Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 ... SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 102 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye KemalTurgut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

İlhan abi ve Onur verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim... Beni umutlandırdınız gelecek anlamında. Benim hayatımda sporun yeri haftada 2 gün koşmak, ve 1 gün'de halı sahada futbol oynamaktan ibaretti. Son 1 yıldır onları da bırakmıştım ama şimdi onlarında faydası olduğunu anladım. Ben ufaktan sistematik spora tekrar başlamalıyım sanırım.

Fizik tedavi uzmanına gitme noktasında bir sorum var; beni fizik tedavi uzmanına beyin cerrahımı yönlendirmeli yoksa ben direk iyi bir fizik tedavi uzmanının kapısnın çalabilir miyim?

Enduroist Kadim Üye İlhanESİRCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İlhan Esirci
    Motosiklet
    V-Strom DL 650 K7+ Ramzey QM 200 GY
    Marka
    Suzuki

Ben fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanına gitmiştim,bu hastalıkla genelde uzman olarak beyin cerrahi ve fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü ilgileniyor.bulunduğun yerde hangisi varsa ona gidebilirsin,zaten duruma göre onlar seni yönlendirirler.
    Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin. -La Rochefoucauld

3. İlhanESİRCİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (20-09-2016)

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

paylaşım için teşekürler.önerdiğiniz alet baya faydalı ama birazda pahalı geldi açıkçası...
    ben bazen çok sinirlenince belime bir ağrı vuruyor.(özellikle araba kullanırken) sebebini bilen varmı?

Enduroist Kadim Üye İlhanESİRCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İlhan Esirci
    Motosiklet
    V-Strom DL 650 K7+ Ramzey QM 200 GY
    Marka
    Suzuki

Alıntı ozrace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paylaşım için teşekürler.önerdiğiniz alet baya faydalı ama birazda pahalı geldi açıkçası...
    ben bazen çok sinirlenince belime bir ağrı vuruyor.(özellikle araba kullanırken) sebebini bilen varmı?
    Sebebini zaten yazmışsın kardeşim,sinir ve stres durumlarında vücutta ilk etkilenen kısım sinir sistemimiz,tavsiyem arabanda koltukla belinin arasını dolduracak bir yastık kullanman,denenmiş ve yüksek fayda görülmüştür.
    Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin. -La Rochefoucauld

Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

Alıntı kafkasbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sebebini zaten yazmışsın kardeşim,sinir ve stres durumlarında vücutta ilk etkilenen kısım sinir sistemimiz,tavsiyem arabanda koltukla belinin arasını dolduracak bir yastık kullanman,denenmiş ve yüksek fayda görülmüştür.
    bu bel destek yastıkları var onlardan almak lazım o zaman.bilgi için teşekürler

Enduroist Üye Onur ÜNLÜ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur ÜNLÜ
    Motosiklet
    KLR650 A11 '97
    Marka
    Kawasaki

"İnversion Table" ya da "Traction Table" diye adlandırılan aleti biraz araştırdım. Yerçekimi sonucu insan vücudunda oluşan özellikle de omurlar arasındaki sıkışma ve mesafe daralmasına iyi geldiği söyleniyor.Bana mantıklı geldi.Denenebilir fakat türkiyede temin etmek zor. Alınabilecek 2 yer buldum internet üzerinden.Fiyatlar biraz pahalı geldi bana.
    1.si bu,
    http://www.thelifecoshop.com/main/in...eti-pmu28.html

2. si
    http://www.mastercare-tr.com/index.php/al-veri

http://www.youtube.com/watch?v=7c2f5...eature=related

Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

bu fiyatları görünce en mantıklısı kendimiz yapmak heralde

Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Klasik TR fiyatları... Yurtdışında 100 Euro'dan başlıyo

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=...nversion+Table

Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Bu konuyu biraz hortlatalım

Dört sene önce burada konuşmuşuz...

Sağ ayağımdaki uyuşmalar nedeniyle yeni bir MR çektirdim. FTR Doktoru L5 de kök bası olduğunu ve yüzde 10 civarı bir güç kaybı olduğunu söyledi. Kritik cerrahi eşiktesin gibi bir ifade kullandı.

10 seans fizik tedavi alacağım. Olmaz ise ameliyat diyor. FT için % 50-60 arasında olumlu sonuç öngörüyor doktor.

İkinci motosiklet pek yaramadı sonuç olarak. 220 kilo bizim neyimize

11. KemalTurgut, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (19-09-2016)

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Geçmiş olsun. Bel fıtığı ve skolyoz konusunda kendimi profesyonel hasta kabul ediyorum. Fizik tedavi dönemsel olarak rahatlatmayı sağlıyor ama gerçek tedaviyi chiropractor'dan (manuel tedavi de deniyor ama tam karşıladığını sanmıyorum) görebilirsiniz. öneri isterseniz bana özelden ulaşın. önemli olan asıl sebebi çözmek. bel fıtığı çoğu durumda kendinin değil, sebebin tedavisi ile çözülür. ameliyat ise doğrudan fıtığın kendisine yapılan bir operasyondur. kaynak çözülmeyince, başka bir noktadan fıtık tekrar çıkar. ayrıca zaten yeterince sabrederseniz vücut çoğu zaman o fıtığı gideriyor. ayrıca sağlıklı ve ağrı şikayeti olmayan bir çok kişide MR sonucu fıtık teşhisi konuyor. yani fıtık tek başına bişey ifade etmiyor. cerrah çoğu durumda ameliyat öneriyor. çünkü onun işi o, zaten doğru yöntemin bu olduğuna eğitimi sırasında karar vermiş (yada başka sebeplerle... ) ama aslında MR çektirip, hastada fıtık olup olmadığına bakıyorlar. ama neredeyse hiçbir zaman, yapılan tetkikin amacı sorunun ne olduğunu bulmak olmuyor. izah edebildim mi bilemiyorum, yani, hastaya bakıp, "nesi var acaba?" demek yerine "fıtığı mı var acaba?" diyorlar. benzer şekilde benim sıkıntımda da bir doktor, "ameliyat olsan iyi olacak", diğeri ise "mutlaka olacaksın, şimdi değilse 1 sene sonra" demişti. ama ikisi de aslında bende doğuştan skolyoz olduğunu ıskalamıştı. chiropractor ise bu teşhisi sırtıma dokunarak koyup, teyit etmek için rontgen istemişti.

benzer şekilde dizlerimdeki sorunu gidermek için ortopediste gidip muayene olduğumda, sorunu görmek için artroskopi yapmak isteemişti. itiraz edip alternatif yöntem sordum bilmiyorumuşum gibi. MR istedi. Mr sonucuna bakıp bana artroskopi yapacağız, mr da yumuşak doku net görünmez dedi (MR teknolojisinin asıl amacı yumuşak doku görüntülemesidir bu arada). müdahale sonrasında, sorunu gördüğünde ne yapacağını sordum. buna da tatmin edici bir cevap yok. çünkü eklem maalesef pek tedavi edilebilen bişey değil. bu durumda artroskopiyi reddettim. doktor da bana "siz zor bir hastasınız, en iyisi fizik tedaviye gidin" dedi. ben ise spor salonuna gittim. sonuç kesinlikle tatmin edici oldu.

kısacası, doktor tavsiyesi alın ama kararı onlara bırakmayın. neticede doktor doğru bildiğini yapar, diğeri ona yanlış der. sonra olan size olur.
    Vasıfsız Endurocu

13. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

KemalTurgut (20-09-2016)

Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 ... SonuncuSonuncu