Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 36 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Neyse dedigimiz gibi saat 2 de olmasa da 2:20 de cikiyoruz yola. Yol cok guzel ama yagis var yine hafiften basladi

Neyse onceleri biraz kuru giderken bir anda yine gelirken oldugu gibi Astanaya yaklasirken aldi da bir yagmuuur!

Yagmuru goruyormusunuz. Acaip islandik. Slavanin pantalon deri ama apis arasi deri degil havalandirmali olunca o altina yapmis gibi hissederek yol aliyor

Ben de ayakkabilarim yazlik olunca, ayakkabilarla havuza dalmis gibi hissediyorum kendimi ama ikimizin de ustu gayet guzel. ben de zaten yagmurluk tulum oldugu icin rahatim

Bu yagmurda arabalar durdu sadece biz gidiyorduk sanki 8 seritli yolda. Ve astanaya variyoruz bu yagmurla.

Yazlik eldivenler vicik vicik su olunca ben kisliklara terfi ettim. Motorlarin psiligine bakarmisiniz. Farlar hicbirsey gostermiyor. Biz 3 saatlik uyku ile yola devam edecegiz. Hedefimiz Balghash golu. Gecen sene festival yapilan yer. Bu sene orada da festival vardi ama, pek bir sonuk gecmis gorelim bakalim.

Biz bu arada acliktan oluyoruz Slava ile. Biz yemek yerken size bir Astana turu ayarladim, caniniz sikilmasin diye. Varmisiniz?

Az Sonra!

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

18+ lar buraya giremiyor zaten. Onlar video da duruyorlar ama oyle bir formatta hazirlanmiski hicbir yere koyamiyorum. kendi bilgisayarimda duruyorlar.

Neyse biz yolumuza devam edelim;

Haydi artik donus yolunu da bitirelim. Evet Astana turu ayarlamistim degil mi?

Asagidaki resimde gorulen bu bloklarin ilk 3 tanesi Moscowada Stalin doneminde insaa edilmis. Sonra AMerikada benzerleri de gorulmus ve kimin daha once yaptigini ben bilemedim. Amerikan tarihine gore Amerikalilar daha once yaptik diyorlar.

Bu asagidaki ise Astananin Sirk binasi ama faaliyete gectigini ben gormedim. Bir ara yoneticileri ile gorustuk ve bu ucan dairenin alt yarim kuresine bir iki cafe acmak istiyorlardi ama bena pek ciddi gelmedi.

Bu gordugunuz bilmemkac seritli yollarda gitmek buyuk izdirap. Cunku acaip sekilde kamera dosenmis ve eve hatira fotografini gonderiyorlar. hediyesi de bayagi yuklu

Bu asagidaki bina ize Han Cadiri binasi. Bunu Sembol Insaat adinda bir Turk firmasi yapiyor sahibi Rixos otellerinin de sahibi Fettah bey. Bu binanin olcegi buradan belli degil ama mesela bunun icinde Akmerkez gibi 5 tane filan var. Ayrica da spor tesisleri, sinemalar, akliniza gelmeyecek bir ton is yeri var. Olcek muazzam. Insaat halen devam ediyor.

Veee biz yemegimizi bitirdik ve geldiiik! Saat 22:00 civarlarinda bir yerde...

- isiklardan sola donelim Slava tamam mi?

- Oldu Hakki

Cocuklar acikcasi bu donuten sonrasini hatirlamiyorum desem yeridir. Ayakkabilarimi degistirdim, kuru coraplarla lastik tabanli spor ayakkabilarimi giydim ve uzerine de naylon torba bagladik. Ludanin Fikri idi. Ellerimde de kislik eldivenler eh artik giderim degil mi? Degil! Cunku hala 3 saat uyku ile yoldayiz ve daha gidilecek 700 Km yolumuz var Buraya kadar da gordunu, muthis bir yagmur altinda geldik, ya bakalim hayirlisi ne de olsa yolun 300 Km sini geldik daha.

Buradan sola dondukten sonra Karaganda sehrine kadar 250 Km yol gittik tabii karanlik ve de bir an once yol alalim dusuncesi ile pek durmadik. Zaten dursak da cep telefonu ile cekecegimiz resimlerden bir hayir gelmiyecegi icin, resim koyamiyorum. Ama onceleri yaklasik 150 Km de bir verdigimiz molalar gecenin ilerleyen saatlerinde 40 mile kadar dustu. Onceleri her 40 mile bir yer degisitiryorduk Slava ile. Onde giden daha cok yorulur hesabiyla! Ama sonralari uykumuz gelmeye baslayinca son 40 mil degisiminde

hem biraz gun dogusunu seyredip, bir sigara icip (Slava. Ben hala icmiyorum)

Hem de yol arkadaslarimizla selamlastik. Ne de olsa butun gece bir onlar bizi gecti bir biz onlari. Biz molaya durdukca onlar gectiler, tabii bizim molanin sonlarina anca yetisiyorlardi.

