlar Nimbus marka ve biri 1938 digeri de 1939 modelmis. Herbiri 200 Lt. yakit tasiyor uzerinde ve deposunda toplam. Dunya turundalar. Uc ayda buraya kadar gelmisler. Sepetleri kendileri imal etmisler ve uzerinde web adresleri var. Norvece gelecek olursa mutlaka bizimle yazisin diye soz aldilar benden.

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Haydi bakalim resimleri geri kalanini toparlayana kadar elde ne varsa onlarla bir eklenti yapayim bakayim nasil olacak. Eksik malzeme ile reputasyonumu kaybetmiyeyim de

Neyse iste o festival alanina yerlestikten sonra, az uyku ile gelmis olmamiza ragmen, leonidin esi Sveta bana bir bira ikram edince dayanamadim. Kac gundur yoldayiz ama icemedik ondan herhalde. Svetanin resmini bulamadim ama daha gelecek resimler var ya onlarin arasinda olabilir.

Rusya cok yakin ya oradan bayagi arkadas gelmisti. Iste onlardan biri

Burada festivale katilan kluplerin baskanlarini takdim edip bir iki kelime ettirdiler.

Bu kovalardan (ya da bidon) dagitmislar ortaliga ve kamp atesleri bunlarin icinde yakildi ne guzel. Cok hosuma gitti, bu uygulama.

iste bu asagidaki de bizim avlu ve kamp atesi bidonumuz.

Bu konusmayi yapan da bu bolgenin Belediye Baskani

Dinleyicilerimiz!

Konusma bitti simdi herkes motorunun basina ve yola cikacagiz. Buyuk konvoy var yine. Bu festivale kayitli 1200 kisi oldugunu anons ettiler sahneden. Haydi bir kismi artci desek, bir kisim da arabayla gelen vardi, Ama en az 1000 motor vardi. Eh ikiserli kol duzeninde konvoy yapacagiz bakalim neler olacak. Hee, buralarda hatirlarsiniz gecen seneki festivalden millet bir takim kompozisyonlar yapiyor. Gecen sene benim iki seytan ile fotografim vardi hatirlarsiniz, bu sene o seytanlardan birisi gelinlik ile gelmis, kocasi da damat kiyafeti ile acaip ilgi topladilar. Millet konvoyu alkislarken onlari gorunce ooooooo suraya bak suraya bak deyip onumiuze atliyordu. Her durdugumuz yerde resimler cekildi. Aksam icin bir sise dugun sampanyasi bile getirmislerdi bizim Kosta ile esi Irina. Cok keyifli bir cift.

Maalesef konvoy resimleri diger kameralarda, o nedenle gelin ben durdugumuz yerde cektigim resimleri koyayim simdilik. Oburleri de geldikce bu raporu fotoroman gibi izleriz artik

Ben Irinayi cadirdan bu kiyafetle ciktigini gorunce neredeyse yere dusuyordum.

Buralarda dugunlerde bir adet var. Millet basliyor bagirmaya "Goorka, Goorka" yani "Eeksi, Eeksi" diye. Bu demektir ki gelini op de biraz tatlansin ortalik. Onlar bagirdigi surece opusmeyi bitiremezsiniz. Ne guzel degil mi?

Bu asagidaki resimdeki amca saclarini sariya boyatmayi yanlis anlamis galiba

Heh iste Sveta en sagda motora yaslanmis duran iste o. Cok hanim bir esi var Leonidin.

Neyse bu konvoy isini de kazasiz belasiz...hee bir dakika ya bir tanesi yatmisti yolda. Evet ya. Milli Park gol kenarindaki virajli yolda devam ederken, bizler de o yolda verdik biraz gazi. Her iki tarafi yukari dogru cikan ortada alcak bolgesi olan bir viraj dusunun, boyle olunca ne olur? Yagmir her iki taraftan getirdigi curufu bu orta bolgede toplar. iste oradan gecerken hepimiz uyandik. Donuste bir tanesi SS unutmus orada kum gibi toz oldugunu ve vermis gazi sola virajda acilmis kaldirima patlamis. Neyse birseyleri yoktu, biz gecerken motoru kaldiriyorlardi.