Bu molada karar verdik ve artik 40 mil kuralini kaldirdik, cunku uykudan dagilmak uzereyiz. nedense durunca kaciyordu uykumuz. Artik kim durmak isterse duracakti. Oburu nasil olsa durur! Bu arada Slava esini aradi. Biz onlari arkada saniyoruz onlar meger ondeymisler. Yolda Karaganda sehrinden cikarken onlari aradigimizda bizi GAI (Yani trafik polisi) durdurdu deyince biz de basladik agir agir gitmeye ki yetissinler. Butun gece gidiyoruz bizimkiler hala ortada yoklar. BU telefon konusmasi esnasinda Slava gitti, yol kenarindaki Km taslarindan birini okuyunca onlarin bizden 150 Km onde oldugunu anladik. meger onlar bize yetismek icin basarlarmis, biz de onlar bize yetissin diye agirdan alirmisiz. Olur boyle seyler ne yapalim. Haydi bakalim serbest rejim yola devam! Artik resim beklemiyorsunuz degil mi? Sagolun anlayiniz icin. elbette cekemedik. Ama Balghash golune varidigimizda oradakiler bizi cektiler.

Saat sabahin 7 si. ve biz yeni geldik. Hala ayaktayiz ama bundan haberimiz yok!

Neyse burada saat 9 da yattim yarim jeep golgesinde kalmis bir sezlonjda ve 12 ye kadar uyudum ama gunes daha fazlasina musaade etmedi. Ve biz yine 14:00 de yola cikmak uzere hazirliklara basladik. Buradan Almata 670 Km. Ve bu yolun yaklasik 1/3 'u berbat. gerek sismis asfalt, gerek cokmus asfalt ve buralara her girdigimde tank-slapping. Allahtan yolun guzel yerinde sadece bir yemek molasi verdik (gerci o da 1 saat ) ve bana kalirsa binlerce sigara molasindan sonra bir ara hepimiz birbirimizi kaybettik. Benim benzin bitmek uzere ve Almataya yaklasik 120 Km kala bir anayoldan cikip bazi yerlesim bolgelerinden geciyorsunuz, iste oralarda bir tabela ve Kaskelen 58 Km yaziyor. Bu kaskelen bizim festivale giderken sabah bulsutugumuz yer. Oraya kadar hayatta gitmez bu motor. ben zaten artik Zombi olmusum ne uyku ne yorgunluk hicbirsey hissetmiyorum, bir de simdi bu stress cikti basima. Ana yoldan ayrildigimiz noktada bir benzinlik vardi ve kapali idi. Iste benim sonum. Neyse gidiyorum hala. Benim motor 100 Km surate kadar 100 Km de 4-4.5 lt yakiyor. Km saatine bakiyorum 150 Mil filan olmus yani 18 Lt'lik deponun 15 Lt. si gitmis gibi herhalde. Samalgan diye bir kasabacik var oraya kadar gitsem orada karsi karsiya iki benzinci var. heh bu arada bir RT o da festivalden donuyor ve yanliz oldugu icin ben bunu gecince takiliyor pesime. mesafeyi sabit tutuyor ve anliyorum ki gecmek istemiyor. Benim istedigim bir goz Allah verdi iki goz. Ben de arkamda biri olsun hic olmazsa onu durudurum diyorum icimden. Samalgana kadar geliyorum ve balkiyorum odometrede 202 Miles! Yani 325 Km. Imkansiz! Seni cok seviyorum motorum benim! ve ya sundadir ya bunda derken sagdakine giriyorum. Tam motorun deposunu aciyorum bir Polis. Bir tuhaflik var ma dur bakalim. "Immigration Polis, Passport" diyor. ben de Rusca "Pashol ti nahuy" diyorum. tercumesi attitir git lan demek! Zaten olmusum zombi,bir de bu cikti basima. herif bir de kekeme. Pompacilara soruyorum bir ara arkasini donunce onlar da heykel anlamsiz bir suratla bana bakiyorlar. Burada kimse polisle boyle konusamaz. Adambana Merhaba diyor Turkce. Ben Istanbula gittim filan deyip sohbet acmaya ugrasiyor da benim onunla ugrasacak halim yok. Simdi bir kere ters basladim ya devam edip adami ondan kuvvetli olduguma inandirmamlazim yoksa b.ku yedik! ben buna pasaport yanimda degil olsa da vermezdim diyorum.

- neden

- Ben diplomtim da ondan

- Iyi o zaman diplomat oldugunu belgesi var mi diyor.

- Evet ben motor festiavllerine genellikle diplomatik katilirim, manyakmisin diyorum

Adam banimle istedigi kontagi bir turlu kuramiyor. Ben de bunun uzerine onun hiviyetini soruyorum. Arabada uc kisiler. Biri uniformasiz ve direksiyonda oturuoyr. Oburu bana kendi huveiyetini gosterince peki bu o.. cocugunun huviyeti nerede diyorum o da soklarda!

Sonunda ben bunlara benim regitrasyon dokumanlarini veriyorum ehliyetimi veriyorum (Turk ehliyeti) aliyor bakiyor bir sey anladigi yok. ver onlari diyorum hafif oynamaya kalkiyor ve

- Bak kocum,istersen butun o dokumanlar sende kalsin, istersen motoru da al istersen beni de al ama yarin sabah mesai saatinde ben elcilige gitmezsem beni bulduklarinda sen kacacak yer ararsin. Eger sadece dokumanlarla gidecek olursan, yarin kicinin acisindan beni aramaya baslarsin sabah 9 dan itibaren ve her bulamadigin dakika cekecegin izdirabi ben sana anlatamam diyorum adama! Kaderimle oynamanin son noktasi! Adam bunu yemezse beni yer artik!

Neyse yiyor. Basliyor yine Turkce merhaba yani allahaismarladik yerine ve cekip gidiyor. Bakiyorum adamlar sarhos. Direksiyondaki "Kettik" diyor. Bu hala benimle konusmaya cabaliyor ve ben de ona arabasini gosteriyorum ve haydi gettik diyorum! Yani kazakca gidelim demek!

Sonra benzinligin sahibi cikiyor meydana ve bana soruyor senin ehliyeti aldilar mi diye. ben de ona hayir alamadilar ben onlara lazim olani verdim diyorum. Ayni diplomat numarasini o da yiyor. Bana, bunlar buradan bira almak istediler ben satmiyorum zaten vermezdim diyor. ben de bana niye sahip cikmadigini soruyorum. Beni gorunce kactilar diyor. Sen oyle san! Iste boyle bir yede yasiyoruz arkadaslar. her an sarhos bir polisin oyuncagi olabilirisiniz. neyse sonra bizimkiler geliyorlar ve yola devam ediyoruz. Sag salim eve donuyoruz ama ZOMBI gibi.

Bu sefer bitti!

Ay sonunda Turkiyedeyim ve Yalikavakta benim evde ihtiyar motorcular toplantisi var 40+! yeni raporum oradan yayin olacak! Araya parca koyabilirim...AZ SONRA!

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Olur mu yaaa! Baksana meshur bile oldum buralarda

Buraya kadar hersey iyi idi de sonunda birisi cikti ve su koyuverdi. Benim gecen sene gazetede cikan resmimi bulmus bir yerden. Festivalin sonunda cikti meydana, ve yeri gogu inletti... meshur olmak zor ismis bayag.

:lol: :lol:

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Hakkı bey amca ilgiyle takip ediyorum gezilerinizi,makalelerinizi.Darısı herkezin başına.

Ordinaryus Enduroist __face__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

HAKKI abicim süpersin.. harika bir festival cidden... hele o gelinle damat, yıkıldım yaa..
    Saygılar...
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakkı bey amca ilgiyle takip ediyorum gezilerinizi,makalelerinizi.Darısı herkezin başına.
    Murat ne kotusun ya! Ne o oyle Hakki bey amca filan? Bi daha olmasin bakkulaklarini cekerim heee!

Sakin beni yanlis anlama he! Yukarida yazdiklarim latfie olsun diye ama, ben motorla ilgili bu sitelerde kafayi dagitiyorum o nedenle hani oyle bey amca filan cok ciddi geliyor diye yazdim. Gel biraz daha rahat olalim. Hem bana da yasimi hatirlatmamis olursun. ne dersin?

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

oy, oku oku ancak bitti... koca bir ogle molasini yedim... ee ne olacak simdi ogle yemegi?
    bu uzun raporu okurken ogle yemegini kacirdigim icin bana bir yemek borclusun abi (biri zeytinyagi mi dedi? )

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı baypink Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oy, oku oku ancak bitti... koca bir ogle molasini yedim... ee ne olacak simdi ogle yemegi?
    bu uzun raporu okurken ogle yemegini kacirdigim icin bana bir yemek borclusun abi (biri zeytinyagi mi dedi? )
    Evet seninle bir yemek yemek iyi olabilir. Daha sana anlatacak cok seyim var.

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Bakin bu resimde de Amerikadaki bir motorcu hanim tarafindan yapilmis. kendisi beni yilin motorcusu secmis...

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

ee o zaman kahveler de benden olsun.