Evet nerde kalmistik. Bu isi de boylece bagladiktan sonra, aksam konser basladi tabii. Guzel Hard Rock ve Lazer show yapildi. Cep ile cekim yaptim ne kadar cikti ise koyacagim ama belki daha iyi cekimler gelecek. Organizatorle konustum bana bir DVD hazirlayacaklar. Artik gelince bir sunum yaparim.

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Iki gun yattiktan sonra Pazar gunu ciacaktik yola ama Cumartesiden cikmaya karar veriyoruz. ben yine uykusuz. yanimdaki cadirda birkac Kazak, votka ictiler ve sabahin 5 'ine kadar lak lak lak, ve sabah 05 de de guvenlik geldi ve cam sise ile icki yasak deyince bizim sarhoslar ayaklandilar ve guvenligi dovmeye kalktilar. Kufurun bini bir para gidiyor, ve ben de uyumaya calisirken diyorum ki cik disari dagit su salaklari neyse saat 6 da sakinledi ortalik ve uyudum. Sabah 9 da cadir yaniyor sicaktan, halbuki gece kedi yavrusu gibi kivrilip uyumus ve de usumustum. Allahin adami Sibiryaya gidiyorsun, alsana yanina bir uyku tulumu? Sanki Miami beach! Ama gunduz tam Miami beach iste!

Devam edecek...

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Evet artik su bizim festival seyahatini tamamliyalim ne dersiniz? Nerde kalmistik? Eveet. O festival alanindan goruntulerde kalmistik. Simdi diger kameralardaki goruntuler de geldi, bakalim neler varmis.

Bu fasilda, genel olarak festival goruntulerine geciyorum. Biribiriyle resim cektirmek isteyenler, toplu aile resmi cekimleri gibi resimler...

Bu festivaller nedense hep Chooper olayi gibi gelisiyor degil mi? Sunlara bakarmisiniz, neler yaptirmislar. Kah kasklarina, kah motorlarina ne guzel airbrush yaptirmislar. Genelde de hep orijinal parca ve aksusar kullaniyorlar.

Iste bu da bir LT

Bu festivalin yapildigi yer bi rmill park demismiydim hatirlamiyorum ama cok guzel bir yer. Surekli yagisli oldugu icin herhalde yemyesil.

Ve iste meshur SFENKS. Benzemiyor mu ama?

Haydi bakalim su bizim son durak plajimiza bir bakalim oradan bir iki goruntu vardi ya...

Eh artik haydi yola cikalim artik! Simdi olay soyle. Dun aksam benim yanimdaki cadirda toplanti vardi. Kamp alaninda da cam sise ile icki getirmek yasak. Ama Rus geliyor aska, Rusun aski baska derler ya iste tam oyle. Bulmus adam Votkayi sisenin malzemesine mi bakacak. Neyse onlar devam ederlerken ben konserden dondum ve yatmaya cadira girdim ama uyumak ne mumkun. Bir yandan konserden gelen sesle yattigim yerde zipliyorum, bir yandan da sarhos muhabbeti devam ediyor tum hiziyla. Ve bu arada sabaha karsi saat 05 'e 10 vardi hala uyumakla uyumamak arasinda gidip geliyordum. O sirada guvenlik geldi ve adamlari uyardi, "Cam siseleri yok edin yasak" deyince basladimi bizim ruslarin yeni versiyon muhabbeti? Vay efendim o kimmi? Yok annesi guzelmiymis? Haydi disari gidelim mis? Bu mhabbetle uyudugumda saat sabah 6 idi galiba. Neyse uzatmayalim, sabah 09:00 da cadirin hava kanallarini actim. Butun gece calisan Air Conditiondan sonra (saka ya ne A/C si cadirda olur mu? Sibirya ya burasi onu demek istiyorum. Uyku tulumu da yok, kedi yavrusu gibi kivrilip dondum) simdi de Sibirya guneisnde yaniyoruz cayir cayir. Tabii o kadar fermuari ac, kapa derken uykum kacti. Kalktim mi 3 saat uyku ile. Oglene de yola cikalim dediler. Once cadirlari ve esyalarimizi topladik. Yeni tanistigimiz dostlarla vedalastik. Once Norvecten Dunya turuna cikanlar.

Sonra son bir yuzelim dediler ve plaja indik. Iste benim Double Slava ve esleri Soldaki Larissa Sagdaki Lyudmilla lisaca Luda!

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu